Terme´li Sezer Yardımlarınızı Bekliyor
Sezer Cüre´nin hikayesi yürekleri burkuyor.Daha 26 yaşında olan Cüre, “Akut lenfomastik Lösemi” yani ilik kanseriyle boğuşuyor ve yetkililerden yardım bekliyor.
Tarih: 14.2.2018 19:17:23

Sezer Cüre 26 yaşında bir genç fakat“Akut lenfomastik Lösemi” yani ilik kanseri hastalığıyla boğuşuyor.Geçen sene Hakkari Yüksekova´da Dağ Komando Taburu´nda Uzman Çavuş olarak görev yapayordu.intibak süresine kadar görev yaptı. Ailevi sebeplerden ve eşini yanına alamadığından dolayı kendi isteğiyle görevinden istifa etti. İstifa ettikten sonra annesi vefat etti, babası çalışamıyor, sekiz kardeş, Terme´de kirada oturuyor.

5-6 ay Terme´de özel sektörde bir işte çalışıyordu.Evlendikten sonra  5-6 ay çalıştıktan sonra iş yerinde baş dönmesi, mide bulantısı, burun kanaması, kemik ağrısı ve halsizlikleri başladı. İlk başta gıda zehirlenmesi sanılmış ama normal karşılanmış.Belirtiler geçmeyince  mide üşütmesi ya da sarılık hastalığı sanılmış.Terme´deki devlet hastanesinde bir doktora giderek orada  kemik kanseri teşhisi konulmuş. 

 “NEFES ALAMIYORDUM”

 İleriki safhalarda ağrıların iyice şiddetlenmeye başladığını dile getiren Cüre, “İş yerinde çalışamaz duruma geldim. Ben yine aldırış etmedim ama Ramazan ayının 10. gününde ağrılarımın şiddetinden dolayı iş yerimden izin alıp Terme´deki devlet hastanesine tekrar gittik. Bu rahatsızlığın yan etkilerini söyledikten sonra kan tahlili yaptılar bana. Benim kan değerlerimin düşük olduğunu, kötüye gittiğimi, dahiliye ve göğüs cerrahisi doktoruna gözükmemi söylediler.

Ertesi gün izin alarak dahiliye ve göğüs cerrahisine gözüktüm. Kan alındı, akciğer filmi çekildi. Orada değerlerimin düştüğünü ve iki böbreğimin de %5 çalıştığı söylendi bana. Derhal beni Fakülte´ye sevk ettiler. Nefes alamıyordum, baş dönmesi ve baygınlık geçirmemden dolayı da göğüs doktoruna sevk edildim. Göğüs filmi çekildi, göğüs kafesimde, akciğerimin boşluk olduğu bir kısımda, kalp kapakçığımın olduğu yerde 16 buçuk cm bir kitle görüldü” diye konuştu. 

 “BÖBREKLERİM %5 ÇALIŞTIĞINI SÖYLEDİLER

 ” Fakülteye sevkinin ardından tetkiklerin orada devam ettiğini belirten Cüre, “Film çekildi, kan tahlili yapıldı, ultrasona ve göğüs filmine girdim. Göğsüme bakıldığında kitleyi doktor da anlayamadı. Nefroloji bölümünde hocayla görüştük, MR´a girdim. Böbreklerimin %5 çalıştığını, çok kötü olduğunu, 3. Evrede yakalandığımı ve çok geç kaldığım söylendi bana. Doktorumuz nefroloji bölümüne yatırdılar beni. Serum verildi, keratin ve üre değerlerim o anda 8´e çıkmış. Değerlerin çok yüksek olduğunu ve değerlerimin düşmesi için böbrek koruyucu ve ilaç verilmesi gerektiğini söyledi. 5-6 gün değerlerimin düşmesini bekledik ama değerlerim düşmedi.

Orada yaklaşık 15 gün kaldım, değerlerim düşmeyince de doktorum Ercan Bey değerlerimin düşmeyeceğini, bu hastanede iyileşemeyeceğimi, hastanede cihazların yetersiz olduğunu ve doktorların da yetersiz olduğunu söyledi.Beni Fakülte´deki bir hoca aradı, beni ambulansa bindirip nefroloji bölümüne yatırdılar. Kendimde değildim, halüsinasyon görüyordum, baş dönmesi, mide bulantısı, kemik ağrısı, kilo kaybım oldu. Orada nefroloji hocası değerlerin düşmediğini, değerlerin kötüye gittiğini anladı. Ben oradaki hocaya gittiğimde değerlerimin kötü olduğunu, kilo kaybım olduğunu söyledim. Endoskopi yapıldı, mideme hortum atıldı, midemden parça alındı. Burnumdan hortum atıldı, beyindeki duruma bakıldı” şeklinde konuştu.

 AKUT LENFOMASTİK LÖSEMİ

  İlik kanseri teşhisinin konulduğunu Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi´nde öğrendiğini söyleyn Cüre, “Fakülte´de 9. Kattakı Mehmet Turgut Bey, hematoloji hocasına yönlendirdi. Böbreklerimdeki sıkıntının başka bir hastalıktan da olabileceğini söyledi. Testlerden yaklaşık 15 gün sonra bana ‘Akut lenfomastik Lösemi´ teşhisi konuldu. Daha sonra sırtımdan, omuriliğimden kemik iliği alınması söylendi. Sırtımdan 3 tane asistan doktor sayesinde kemik iliği alındı. O anda ben psikolojik ve maddi sıkıntılardan ötürü yüz felci geçirdim. Kemoterapi ilaçlarına başladım, ağır kemoterapi gördüm.” dedi.

 “ABİMİN KEMİK İLİĞİ UYDU”

  Eşiyle yeni evli olduklarını belirten Cüre, “Yaklaşık 1 yıl oldu. Terme´de kirada kalıyoruz. Başka geçim kaynağımız yok, maddi sıkıntılarımız var. Bundan ve hastanedeki ortamlardan dolayı psikolojik sıkıntılar da çektim. Yaklaşık 7 aydan beri hematoloji bölümünde yatıyorum. Şu anda ışın tedavisi, radyoterapi görüyorum. Bundan sonra diş taramasına gireceğim. Hematoloji bölümündeki Mehmet Turgut hocam da Ankara Hacettepe Üniversite Hastanesi´ne kemik iliği nakline gönderecek.

Verici olarak da abimin iliği tuttu. Kardeşlerim bana hep destek oldular fakat evlerimiz ayrı ve durumları da olmadığı için belli miktarda yardımda bulunabiliyorlar. Biz yetkililerden maddi yardım istiyoruz. Ankara´ya gittiğimizde hocamız bizim 2 ay hastanede, 4 ay da orada ev tutmamız gerektiğini söyledi. Ankara´da bize kan da lazım olacak, bizim de maddi yandan geçim sıkıntımız olduğu için, Ankara´da kimsemiz olmadığı için beyaz kan ve kırmızı kan da istiyoruz” diye konuştu.

“YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYORUZ

Maddi durumunun kötü olduğunu ve yetkililerden yardım beklediğini söyleyen Cüre, “Soba kullanıyoruz fakat doktor kömürlü sobanın kullanılması yasak dedi. Kanser hastalığına zararlı olduğunu belirtti, doğalgazlı bir evde yaşamamız gerekiyor. Kiramızı yetkililer sağolsun ödediler. O konuda yardımcı oldular, belediyemize ve Terme halkına yardımlarından ötürü çok çok teşekkür ediyoruz, ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Benim 3-4 sene çalışamayacağım söylendi, kirada kalıyoruz, geçimimiz yok.

6 ay Ankara´da kaldıktan sonra memleketime dönmeyi düşünüyorum. Doktorlar da kendi sağlığıma dikkat etmemi, yememe içmeme de dikkat etmemi söylüyorlar. Benim hastalığımın tekrardan nüksetme özelliği var. O yüzden benim 4 sene boyunca Terme´den Samsun´a gidiş-geliş yapıp kan tahlilleri yaptırmam gerekiyor. Gidiş-geliş, sağlık ve kalacak yer açısından maddi sıkıntılarım var. O yüzden yetkililerden yardım istiyorum. Hayırsever ve gönüllü vatandaşlarımızdan, duyarlı herkesten gönüllerinden ne koparsa karınca kararınca yardımlarını bekliyoruz” dedi.

/resimler/2018-2/14/2246301905986.jpg

 

 

KAYNAK https://www.samsunhaber.com/
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Terme Sezer Yardımlarınızı Bekliyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Samsun´da işletmelere 250 milyon euro hibe
Samsun´da işletmelere 250 milyon euro hibe
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörlüğü, IPARD II Programı kapsamında 250 milyon euro hibe destek bütçesi ile beşinci başvuru çağrı ilanına çıktı.
İKTİDARA ´VİCDAN´ ÇAĞRISI
İKTİDARA ´VİCDAN´ ÇAĞRISI
“Emeklilikte yaş sorununu çözmek bu Meclis´in boyun borcudur”
BAŞKAN ŞENOL KUL, BOĞAZİÇİ AVRUPA  SİYASET OKULU´NDA DERS VERECEK
BAŞKAN ŞENOL KUL, BOĞAZİÇİ AVRUPA SİYASET OKULU´NDA DERS VERECEK
Terme´de yaptığı çalışmalarla dikkat çeken, Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi´nin Brüksel´deki toplantılarında Türkiye´yi 3 kez temsil eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul şimdi de Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu´nda öğrencilere ders vermek için davet edildi.
TÜRKİYE´DEN AMERİKA´YA BOYKOT KARARI
TÜRKİYE´DEN AMERİKA´YA BOYKOT KARARI
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından ATO Congresium´da düzenlenen "İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu"na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ABD´nin elektronik ürünlerine boykot uygulayacağız" dedi.
´RAMAZAN´DA DA DOĞRU CEVAP SİZE İYİ GELECEK´
´RAMAZAN´DA DA DOĞRU CEVAP SİZE İYİ GELECEK´
Özel Terme Çözüm Temel Lisesi´nin 2. Geleneksel Sokak İftarı, Özel Terme Doğru Cevap Özel Öğretim Kursu binası önünde gerçekleştirildi.
 SİYASET KAZANI KAYNIYOR
SİYASET KAZANI KAYNIYOR
Türkiye, 24 Haziran´da yapacağı seçim için geri sayımını sürdürürken, seçim çalışmalarına son hız devam eden Samsun´un siyasi partilerine ait milletvekili aday adaylarının isimleri belli olmaya başladı.
TERME TİCARET BORSASI MECLİS  ÜYELİĞİ SEÇİMLERİNİ TAMAMLADI
TERME TİCARET BORSASI MECLİS ÜYELİĞİ SEÇİMLERİNİ TAMAMLADI
Terme Ticaret Borsası Meclis Kurulu Asil ve Yedek üye seçimleri 1 Nisan 2018 Pazar günü Terme Ticaret Borsası Hizmet binasında gerçekleştirildi.
 UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Terme´de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.
 4 KAMYON ÇÖP ÇIKTI
4 KAMYON ÇÖP ÇIKTI
Terme Belediyesi zabıta ekipleri tarafından sabah saatlerinde Terme´de bulunan bir çöp eve baskın yapıldı. Çöp ev ve bahçesindeki çöpler Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlilerince temizlendi.
 Binlerce Öğrenci caddede kitap okudu
Binlerce Öğrenci caddede kitap okudu
Samsun Valisi Osman Kaymak´ın öncülüğünde başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Samsun okuyor, Samsun İçin Okuma Vakti´ projesi kapsamında Terme´de binlerce öğrenci Atatürk Caddesinde bir araya gelerek bir saat kitap okudu. Belediye Başkanı Şenol Kul, “Okumak ve Bilgi, gelecek için belirlediğimiz en büyük hedefimiz” de
ATM´den Para Çekecekler Dikkat
ATM´den Para Çekecekler Dikkat
ATM´lerden farklı bankı kartı ile para çekme işlemlerinde alınan fahiş komisyon ücretlerine düzenleme getirildi. BDDK´dan yapılan açıklamada artık ortak ATM´lerden farklı kartlar ile 100 liralık para çekiminde alınabilecek komisyon ücretinin 2 lira 30 kuruş ile sınırlandırıldığı belirtildi.
Çiftçilere Mazot Desteği Başlıyor
Çiftçilere Mazot Desteği Başlıyor
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, çiftçilerin kullandığı mazotun yarısını ödemeye başlayacaklarını belirterek, "Mazot ve gübre desteklerini bugünden itibaren üreticilerimize ödemeye başlıyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyar liralık ödeme gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.
WhatsApp´ta Yeni Dönem Başlıyor
WhatsApp´ta Yeni Dönem Başlıyor
WhatsApp´tan yepyeni bir özellik daha geliyor. WhatsApp´ın yeni güncellemesi grup kuranlar ya da gruba dahil olan herkesi ilgilendiriyor. Sohbet penceresinin üst kısmında çıkacak bir kutucuk ile...
ÇOK AVANTAJIMIZ VAR
ÇOK AVANTAJIMIZ VAR
Yerli otomobil fabrikasının ilçede kurulması için tanıtım çalışmalarına devam eden Terme TSO, fabrikanın neden Terme´de olması gerektiğini ´6 maddede´ açıkladı. Başkan Ekmekçi, "5 babayiğidi ilçemize bekliyoruz" dedi
 Mehmetçik Vakfı Yararına Kermes
Mehmetçik Vakfı Yararına Kermes
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, AK Parti Terme İlçe Gençlik ve Kadın Kolları tarafından düzenlenen Arfin´e yönelik başlatılan Zeytin Dalı operasyonunda görev yapan Mehmetçiklere yönelik açılan kermes programına katıldı.
TERMESPOR ZİRVEYE KOŞUYOR
TERMESPOR ZİRVEYE KOŞUYOR
Samsun Süper Amatör Ligde play off mücadelesi veren Termespor, ligde çıktığı 18 nci maçta 19 Mayıs Belediyesporu kendi evinde konuk etti.
Çiftçi ve SSK´lıya Emeklilik Kredisi
Çiftçi ve SSK´lıya Emeklilik Kredisi
Borcu nedeniyle emekli olamayanlar kredi fırsatı ile muradına eriyor. Esnaftan sonra haftaya da çiftçiler için protokol imzalanıyor. SSK´lılara da doğumaskerlik borçlanması için kredi imkanı gündemde....
Şehidimiz var Samsun
Şehidimiz var Samsun
TSK´dan yapılan açıklamada PKK mensubu teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda Samsunlu Astsubay Göksu Şahin´ın şehit olduğu bildirildi
Termespor  Kadrosunu  Güçlendirdi.
Termespor Kadrosunu Güçlendirdi.
Süper Amatör Ligin güçlü ekiplerinden Termespor, transfer döneminde kadrosuna yeni isimler kazandırdı.
Vali Kaymak´tan Çocuk İstismarı Açıklaması
Vali Kaymak´tan Çocuk İstismarı Açıklaması
Samsun Valisi Osman Kaymak, “Çocuk İstismarının Nedenleri ve Önlemleri Çalıştayı"nda önemli açıklamalarda bulundu.
SOYAĞACINIZI PAYLAŞMAYIN!
SOYAĞACINIZI PAYLAŞMAYIN!
Soyağacı sorgulamasının e-devlet üzerinden başlamasıyla birlikte vatandaşlar akın akın sorgulama yaparken, vatandaşların bir kısmına 1800´lü yıllarda doğanların birçoğu için soyadı ve ‘sağ´ bilgisi verildiği dikkat çekti. Bu hatayı görüp sosyal medya hesaplarından paylaşanlar ise anne kızlık soyadını da gösteren bu görüntüleri paylaştığından dolandırıcılara kapı aralıyor.
Terme Türkiye´ye Örnek Oldu
Terme Türkiye´ye Örnek Oldu
AK Parti Yerel buluşmalar´ toplantıları çerçevesinde Terme kent konseyi üyeleri ile bir araya gelen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçede gerçekleştirilen kömürlü termik santral mücadelesine değinerek, “Birlik ve beraberlik olduğu müddetçe kazanılmayacak mücadele yoktur. Bu mücadelenin üniversitelerce işlenmesi, derslere konu edilmesi ve örnek gösterilmesi bizim için gurur kaynağıdır” dedi.
Galibiyet Primi TEGiAD´dan
Galibiyet Primi TEGiAD´dan
Geçtiğimiz hafta Vezirköprü Belediyespor deplasmanında altın değerinde üç puana sahip olan Termespor futbolcularına söz verilen galibiyet primi, Terme Genç Işadamları Derneği (TEGIAD) adına Başkan Mustafa Çelebi tarafından Kulüp Başkanı Oğuzhan Duran´a takdim edildi.
NESLİ TÜKENMEKTE OLAN UÇAR BALIK AVLANDI
NESLİ TÜKENMEKTE OLAN UÇAR BALIK AVLANDI
Karadeniz´de nesli tükenmek üzere olan uçar balığı Ordu´da avlandı.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar