Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AGD´DEN 14. AŞURE ETKİNLİĞİ
AGD´DEN 14. AŞURE ETKİNLİĞİ
Anadolu Gençlik Derneği Terme temsilciliğinin 2004 yılında başlayıp bu yıl 14.´sü yapılan aşure günü etkinli Terme Belediye binası önünde yapıldı.
GÜNCEL
SAMSUN 4. TARIM HAYVANCILIK VE  TEKNOLOJİLERİ FUARI SONA ERDİ
SAMSUN 4. TARIM HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI SONA ERDİ
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından düzenlenen Samsun 4. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı sona erdi.
GÜNCEL
BÜYÜKŞEHİR SIFIR ATIK İÇİN MÜCADELE EDİYOR
BÜYÜKŞEHİR SIFIR ATIK İÇİN MÜCADELE EDİYOR
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın geliştirip ülke geneline yaydıkları Sıfır Atık Projesi uygulamasında pilot kurum seçilen Samsun Büyük Belediyesi, uygulamaya yönelik adımlarını sürdürüyor.
GÜNCEL
TERME´YE PROJELERİYLE HİZMET VEREN MİMAR ALTAN KARABULUT CHP´DEN ÇARŞAMBA  BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
TERME´YE PROJELERİYLE HİZMET VEREN MİMAR ALTAN KARABULUT CHP´DEN ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Otuz yıldır Terme´ye projeleriyle himet eden Mimar Altan Karabulut 12 Eylül 2018 tarihinde, CHP İlçe Başkanlığında, Çarşamba belediye başkan aday adaylığını açıkladı.
GÜNCEL
ADD SAMSUN ŞUBESİNDEN BURS ÇAĞRISI
ADD SAMSUN ŞUBESİNDEN BURS ÇAĞRISI
Atatürkçü Düşünce Derneğİ (ADD) Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli gençleri cemaatlere ve tarikatlara mahkum etmemek için yardımsever tüm vatandaşlara burs çağrısında bulundu.
GÜNCEL
SAMSUN´DA İNTERNET HABERCİLİĞİ EĞİTİMİ BAŞLADI
SAMSUN´DA İNTERNET HABERCİLİĞİ EĞİTİMİ BAŞLADI
Basın İlan Kurumu´nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı´nın desteğiyle hazırladığı “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi” projesi, Samsun´da geniş bir katılımla başladı.
GÜNCEL
İMRAN OKUMUŞ´DAN TERMELİLERE ÇAĞRI
İMRAN OKUMUŞ´DAN TERMELİLERE ÇAĞRI
Termespor´un ekonomik sorunları sebebiyle bu sezon lige çıkamama sorunu Terme gündemini derinden sarstı.
GÜNCEL
BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN: SAMSUN  MİLLET BAHÇELERİ ŞEHRİ OLACAK
BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN: SAMSUN MİLLET BAHÇELERİ ŞEHRİ OLACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin çok önemli açıklamalar yaptı. Başkan Zihni Şahin: “ Millet Bahçesi Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın ülkemiz için ortaya koyduğu çok önemli ve değerli bir projedir. Samsunumuz ilçelerimiz ile beraber Millet Bahçesi Şehri olacaktır. Samsun bu anlamda Türkiye´de örnek olacaktır” dedi.
GÜNCEL
TERME PAZAR CAMİ 2019 YILI RAMAZAN AYINA HAZIR OLACAK
TERME PAZAR CAMİ 2019 YILI RAMAZAN AYINA HAZIR OLACAK
Terme Meydanında bulunan Pazar Camii´nin restorasyonu Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ile devam ediyor. Pazar Camii´nde incelemelerde bulunan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, milletvekillerimizin desteği ile Türkiye´de restorasyonda çok büyük bir mesafe alındı. Çalışmalar ilçemize hayırlı olsun” dedi.
