30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 97.YILI KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanında kutlandı.

  
    Programa Kaymakam Mehmet Parlak, Belediye Başkanı Ali Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Habibullah Keser Askerlik Şubesi Başkanı Personel Asteğmen Halil Tatar’dan oluşan protokol, Şube Müdürleri, öğretmen ve Terme halkı katıldı.
    Program  Atatürk anıtına çelenk sunumu ve İstiklal Marşını okunması ile başladı. 
    Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Askerlik Şubesi Başkanı Personel Asteğmen Halil Tatar yaptı. 
    Asteğmen Tatar, “Bu zafer 19 Mayıs 1919'da bin yıllık Türk Yurdu Anadolu'yu istila etmek isteyen emperyalist güçlere karşı 'Ya İstiklal Ya Ölüm' parolası ile yola çıkan Mustafa Kemal'in ve ona yürekten bağlı olan Türk Ulusunun inanç ve azminin zaferidir.
    Bu millet, bütün dünya milletlerinin ‘tükendi’ dediği bir anda, vatanın işgali karşısında şahlanmış, yurdun dört bir yanından ordusuna katılan vatan evlatlarıyla, 'Önce Vatan' diyerek elinde avucunda ne varsa, vatanı ve bağımsızlığı uğruna harcamış, gözünü kırpmadan cephede koşarak bu büyük zaferi kazanmıştır.
    Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bu zaferle Türk Ulusunun onurlu bir şekilde dünya milletleri arasında yaşamasını sağlamış ve yeni Türkiye Cumhuriyetini kurarak, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasını sağlayacak olan aydınlık yolu açmıştır.
     Geçmişte olduğu gibi bugün de ülkesinin bütünlüğüne kastedecek her türlü tehdidi ortadan kaldırma konusundaki azim ve kararlılığını, 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain girişimi bertaraf ederek bütün dünyaya tekrar duyurmuş, Türkiye Cumhuriyetini korumak için nice 30 Ağustoslar yaratacak güç ve kudrette olduğunu bir kez daha göstermiştir.
    Vatanı ve milleti uğruna gözünü kırpmadan kendini siper eden aziz şehitlerimizi , bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, kahramanlıklarıyla dillere destan olan gazilerimize ve büyük Türk milletine şükranlarımızı sunuyoruz.
    30 Ağustos zafer bayramı ülkemize ve bütün Türk milletine kutlu olsun.' dedi.