Bugün, 2 Ağustos 2021 Pazartesi

29 EKİM’DE SOKAKLAR KONVOYLA ŞENLENDİ

Belediye ve kolluk kuvvetlerine ait araçlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilçede araç konvoyu düzenledi. Kornalar eşliğinde gezen araçlar ilçede coşkulu anlar yaşattırken sokaktaki çocuklara ise Türk bayrakları hediye edi

    Cumhuriyet'in kuruluşunun 97. yıl dönümü kapsamında Terme’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bunlardan biri de polis, jandarma ve belediye ekipleri araçlarının
düzenlediği konvoy oldu. Konvoy, tüm ilçeyi dolaşırken sokaktaki çocuk ve vatandaşlara ise Türk bayrağı dağıtıldı. 
    Siren ve korna sesleri ilçede coşkulu anlar yaşatırken vatandaşlar sokaktan ve evlerinden konvoyu selamladı. Çocuklar da konvoy ekibine bisikletleriyle eşlik etti.
    
    BAYRAM COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞADIK
    19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da resmi araçlarla konvoy düzenlediklerini anımsatan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, araç konvoylarının geleneksel hale geleceğine işaret etti.
     29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıl dönümünü de Termeli hemşerilerle birlikte kutladıklarını belireten Kılıç “Pandemi dolayısıyla 29 Ekim gibi özel günlerimizde büyük etkinlikler yapamıyoruz. Ancak çocuklarımıza, vatandaşlarımıza milli ve ahlaki değerlerimizi unutturmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün düzenlediğimiz konvoyla Terme sokaklarında hemşerilerimizi selamladık ve bayram coşkusunu birlikte yaşadık. Hemşerilerimiz de bizlere alkışlar ve Türk bayrakları ile eşlik etti. Bu coşku hiç bitmeyecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.