GÜNCEL
“HEDEFiMiZ TARIM, SANAYi VE  TURiZMDE EN iYi NOKTAYA GELMEK”
“HEDEFiMiZ TARIM, SANAYi VE TURiZMDE EN iYi NOKTAYA GELMEK”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun´da hayata geçirmeyi planlanan konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL
YÜZÜCÜLERE DİPLOMA TÖRENİ
YÜZÜCÜLERE DİPLOMA TÖRENİ
Terme Yüzme Okulu - Yüzme kursu 1. etap kursiyerlerinin diploma töreni 19 Haziran Salı günü düzenlendi. Yüzme kursunu başarıyla tamamlayan çocuklara diploma verildi.
GÜNCEL
TERMESPORDA ŞOK İSTİFA
TERMESPORDA ŞOK İSTİFA
Termespor kulüp başkanı Oğuzhan Duran 20 Haziran 2018 Çarşamba günü resmi internet sitesinden yapmış olduğu basın açıklamasında Termespor yönetim kurulu başkanlığından istifa ettiğini bildirdi.
SPOR
TOHUM VE FİDE-FİDAN  DESTEĞİNDE SON 3 GÜN
TOHUM VE FİDE-FİDAN DESTEĞİNDE SON 3 GÜN
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tohum ve fide-fidan desteğinde son 3 güne girildiğini bildirdi.
GÜNCEL
EMANETİN YÜKÜ BİR KAT DAHA ARTTI
EMANETİN YÜKÜ BİR KAT DAHA ARTTI
AK Parti Terme İlçe Başkanı Av. Ali Kılıç seçim sonrası sandıktan çıkan sonuçları değerlendirerek, milletin verdiği mesajın net şekilde okunması gerektiğini söyledi.
SİYASET
SAMSUN´A ÜNLÜ YAĞACAK
SAMSUN´A ÜNLÜ YAĞACAK
Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve Karadeniz´in dört bir yanından gelen müzikseverlerin akınına uğrayan Samsun Gençlik Festivali, ikinci kez yola çıkıyor.
GÜNCEL
YAĞMURA RAĞMEN GÜREŞLER NEFES KESTİ
YAĞMURA RAĞMEN GÜREŞLER NEFES KESTİ
Salıpazarı ilçesinde düzenlenen 4.Karacalar, Muslubey Yağlı Güreş Şenlikleri yapıldı.
SPOR
DERS BiTTi, TATiL BAŞLADI
DERS BiTTi, TATiL BAŞLADI
Terme´de, 2017-2018 eğitim öğretim yılının 8 Haziran 2018 itibariyle sona ermesiyle, 52 eğitim kurumundan 12.304 öğrenci ve 923 öğretmen yaz tatiline başladı.
GÜNCEL
M.AKiF´TE “ATASÖZLERiNi  ÖĞRENiYORUZ”  PROJESi
M.AKiF´TE “ATASÖZLERiNi ÖĞRENiYORUZ” PROJESi
Tarihimize mal olmuş atalar mirası atasözlerimizin tarihe karışmasını engellemek ve atasözlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla bu eğitim yılında Terme Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından “Atasözlerini Öğreniyoruz” isimli ilginç bir proje başlatıldı.
GÜNCEL
SPOR  “ENGEL” TANIMADI
SPOR “ENGEL” TANIMADI
Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi engelli öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere katılmalarını desteklemek bu alanda bir farkındalık oluşturmak için kendi kapalı spor salonundu “ Benimle Basketbol Oynar mısın?” etkinliği düzenledi.
SPOR
TERME TAEKWONDO´DA  KUŞAK TERFİ İMTİHANI
TERME TAEKWONDO´DA KUŞAK TERFİ İMTİHANI
Her geçen gün yeni başarılara imza atan Termeli Taekwondocular bu kez Kuşak Terfi sınavı için ter döktüler. Terme Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen sınav yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Ailelerin heyecan içerisinde çocuklarını izlediği günde geleceğin yıldızlarının geldiğinin sinyalleride verilmiş oldu.
SPOR
TERME BELEDiYESi´NDEN EĞiTiME DESTEK
TERME BELEDiYESi´NDEN EĞiTiME DESTEK
Terme Belediyesi, şehirde yaşayan çocukların sağlıklı ve modern alanlarda spor yapabilmelerine büyük önem veriyor. Belediye, bu çerçevede Terme Barbaros ilkokulu´nun bahçesinde basketbol ve voleybol sahası yapıyor.
GÜNCEL
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar