Bugün, 31 Ekim 2020 Cumartesi

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE GAZİLERİMİZ ZİYARET EDİLDİ

19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Başkan Yardımcısı Kemal Alemdar, İlçe Jandarma Komutanı Eren Dede ve İlçe Müftüsü Ömer Ergül, gazilerimiz Yusuf Erden, Sa

    19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Başkan Yardımcısı Kemal Alemdar, İlçe Jandarma Komutanı Eren Dede ve İlçe Müftüsü Ömer Ergül, gazilerimiz Yusuf Erden, Sabri Uytan, Ali Kandaz ve Hüseyin Demir’i ve ailelerini evlerinde ziyaret etti. 
    Ziyarete Sakarlı Mahalle Muhtarı Cemal Elay, Cumhuriyet  Mahallesi Muhtarı Yakup Demir’de katıldı.
    Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 11 Ağustos tarihinde görevi başında terör örgütleri tarafından hazırlanmış el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu 2 bacağını da kaybeden ve sağ gözünde yüzde 50'ye yakın görme kaybı yaşayan ve tedavisi devam eden Gazi Uzman Çavuş Hüseyin Demir'e protokol üyeleri geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 
    
    “7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNDEYİZ”
    Ziyarette konuşan Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, genç yaşta 2 bacağını da kaybeden Hüseyin Demir'e ve diğer gazilerimizin her türlü destek için yanında olduklarını belirtti. 
    Kaymakam Zadeleroğlu,"Bu ülkede şehitlerimiz, gazilerimiz ve onların aileleri başımızın tacıdır. 2 ay önce yaşadığı olay sonrasında bacaklarını kaybetmiş olan genç gazimiz Uzman Çavuş Hüseyin Demir'e bu özel günde tekrar geçmiş olsun diyoruz. Bizler, Hüseyin Demir gazimizin 7 gün 24 saat her türlü ihtiyacında hizmetindeyiz" ifadelerini kullandı.Bu ülkenin onuru, gururuOğlunun gururlu ve onurlu olduğunu dile getiren Gazi Demir'in annesi Birgül Demir, "Oğlumuzu bir daha göremeyeceğiz diye çok korktuk. Çok şükür Rabbim oğlumuzu bizlere bağışladı. Yaşanan patlama sonucunda oğlum 2 bacağını kaybetti, görme kaybı yaşadı. Bizler ona her türlü desteği veriyoruz. Oğlumuz bizim ve bu ülkenin onuru, gururudur. Bu anlamlı günde bizleri unutmayarak ziyarete geldiğiniz için teşekkür ederim" diye konuştu. 
Hbr: Berkan KARAPIÇAK