25 YILLIK DENEYİMLE TERME İÇİN GELİYORUZ
Saadet Partisi Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yüksel, Belediyecilik alanında 25 yıllık bir deneyime sahip olduğunu belirterek, “Bu deneyimi daha güzel, daha mutlu ve yarınlara daha umutla bakan bir Terme sevdası için kullanacağız” dedi.
Tarih: 12.3.2019 13:39:41

İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde yaklaşık 25 yıl Hukuk danışmanlığı görevinde bulunan Saadet Partisi Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yüksel, belediyecilik alanında elde ettiği bu deneyimi Terme´nin geleceği için kullanacağını belirtti.
Av. Ali Yüksel, “Belediyecilik zorlu bir süreçtir, belediye başkanlığı için göreve başlayan arkadaşlarımız belediyenin iç mevzuatlarını, yatırım alanlarını, çalışma biçimini çözene kadar görev süreleri doluyor zaten. Biz ise 25 yıldır belediyeciliğin içindeyiz, mevzuatları, çalışma biçimlerini yatırım alanlarını çok iyi biliyoruz ve bu deneyimi Terme için faydalı bir hale dönüştürmek için belediye başkanlığına adayız.”şeklinde konuştu.

ALİ YÜKSELE SEVGİ SELİ
Seçim çalışması süresince Mahalle Mahalle, sokak sokak gezerek Termelilerle bir araya geldiklerini ifade eden Ali Yüksel, yaptıkları ziyaretlerde Termelilerin gösterdiği sevgiye ve ilgiye teşekkür ederek,“Terme´yi karış karış geziyoruz. Termeli hemşerilerim bizleri her yerde kucak dolusu sevgi ile karşılıyor. Onlarla hasbihâl edip dertlerini dinliyoruz. Şunu net bir şekilde söyleye bilirim ki Termeli kardeşim artık değişim istiyor. Termeli Kardeşim artık yatırım istiyor. Terme´nin hak ettiği yere gelmesini istiyor. Bizler de kardeşlerimizin bu isteklerine kayıtsız kalmayacağız. Vatandaşlarımızın her sorununu tek tek not alıyoruz. Artık Terme´nin kaderi değişmeli”şeklinde konuştu.

TERME´NİN GELECEĞİ İÇİN 5 BAŞLIKTA 55 PROJE İLE GELİYORUZ
Terme´nin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Av. Ali Yüksel, Terme için 5 ana başlıkta 55 proje hazırladıklarını ifade ederek, hazırladıkları projelerin Terme´nin önemli sorunlara çözüm olacağını söyledi. İstihdam, şehircilik, sosyal yaşam, kültür ve turizm, gelecek ve değişim başlıklarında hazırlanan projelerle birlikte şehrin ana sorunlarına çözüm üreteceklerini belirten Av. Ali Yüksel, “Termemiz çok güzel bir ilçe, Yüce Mevlam bu ilçede bizlere çok farklı güzellikler sunmuş. Doğası ayrı, tarımsal alanları ayrı nimetlerle dolu ilçemizin. Fakat ne yazık ki bu güzelim nimetlerden vatandaşlarımızın faydalanmasını sağlamamışız ve hatta bu nimetleri israf etme noktasına gelmişiz. Amacımız ve gayemiz, bu denizi, bu gölleri, ormanı, tarımsal alanları vatandaşlarımızın en iyi şekilde faydalanabileceği bir yapıya dönüştürmek” şeklinde konuştu.

5 BİN KİŞİYE İSTİSHTAM OLANAĞI
Saadet Partisi Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yüksel, Terme´nin önemli sorunlarından birinin de istihdam sorunu olduğunu ve Terme´nin bundan kaynaklı sürekli göç veren bir ilçe olduğunu ifade etti. Av. Ali Yüksel, “hazırladığımız projelerde en önemli başlıklarımızdan biri de istihdam sorunun çözümüne yönelik projelerimiz. Bu konuda arkadaşlarımız titizlikle çalışarak projeler hazırladılar. Bizler Terme gibi önemli bir konumdaki bir ilçede fabrika kapatmaya değil kapanan fabrikaları yeniden açmaya geliyoruz. Tarımsal anlamda marka olmuş kavağımıza, pirincimize ve diğer ürünlerimize sahip çıkarak bu ürünlerle alakalı yatırımcıları teşvik ederek ilçemize entegre tesisler kurulmasını sağlayacağız. Atacağımız bu ve benzeri adımların ardından 5 yılda ilçemize 5 bin kişilik istihdam olacağı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

TERME DENİZLE BULUŞACAK
Terme´nin hemen denizin yanı başında olmasına rağmen yapılan yanlış yatırımlarla Terme´nin denizden uzaklaştığını vurgulayan Av. Ali Yüksel, “İlçemizin en önemli güzelliklerinden biri de deniz. Fakat ne yazık ki ilçemiz yapılan yanlış yatırımlarla birlikte denizden uzaklaştırılmış durumda. Biz bu durumu değiştireceğiz. Terme´nin yeniden denizle buluşturup, denizle barıştıracağız. Mesela çok ilginç geliyor bana Balık Terme´de tutuluyor, bizim ilçemizden dağıtılıyor ama vatandaşlarımız balık yemek için ya Çarşamba´ya ya da Ünye´ye gidiyor. Biz ilçemize bu alanda çok güzel tesisler kazandırarak ilçemize ve balıkçımıza hak ettiği değeri kazandıracağız” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ
Su,sağlık için hayati önem taşıyor. Su içerdiği sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfat gibi vücut için önemli olan mineraller içeriyor. Su, insan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaç olarak gösteriliyor. Çünkü kanın %83´ü, kemiklerin %22´si, beynin ve kasların %75´i sudan oluşuyor. Ter, tükürük, idrar gibi vücut sıvılarının üretimi, atıkların atılması, suda eriyen besinlerin emilimi, eklemlerin ve gözün kayganlaşması, vücut ısının düzenlenmesi su ile mümkün oluyor.
"İLÇE MİNİBÜS SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ"
"İLÇE MİNİBÜS SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ"
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, 17 ilçeden kent merkezine gelen minibüslerin artık şehir içine girebileceğini belirterek, "Her vatandaşımızın sesini duymak, onları düşünmek zorundayız. Eski Bafra Garajı´nın bulunduğu yere akıllı terminal yaparak minibüs toplanma merkezini oluşturacağız." dedi.
EN MUTLU ÜLKELER BELLİ OLDU
EN MUTLU ÜLKELER BELLİ OLDU
Birleşmiş Milletlerin (BM) yayımladığı Dünya Mutluluk Raporu, dünyadaki en mutlu ülkelerin, en zengin ekonomiler değil güçlü sosyal devlet ve kurumsal desteği bulunan ülkeler olduğunu ortaya koydu.
"SİZLERDEN OY DEĞİL DESTEK BEKLİYORUM"
"SİZLERDEN OY DEĞİL DESTEK BEKLİYORUM"
Samsun´da faaliyet gösteren Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı temsilci ve öğrencileri İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin ile bir araya geldi.
USTA´DAN SEÇMENLERE ÇAĞRI
USTA´DAN SEÇMENLERE ÇAĞRI
Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan USTA, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Samsun´dan tek bağımsız aday olmasına ve pusulanın sonunda yer alan bağımsız aday bölümünün siyasi partilerden bir şerit ile ayrılmasına rağmen kendisine yarım sütun ayrılmasına yaptığı itirazların Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ret edildiğini ve konuyla alaka Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunduğunu duyurdu.
İLKADIM KENTSEL DÖNÜŞÜMLE NEFES ALACAK
İLKADIM KENTSEL DÖNÜŞÜMLE NEFES ALACAK
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, İlkadım ilçesinde kangren haline dönüşen sorunların Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın himayelerinde gerçekleşecek kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çözüme kavuşacağını söyledi.
YAZAR AHMET SEZGİN, İKİZCE´Yİ COŞTURDU
YAZAR AHMET SEZGİN, İKİZCE´Yİ COŞTURDU
Eğitimci-Yazar Ahmet Sezgin; 15 Mart Cuma günü Ordu/ İkizce Anadolu Lisesinde öğrencilere "Mehmet Akif´i ve İstiklal Marşımızı Anlamak" konulu bir konferans verirken İkizce Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla bütün ortaokul öğretmenlerine de "Aşk Medeniyetine Yolculuk" konulu bir konferans verdi.
250 ADET ÇAM TOPRAKLA BULUŞTU
250 ADET ÇAM TOPRAKLA BULUŞTU
Terme Amazon Kültür ve Dayanışma Derneği ve Terme Belediyesi işbirliği ile Yalı Mahallesi sahili ağaçlandırıldı.
ATATÜRK iLKOKULU ŞEHiTLERi TANITIYOR
ATATÜRK iLKOKULU ŞEHiTLERi TANITIYOR
Atatürk İlkokulu öğrencileri Şehitler Günü münasebetiyle bu yıl da ilçemizdeki şehit bir polis ve bir asker mezarını ziyaret etti.
YATIRIMCIYA YARDIMCI OLACAĞIZ!
YATIRIMCIYA YARDIMCI OLACAĞIZ!
Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdüren Millet İttifakı CHP Çarşamba Belediye Başkan Adayı Altan Karabulut, Kızılay, Dr. Ata Giritli ve Stadyum Caddesi´ni ziyaret etti.
USTA TERME SKM´Yİ AÇTI
USTA TERME SKM´Yİ AÇTI
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, "Bölücü değil bütünleştirici olmak için bağımsız aday oldum" dedi.
TERME´NiN SON KALAYCISIYDI
TERME´NiN SON KALAYCISIYDI
Terme´de mesleğinin son temsilcisi olan kalay ustası Mehmet Balcı son yolcuğuna uğurlandı.
PAKiSTAN iLE iŞ GÖRÜŞMESi YAPILDI
PAKiSTAN iLE iŞ GÖRÜŞMESi YAPILDI
Yaşar Makina Sanayi ile iş anlaşması için Terme´ye gelen Pakistanlı iş adamları Terme Ticaret ve Sanayi odasında ağırlandı
TAM 104 YIL ÖNCE ATALARIMIZ ÇANAKKALE´DE TARiH YAZDI!
TAM 104 YIL ÖNCE ATALARIMIZ ÇANAKKALE´DE TARiH YAZDI!
"18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 104. yıl dönümünde, geri dönmeyi düşünmeyen kahramanlarımızı minnetle andık.
MİNİKLER YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ
MİNİKLER YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ
28 takımlı Samsun U-12 Liginde yer alan iki Terme takımı; Terme Lisesi GSK ile Terme Futbol Kulübü, çeyrek finalde rakiplerini yenerek son 4 takım arasına kalmayı başardılar.
TAEKWONDONUN ALTIN ÇOCUKLARI
TAEKWONDONUN ALTIN ÇOCUKLARI
Anadolu Yıldızlar Ligi grup müsabakalarına katılan Terme Taekwondo´nun 3 sprocusu turnuvayı Altın madalyalarla tamamladı
CUMHURİYET MTAL SATRANÇ TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU
CUMHURİYET MTAL SATRANÇ TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU
Samsun Terme Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Asiye Coşkun, Müberra Demir, Şeker Nur Çayan ve Kevser Alemdar´dan oluşan satranç takımı, 2018-2019 Samsun Okul Sporları Satranç Takım Turnuvasında, Genç kızlar kategorisinde zorlu rakipleriyle çıktığı bütün maçları kazanarak Samsun il birincisi oldu.
" MİLLET BAHÇESİ SAMSUN´UN VİZYONU OLACAK"
" MİLLET BAHÇESİ SAMSUN´UN VİZYONU OLACAK"
Samsun´da yapım ihalesi Şubat ayında gerçekleşen Millet Bahçesi hakkında bilgi veren Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Türkiye´de artık şehirlerin dokusunun doğayla bir bütün haline getirilmesi yönünde ciddi çalışmalar başlatıldığın, Millet Bahçeleri´nin de bu yönde en önemli vizyon projeleri olduğunu söyledi.
GENÇLERİMİZ VAZGEÇİLMEZ, ONLARDA YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLACAK
GENÇLERİMİZ VAZGEÇİLMEZ, ONLARDA YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLACAK
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Gençlerle Demokrasi Buluşması´na da gençlerin sorularını cevapladı.
HEDEFİMİZ MUTLU İNSAN, MUTLU ŞEHİR BAĞI KURMAK
HEDEFİMİZ MUTLU İNSAN, MUTLU ŞEHİR BAĞI KURMAK
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "İnsanlarımızın hayatını zorlaştıran trafik ve otopark sorununu kademeli olarak muhakkak çözeceğiz. Nerede bir sorun varsa, vatandaşımız bundan şikayet ediyorsa çözüm noktası biz olacağız.Kente dinamizm katacak projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz." dedi.
BAŞKAN KUL, SON MECLİS TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI!
BAŞKAN KUL, SON MECLİS TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI!
31 Mart´ta görev süresi dolacak olan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, son Belediye Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada, görev süresi boyunca tüm belediye meclisi üyeleriyle beraber başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.
TERME´NİN EVLADI MURAT ŞEN  ANAYASA MAHKEMESİ  GENEL SEKRETERİ OLDU
TERME´NİN EVLADI MURAT ŞEN ANAYASA MAHKEMESİ GENEL SEKRETERİ OLDU
Terme´nin evladı, Anayasa Mahkemesi Komisyonlar başraportörü Murat Şen, 22 Şubat 2019 tarihinde Anayasa Mahkemesi genel sekreteri olarak görevlendirildi. Terme Bilgi Gazetesi olarak Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Murat Şen´e yeni görevinde başarılar dileriz.
TERME TSO iLE TERME TB´DEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
TERME TSO iLE TERME TB´DEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
21 Ocak´ta yapılan TOBB Türkiye Ekonomi Şurası´nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunması üzerine, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iki hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladı. Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
TERME MYO´DA 8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
TERME MYO´DA 8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri, Terme MYO´da kutlandı.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar