Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
TERME´NİN GELECEĞİ İÇİN SAHADALAR
TERME´NİN GELECEĞİ İÇİN SAHADALAR
10 öğretim görevlisi, 82 öğrencisi Terme´de yapacakları saha çalışmasıyla, 20 sene sonrasına ilişkin hedef ve stratejileri ile şehre uygun mekânsal öneriler geliştirilecek.
GÜNCEL
MUHTARLIK YARIŞINA GENÇ ADAY
MUHTARLIK YARIŞINA GENÇ ADAY
Mahalli İdareler seçimleri kapsamında yapılacak olan muhtarlık seçim yarışında, 23 yaşındaki Harun Ayhan “Bende Varım” dedi.
GÜNCEL
FINDIKTA REHABİLİTASYON  PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
FINDIKTA REHABİLİTASYON PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Karadeniz Bölgesi´nde 4 ili kapsayan "DOKAP Bölgesinde Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Fındık Plantasyonlarının Rehabilitasyon ve Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi" hayata geçiyor.
GÜNCEL
TERME´DE “OTOPARK” SORUNUNA ÇÖZÜM
TERME´DE “OTOPARK” SORUNUNA ÇÖZÜM
Terme Belediyesi, kent merkezinde özellikle yoğunlaşan araç trafiğinin daha düzenli hale getirilmesi amacıyla yeni bir otopark yapımına başladı. Başkan Kul, "Dönemi kurtaran bir belediye değil, yaptığımız çalışmalarla kalıcı hizmetler üretiyoruz" dedi.
GÜNCEL
TERME´DE BİLİME İLK ADIM
TERME´DE BİLİME İLK ADIM
OMÜ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü´nün desteği ile 6- 18 yaş grubundaki çocukların gelişim özelliklerini dikkate alarak hazırlanan Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu 4007 Bilim Şenliği, görkemli bir törenle açıldı.
GÜNCEL
MERİH KARGI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERİH KARGI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Kamer Sürücü Kursu Müdürü Merih Kargı Terme Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.
GÜNCEL
TERME MYO´DA GENÇLİK MERKEZİ SEMİNERİ
TERME MYO´DA GENÇLİK MERKEZİ SEMİNERİ
Termespor Gençlik Mekezi, Terme Meslek Yüksekokulu´nda düzenlediği seminerle gençlere merkezin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
GÜNCEL
KORE GAZİSİNE SON VEFA
KORE GAZİSİNE SON VEFA
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Termeli Kore Gazisi Mustafa Boz (87) askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
GÜNCEL
TERME OMÜ YENİ EĞİTİM YILINA BAŞLADI
TERME OMÜ YENİ EĞİTİM YILINA BAŞLADI
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Terme Meslek Yüksek Okulu 2018-2019 eğitim-öğretim yılına 24 Eylül 2018 Pazartesi günü başladı.
GÜNCEL
TERME´DE ELEKTRONİK DÖNÜŞÜM
TERME´DE ELEKTRONİK DÖNÜŞÜM
Terme Belediyesi ve TÜBİSAD iş birliğiyle elektronik eşyaların doğaya zarar vermesinin engellenmesi ve geri dönüştürülmesi için elektronik atık toplama noktası kuruldu.
GÜNCEL
SAMSUN´A ´KADIN GİRİŞİMCİ ÜSSÜ´
SAMSUN´A ´KADIN GİRİŞİMCİ ÜSSÜ´
Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun´da kadın girişimcileri desteklemek amacıyla ´Kadın Girişimcilik Üssü´ kurulacağını belirterek, ´Amaç, kadınların ayakları üzerinde durabilmeleri´ dedi.
GÜNCEL
MİLİÇ TURİZMİN YENİ MERKEZİ OLDU
MİLİÇ TURİZMİN YENİ MERKEZİ OLDU
Doğal güzelliği, berrak denizi ve içerisindeki yapılarıyla ziyaretçi akınına uğrayan mavi bayraklı Terme Miliç Plaj´ı yaz boyunca yaklaşık 400 bin ziyaretçiyi tesislerde ağırladı. Başkan Kul, “Mavi bayraklı Miliç plajı Terme´mize değer kattı.”dedi.
GÜNCEL
TERME´YE PROJELERİYLE HİZMET VEREN MİMAR ALTAN KARABULUT CHP´DEN ÇARŞAMBA  BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
TERME´YE PROJELERİYLE HİZMET VEREN MİMAR ALTAN KARABULUT CHP´DEN ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Otuz yıldır Terme´ye projeleriyle himet eden Mimar Altan Karabulut 12 Eylül 2018 tarihinde, CHP İlçe Başkanlığında, Çarşamba belediye başkan aday adaylığını açıkladı.
GÜNCEL
TERME´YE ÖNEMLİ BİR TESİS
TERME´YE ÖNEMLİ BİR TESİS
Terme Belediyesi, ilçe için çok önemli bir projeyi daha hayata geçirerek Sathi Kaplama Emisyon Tesisi kurdu. Tesiste incelemelerde bulunan belediye başkanı Şenol Kul, “Terme´de ilkleri gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Yaşam konforu üst seviyede olan bir şehir hedefine adım adım yaklaşıyoruz” dedi.
GÜNCEL
BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN: SAMSUN  MİLLET BAHÇELERİ ŞEHRİ OLACAK
BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN: SAMSUN MİLLET BAHÇELERİ ŞEHRİ OLACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin çok önemli açıklamalar yaptı. Başkan Zihni Şahin: “ Millet Bahçesi Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın ülkemiz için ortaya koyduğu çok önemli ve değerli bir projedir. Samsunumuz ilçelerimiz ile beraber Millet Bahçesi Şehri olacaktır. Samsun bu anlamda Türkiye´de örnek olacaktır” dedi.
GÜNCEL
“SADECE DİPLOMA VEREN  BİR KURUM OLMAYACAĞIZ”
“SADECE DİPLOMA VEREN BİR KURUM OLMAYACAĞIZ”
Terme Meslek Yüksek Okulu Müdürü Erol Terzi, “Bu yıl 3+1 uygulamalı eğitim modeli; 5 bölüm 7 program ile sadece diploma veren bir kurum değil öğrencileri her alanda hayata hazırlayan bir kurum olmak istiyoruz.”dedi.
GÜNCEL
“HEDEFiMiZ TARIM, SANAYi VE  TURiZMDE EN iYi NOKTAYA GELMEK”
“HEDEFiMiZ TARIM, SANAYi VE TURiZMDE EN iYi NOKTAYA GELMEK”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun´da hayata geçirmeyi planlanan konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL
ŞAHİN: ULUSLARARASI KAPIKAYA  FEST DÜNYAYA AÇILAN PENCEREMİZ
ŞAHİN: ULUSLARARASI KAPIKAYA FEST DÜNYAYA AÇILAN PENCEREMİZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Kapıkaya fest için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Zihni Şahin “ Kapıkaya fest dünyaya açılan penceremizdir.
GÜNCEL
TERME´YE 2,5 MİLYONLUK ÇÖP AKTARMA TESİSİ
TERME´YE 2,5 MİLYONLUK ÇÖP AKTARMA TESİSİ
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Göreve geldiğimizden bu yana sorunları tek tek tespit edip, çözülmesi yolunda milat sayılabilecek projeler ürettik. Ve hamdolsun bunların hepsini de bir bir gerçekleştiriyoruz” dedi.
GÜNCEL
FATİN KOÇ ADI ÇOCUK  PARKINDA YAŞATILIYOR
FATİN KOÇ ADI ÇOCUK PARKINDA YAŞATILIYOR
Yıllardır, Fransa ve Türkiye arasında barış elçiliği görevini üstlenen, iki kelimesinden biri ‘vatan ve Atatürk” olan Türkiye sevdalısı merhum Fatin Koç´un anısına Terme Akçagün Mahallesinde 14 Temmuz Cumartesi günü adının verildiği çocuk parkı açılışı düzenlenecek.
GÜNCEL
TERME´DE HAYAL PROJELER GERÇEK OLUYOR
TERME´DE HAYAL PROJELER GERÇEK OLUYOR
Terme Belediyesi mahallelerde daha ekonomik hizmet verebilmek için asfalt emisyon tesisi ve agrega yıkama tesisi kuruyor. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme´nin 2023 hedefinin marka şehir olmak olduğunu söyledi.
GÜNCEL
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar