60 YILLIK GELENEK BU YILDA YAŞATILDI

Terme´de gelenek olan ´Arife Bayramı´ renkli görüntülere sahne oldu.

Gökçeağaç Mahallesinde toplanan vatandaşlar birbirlerinin bayramını kutlayıp dua etti. Programa katılarak şeker dağıtan Kul, ?Geleneklerimiz ve göreneklerimiz bizi biz yapan değerlerimizdir. Bu güne anlamını veren, ruhunu katan tüm kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.? dedi.
Terme´nin Gökçeağaç Mahallesinde düzenlenen ´Arife Bayramı´ etkinliğine bu yıl da yoğun katılım oldu. 60 yıldır yaşatılan gelenek ile mahalle halkı, arife günü toplandığı cami bahçesinde evlerinde yaptıkları pasta ve börekler ile şekerleri tepsilerle çocuklara dağıtarak arife bayramı kutluyor. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, arife bayramı etkinliğine eşi Nuran Kul ve minik oğlu Fırat ile birlikte katıldı, çocuklara kendi elleriyle şeker dağıttı.
BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ
Böylesi güzel bir mirasın yaşatılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Kul, ?Geleneklerimiz ve göreneklerimiz bizi biz yapan değerlerimizdir. İnsanların bir arada olmaya ihtiyacı var. Değerlerimizi yaşatabilmenin, bir arada tutabilmenin ülkemiz ve milletimiz adına önemli katkıları olduğuna inanıyorum. Bizim en büyük gücümüz birliğimiz. Bu birlik ve beraberliğimizi, gelenek ve göreneklerimizi özümüzü unutmadan gelecek nesillere anlatabilmemiz lazım. Şimdiden tüm hemşerilerimin Ramazan Bayramını tebrik ederim? diye konuştu.
Cami İmamı Hüseyin Demirbaş, ?Bizler bayramımızı yarın yaşayacağız. Burada çocuklarımıza kendi yaşayacağımız bayram öncesinde onların dualarına ihtiyacımız olduğu için bir bayram yaşatıyoruz. Belediye Başkanımız Şenol Kul ve tüm katılan halkımıza teşekkür ediyoruz? dedi.
Yapılan dağıtımların ardından ellerinde poşetleri ile camiye gelen çocukları poşetleri dolu bir şekilde camiden ayrıldılar.