Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
TERME PAZAR CAMİ 2019 YILI RAMAZAN AYINA HAZIR OLACAK
TERME PAZAR CAMİ 2019 YILI RAMAZAN AYINA HAZIR OLACAK
Terme Meydanında bulunan Pazar Camii´nin restorasyonu Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ile devam ediyor. Pazar Camii´nde incelemelerde bulunan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, milletvekillerimizin desteği ile Türkiye´de restorasyonda çok büyük bir mesafe alındı. Çalışmalar ilçemize hayırlı olsun” dedi.
GÜNCEL
“HEDEFiMiZ TARIM, SANAYi VE  TURiZMDE EN iYi NOKTAYA GELMEK”
“HEDEFiMiZ TARIM, SANAYi VE TURiZMDE EN iYi NOKTAYA GELMEK”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun´da hayata geçirmeyi planlanan konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL
YÜZÜCÜLERE DİPLOMA TÖRENİ
YÜZÜCÜLERE DİPLOMA TÖRENİ
Terme Yüzme Okulu - Yüzme kursu 1. etap kursiyerlerinin diploma töreni 19 Haziran Salı günü düzenlendi. Yüzme kursunu başarıyla tamamlayan çocuklara diploma verildi.
GÜNCEL
TERMESPORDA ŞOK İSTİFA
TERMESPORDA ŞOK İSTİFA
Termespor kulüp başkanı Oğuzhan Duran 20 Haziran 2018 Çarşamba günü resmi internet sitesinden yapmış olduğu basın açıklamasında Termespor yönetim kurulu başkanlığından istifa ettiğini bildirdi.
SPOR
TOHUM VE FİDE-FİDAN  DESTEĞİNDE SON 3 GÜN
TOHUM VE FİDE-FİDAN DESTEĞİNDE SON 3 GÜN
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tohum ve fide-fidan desteğinde son 3 güne girildiğini bildirdi.
GÜNCEL
EMANETİN YÜKÜ BİR KAT DAHA ARTTI
EMANETİN YÜKÜ BİR KAT DAHA ARTTI
AK Parti Terme İlçe Başkanı Av. Ali Kılıç seçim sonrası sandıktan çıkan sonuçları değerlendirerek, milletin verdiği mesajın net şekilde okunması gerektiğini söyledi.
SİYASET
SAMSUN´A ÜNLÜ YAĞACAK
SAMSUN´A ÜNLÜ YAĞACAK
Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve Karadeniz´in dört bir yanından gelen müzikseverlerin akınına uğrayan Samsun Gençlik Festivali, ikinci kez yola çıkıyor.
GÜNCEL
YAĞMURA RAĞMEN GÜREŞLER NEFES KESTİ
YAĞMURA RAĞMEN GÜREŞLER NEFES KESTİ
Salıpazarı ilçesinde düzenlenen 4.Karacalar, Muslubey Yağlı Güreş Şenlikleri yapıldı.
SPOR
DERS BiTTi, TATiL BAŞLADI
DERS BiTTi, TATiL BAŞLADI
Terme´de, 2017-2018 eğitim öğretim yılının 8 Haziran 2018 itibariyle sona ermesiyle, 52 eğitim kurumundan 12.304 öğrenci ve 923 öğretmen yaz tatiline başladı.
GÜNCEL
M.AKiF´TE “ATASÖZLERiNi  ÖĞRENiYORUZ”  PROJESi
M.AKiF´TE “ATASÖZLERiNi ÖĞRENiYORUZ” PROJESi
Tarihimize mal olmuş atalar mirası atasözlerimizin tarihe karışmasını engellemek ve atasözlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla bu eğitim yılında Terme Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından “Atasözlerini Öğreniyoruz” isimli ilginç bir proje başlatıldı.
GÜNCEL
SPOR  “ENGEL” TANIMADI
SPOR “ENGEL” TANIMADI
Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi engelli öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere katılmalarını desteklemek bu alanda bir farkındalık oluşturmak için kendi kapalı spor salonundu “ Benimle Basketbol Oynar mısın?” etkinliği düzenledi.
SPOR
TERME TAEKWONDO´DA  KUŞAK TERFİ İMTİHANI
TERME TAEKWONDO´DA KUŞAK TERFİ İMTİHANI
Her geçen gün yeni başarılara imza atan Termeli Taekwondocular bu kez Kuşak Terfi sınavı için ter döktüler. Terme Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen sınav yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Ailelerin heyecan içerisinde çocuklarını izlediği günde geleceğin yıldızlarının geldiğinin sinyalleride verilmiş oldu.
SPOR
TERME BELEDiYESi´NDEN EĞiTiME DESTEK
TERME BELEDiYESi´NDEN EĞiTiME DESTEK
Terme Belediyesi, şehirde yaşayan çocukların sağlıklı ve modern alanlarda spor yapabilmelerine büyük önem veriyor. Belediye, bu çerçevede Terme Barbaros ilkokulu´nun bahçesinde basketbol ve voleybol sahası yapıyor.
GÜNCEL
MİLLETVEKİLİ USTA´DAN TERME ÇIKARMASI
MİLLETVEKİLİ USTA´DAN TERME ÇIKARMASI
MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Terme İlçesi´nde muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve esnaflar ile bir araya geldi. Gündüz ilçede esnaf gezisi yapan Usta, iftar yemeğinde ise muhtarlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini ağırladı.
GÜNCEL
SÖĞÜTLÜ ORTAOKULU “BİLGİ”DE DE BİRİNCİ
SÖĞÜTLÜ ORTAOKULU “BİLGİ”DE DE BİRİNCİ
Terme´de yapılan “Ortaokullar” arası bilgi yarışmasında Söğütlü Ortaokulu Birinci oldu.
GÜNCEL
BÜROKRATİK ENGELLER  AYAĞIMIZDA PRANGA
BÜROKRATİK ENGELLER AYAĞIMIZDA PRANGA
Terme´nin hasretle beklediği, mega proje olarak nitelendirilen yeni sanayi sitesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesiyle yaşadığı bürokratik bir sorun nedeniyle sıkıntı yaşıyor.
GÜNCEL
HIDIRELLEZ ATEŞi  22. KEZ YANDI
HIDIRELLEZ ATEŞi 22. KEZ YANDI
Sakarlı´da binlerce kişi, Hıdırellez coşkusu yaşadı. Sakarlı Mahallesi´nde başlayan ve iki gün süren şenliklerde, rahvan at yarışları, yağlı güreşler, konser ve pana yırlar renkli görüntülere sahne oldu.
GÜNCEL
 SİYASET KAZANI KAYNIYOR
SİYASET KAZANI KAYNIYOR
Türkiye, 24 Haziran´da yapacağı seçim için geri sayımını sürdürürken, seçim çalışmalarına son hız devam eden Samsun´un siyasi partilerine ait milletvekili aday adaylarının isimleri belli olmaya başladı.
İLK KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
İLK KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
Terme Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa “Okuyan ve Okutan Şehir” sloganı ile kitaplara dokunarak bilginin kaynağına ulaşılması ve sevilen yazarlar ile bir araya gelinmesi amacıyla Kitap Fuarı düzenlendi. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören fuarda, yazar ve şairler kitap severlerle söyleşi ve imza günlerinde bir araya geldiler.
GÜNCEL
PRİM DESTEĞİ BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN 4 MAYIS
PRİM DESTEĞİ BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN 4 MAYIS
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2 Ekim 2017 tarihinde başlayan 2017 yılı hububat, baklagil, dane mısır prim desteği (fark ödemesi desteği) başvurularının 4 Mayıs 2018´de sona ereceğini bildirdi.
GÜNCEL
TERME ERKEN SEÇiME NE DiYOR?
TERME ERKEN SEÇiME NE DiYOR?
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepeteki Cumhurbaşkanlığı konutunda ağırladığı MHP lideri Bahçeli ile görüşmesinin ardından erken seçimin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını duyurmuştu. Erken seçim kararının alınmasından sonra gazetemiz olarak ilçemizde bulunan siyasi parti ilçe başkanlarından düşüncelerini aldık. AK Parti, CHP, MHP, SP ve İYİ Parti ilçe başkanları ‘Seçimlere Hazırız´ mesajı verdi.
GÜNCEL
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar