5 YILDIR ATIL! EMEK VER İŞ OLSUN AŞ OLSUN!
Evci´de yer alan ve 5 yıldır atıl durumda olan Terme Metal Sanayi, yüzlerce gencin işsizlikten kıvrandığı Terme´de, gençlere iş ve aş olarak yeniden hayata dönmeyi bekliyor.
Tarih: 20.11.2018 15:02:08

Geçtiğimiz haftalarda, Terme´de 5 yıldır atıl olarak bekleyen Terme Metal Sanayi´nin haberini manşetten “HANİ İŞSİZDİK! NEDEN METAL SANAYİYE SAHİP ÇIKMIYORUZ” başlığı altında vermiştik. Haberimiz sonrası toplumda konuşulmaya başlanan konunun bu hafta da takipçisi olmaya devam ettik. Atıl fabrikayla ilgili görüşlerini merak ettiğimiz sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerine konuyla ilgili ne düşündüklerini sorduk. Şimdi sizlerle, o görüşleri paylaşıyoruz.

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ!

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ekmekçi´nin Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: 2018 yılının sonuna kadar Aloğlu Holding, bankalardan yapılanma yaptı. Bu sürenin bitiminde bankalarla görüşülecek, anlaşma sağlanırsa Terme Metal Sanayi yeniden açılabilir. Fabrika alanında 65 dönüm arazi var. Ayrıca 35 milyon dolar civarında makina ve teçhizat var. Terme TSO olarak konuyu yakından takip ediyor, ilçemiz ekonomisine geri kazandırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

METAL SANAYi FIRSATA ÇEVRiLEBiLiR

Terme Genç İş Adamları ve Girişimciler Derneği Başkanı Mustafa Çelebi Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: İlçemiz sınırları içersinde bulunan Terme Metal Sanayi uzun süredir faaliyette bulunmamaktadır. Bir kısmı kamuya ait olan terme metal A.Ş´nin mevcut yatırımcısının faaliyete geçirmemesi durumunda yatırımcısını da zor durumda bırakmadan yeni bir yatırımcı bulunması gerekmektedir. Bu alan 80.000 m² arazi üzerine kurulmuş bir fabrikadan ibaret değildir. Çevresindeki Sanayi bölgesi imarı bulunan toplamda 800 dönümlük arazinin sanayi imarı bulunması buraya gelecek yatırımcının dikkatini çekecektir. Metal Sanayin´in yeniden faaliyete geçmesi veya arazinin başka bir amaçla sanayi kuruluşu olmasının Terme´nin bölgemizin önemli sanayi kentlerinden olmasının da önünü açacağına inanıyorum. Bu anlamda mevcut yatırımcının işletmeyi tekrar faaliyete geçirmediği durumda Terme´ye yatırımcı çekmek için Terme´den yatırımcı çıkmaması durumunda Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu bünyesinde yatırımcıyı Termemize getirmek için bizim tarafımızdan ne gerekiyorsa yapılacağının bilmesini isteriz...

ŞİRKET YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELİNMELİ

Amazon Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Baş´ın Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Bölgemizin en önemli sanayi kuruluşlarından olan Terme Metal Sanayi´nin geçmişte ilçemize önemli katkı ve faydaları olmuştur. Fabrika kapalı olduğu dönem boyunca bölgemiz ekonomik açıdan büyük kayba uğramıştır. Böyle bir tesisin en kısa zamanda yeniden faaliyete geçirilmesi gerekmektedir. Buranın yeniden faaliyete geçebilmesi için ya şirkete ortak bulunarak birlikte üretime geçilmeli ya da başka bir işadamının veya şirketin fabrikayı satın alması gerekmektedir. Bu nedenle şirket yetkilileriyle bir araya gelinerek olabilirlikler konuşulmalı ve alınan karar acilen uygulamaya konulmalıdır.

EN KÖTÜ ŞEY BİLGİ EKSİKLİĞİ

Terme İş Adamları Derneği Başkanı Muzaffer Karapıçak´ın Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Metal sanayiden alacaklı olan firmalar neden icra yolu ile fabrikayı satışa çıkarmıyorlar? Kamu ve özel firmalar alacaklı olduğu halde yıllardır harekete neden geçmiyor? En kötü şey bilgi eksikliğidir. Bu konuyla ilgili, bilgi kirliliğini önlemek adına konunun tarafları, Terme halkına açıklama yapmış olsalar, biz mağdurlar da hakkımızı daha iyi ve doğru şekilde arama yoluna gidebiliriz. Bilgi her şeyden önemlidir. Bizim için önemli olan Terme halkının mağduriyetinin önlenmesidir. Sayın cumhurbaşkanımız “Üretim! Üretim! Üretim!”diyorsa, yerel idarecilerimizin de bu konu üzerinde hassasiyetle durması gerektiğini belirtmek isteriz. İşimiz çalışmak, üretmek ve daha çok çalışmak olmalıdır.

ESKİ GÜNLERİNE DÖNMESİNİ UMUT EDİYORUZ

Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Özcan´ın Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Atıl durumda olan Terme Metal Alüminyum fabrikasının yeniden faliyete geçirilmesi, her şeyden önce Termemiz için büyük bir istihdam kapısı sağlayacaktır. Samsun Büyükşehir Belediyesi´nin Terme ve ülke ekonomisi için yeniden açılması yönündeki çalışmalarının başarılı bir şekilde devam edebilmesini temenni ediyoruz. Ayrıca sivil toplum kuruluşu olarak 1350 esnaf üyemiz ile gençleri-miz, çocuklarımız ve ailelerimiz için bu istihdamın sağlanabilmesi adına yapılan tüm çalışmalarda paydaş olduğumuzu ve diğer tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içersinde olacağımızın bilinmesini isteriz. Umarız hepimizin gayretiyle fabrika yeniden eski günlerine döner.

ORTAK ÇALIŞMA YAPILMALI

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ´ün Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Biliyoruz ki ülkemizde işsizlik oranı her geçen gün artmaktadır. Güzel ilçemiz Terme´de de bu sorunu daha yakından görüyoruz. Gençlerimize iş olanağı sağlayacak olan ve 5 yıldır atıl durumda bekleyen Terme Metal Sanayi´nin yeniden işler hale getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Buranın yeniden faaliyete geçmesi, Terme´de işsizlik nedeni ile gelecek planları yapamayan pırıl pırıl gençlerimizin önünü açacaktır. Tüm sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek bu konuda neler yapılabileceğiyle ilgili ortak bir çalışma yapması gerekmektedir. Çünkü elimizde onlarca insana ekmek kapısı olabilecek bir hazine var ve bu en iyi şekilde değerlendirilmelidir.

GÜZEL BİR SONUÇLA NİHAYETE ERMESİNİ BEKLİYORUZ

Genç Termeliler Taraftar Platformu Adına Ali Kondakçı´nın Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: 1973 yılından itibaren faaliyet gösteren firma, 200´e yakın kişiye istihdam sağlayarak Terme´de faaliyetlerine devam etti. Ta ki ekonomik krizlerin ve şirketin kapanmasına kadar. Çalışma faaliyeti duran fabrika, 10 Ekim 2016 yılında dönemin Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı, şuan milletvekili olan Sayın Yusuf Ziya Yılmaz´ın ziyaretiyle tekrar gündeme geldi. Ancak Terme için büyük bir yatırım olan 81 bin m2´lik alana sahip metal sanayide, o günden bu güne kadar başka bir hareketlilik görülmedi. Fabrika da eski suskunluğuna geri döndü. Son günlerde gerek Av. Namık Hüseyin Kökten gerekse değerli basınımızın tekrar gündeme getirdiği konunun kamuoyunda gündem yarattığını düşünüyorum. Bu konu şuan Termeli iş adamları olsun diğer platformlar olsun yeniden konuşulan bir konu haline geldi. Bu fabrika Terme için ciddi bir ekmek kapısı. Yeniden faaliyete geçmesi durumunda bir çok ailenin geçim kaynağı olabilecek metal sanayinin eski günlerine döneceğini umut ediyoruz. Siyasilerimizin, bürokratlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın da çabasıyla bu sürecin güzel bir sonuçla nihayete ermesini bekliyoruz.

SÖZ VERİYORUZ BU FABRİKAYI YENİDEN AÇACAĞIZ!

CHP Terme İlçe Başkanı Hasan Bekgöz´ün Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Bu tesisin bugüne kadar kapalı olması Terme´nin yerelde ve genelde siyasi olarak ne kadar zayıf olduğunun bir göstergesidir. Bu fabrikayı yeniden işler hale getirmek Termemiz için hayati önem taşımaktadır. Fabrikanın % 24´ünün Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu biliyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 2016 yılı ekim ayında, yanında Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte fabrikayı ziyaret etmiş, bu ziyarette Sayın Yusuf Ziya Yılmaz fabrikayı en kısa sürede açacağını söylemişti. Terme´nin gençleri iş için göç etmeyecek, diye de eklemişti. Her verdikleri söz gibi buda uçup gitti. Bizler Terme´ye faydası olacak her türlü girişimi destekleriz. Önümüzde YEREL seçimler var. CHP olarak halkımızın tercihini çok iyi yapması gerektiğini düşünüyoruz. Bu seçimlerde Belediye seçimlerini kazanabilirsek Terme Alüminyum Fabrikası Belediye iştiraki olarak kesinlikle hizmete açılacaktır. Halkımıza ekmek kapısı olmaya devam edecektir. Bu da bizim sözümüz olsun.

GENÇLERİMİZ İŞ İÇİN ARTIK GURBETE GİTMESİN 

İyi Parti Terme İlçe Başkanı Atasefer Ayyıldız´ın Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Ekonomik sıkıntılar nedeniyle uzun süredir atıl durumda olan Terme Metal Sanayi, çalıştığı dönemlerde gerek ilçe gerekse ülke ekonomisinde önemli bir yere sahipti. Bu fabrika yüzlerce kişiye ekmek kapısı olmuştu. Bu ve bunun gibi firmalar ilçemizdeki işsizlik sorununun çözümünde önemli bir yere sahiptir. İstiyoruz ki ilçemizde yaşayan gençlerimiz iş için artık gurbete gitmesin. Termemizde, kendi memleketlerinde çalışsın. Samsun Büyükşehir Belediyesi Terme Metal Sanayi´de %24´lük bir ortaklığı sahip. Hatta 2016 yılında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı şimdi ise Samsun Milletvekili olan Yusuf Ziya Yılmaz fabrikayı ziyaret etmiş, bu ziyaretinde verdiği beyanatta; fabrikanın işler hale gelmesi için gerekli girişim ve çalışmaların yapılacağını söylemişti. Fakat bu durumun hala çözüme kavuşmadığını görüyoruz. Terme Metal Sanayi´nin yeniden üretime geçmesi ya da başka bir teşebbüse devir edilerek ilçemiz ekonomisine ve istihdamına yeniden katkıda bulunması adına İyi Parti Terme Teşkilatı olarak, yapılacak her türlü girişim ve eyleme destek olacağımıza söz veriyoruz.

İLÇEMİZE KAZANDIRMAK İÇİN TÜM ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ

Ak Parti Terme İlçe Başkanı Av. Ali Kılıç´ın Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Ekonomik sıkıntılar nedeniyle uzun süredir atıl durumda bulunan evci metal fabrikası ilçe ve ülke ekonomisi için büyük önem taşıyor. Bu fabrika yüzlerce kişiye ekmek kapısı olmuş bir fabrika. Terme Halkının da bu fabrikada ortaklık payı var. Biz bu fabrikamızı ilçemize kazandırmak için tüm çalışmaları yapmaktayız. İstiyoruz ki ilçemizde yaşayan gençlerimiz iş için artık göç etme-sin. Kendi memleketinde çalışsın.

VERİLEN SÖZ TUTULMALI

Terme Platformu´nun Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Terme Metal Sanayi Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin o zamanlardaki kıt imkanlarına rağmen, Termelilere istihdam sağlanması için planlanarak kurulmuş ve emanet edilmiş bir sanayi kuruluşudur. O kadar ki o günlerde köylüsü, esnafı ve memuru, kısacası Terme halkı, kolundaki bileziğine kadar satıp bu sanayi tesisinin Terme´ye kazandırılması için seferber olmuş, fabrikaya hissedar edilmiştir. Bu fabrika, 1973 yılından bugüne kadar kesintili de olsa bakır işletmeleri tesisi, sunta fabrikası ve halen aliminyum metal işleme tesisi olarak, ilçe ve ülke ekonomisine hizmet vermiş; Termeli´ye iş ve aş kapısı olmuş bir sanayi kuruluşudur. Bu tesisin daha kapasiteli ve verimli bir üretim yapılandırmasıyla yeniden ülke ve ilçe ekonomisine kazandırılması sağlanmalıdır. Terme Metal Sanayi´de %24 ortaklığı bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi´nin 2016 yılında verdiği sözleri tutarak; 5 yıldır atıl durumda olan fabrikanın, Terme ekonomisine katkı sağlaması ve ilçedeki işsizliğe çözüm amacıyla acilen açılması için çalışmalar yapmasını ve öncü olmasını bekliyoruz. Ayrıca Terme´deki tüm STK´ların bu haklı isteklerini dile getirmek için bir araya gelmesi ve ortak hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

ATIL DURUMDAKİ FABRİKA KİMSEYE YARAR SAĞLAMAZ

Eğitim-İş Terme Temsilcisi Abdul Kadir Beşikci´nin Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Çalışmak ve üretmek, aile, çevre, bölge ve ülke ekonomisi için olmazsa olmazlardandır. Ülke ve bölge genelinde yaşanan üretim-sizlik ekonomik açıdan olumsuz bir tablodur. Bu çerçevede yeni iş ve üretim sahalarına yönelmeliyiz. Kaldı ki yıllardır üretim yapmış bir fabrikanın ülkemizde atıl durumda bırakılması kimseye yarar sağlamaz. Terme Metal Sanayi Tesislerinin de bu atıl durumdan kurtarılarak bölge ve ülke ekonomisinde dönen bir çarka dönüştürülmesi kanaatindeyim. Bununla ilgili elinden bir şeyler gelen herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum.

TERME İÇİN TALİHSİZLİKTİR

Eğitim-İş Terme Temsilcisi Abdul Kadir Beşikci´nin Terme Metal Sanayi ile ilgili açıklaması: Çalışmak ve üretmek, aile, çevre, bölge ve ülke ekonomisi için olmazsa olmazlardandır. Ülke ve bölge genelinde yaşanan üretim-sizlik ekonomik açıdan olumsuz bir tablodur. Bu çerçevede yeni iş ve üretim sahalarına yönelmeliyiz. Kaldı ki yıllardır üretim yapmış bir fabrikanın ülkemizde atıl durumda bırakılması kimseye yarar sağlamaz. Terme Metal Sanayi Tesislerinin de bu atıl durumdan kurtarılarak bölge ve ülke ekonomisinde dönen bir çarka dönüştürülmesi kanaatindeyim. Bununla ilgili elinden bir şeyler gelen herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YILDIR ATIL EMEK OLSUN OLSUN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SÜREÇ YİNE UZADI
SÜREÇ YİNE UZADI
On dört Aralık´ta açıklanması beklenen ilçe belediye başkan adaylarının bütçe görüşmeleri nedeniyle Aralık´ın 20´sinden sonraya kaldığı belirtildi.
2019 HAC KAYITLARI BAŞLADI
2019 HAC KAYITLARI BAŞLADI
2019 yılı hac kayıtları başladı. 8 Aralık´ta başlayan hac kayıtları 14 Aralık´ta sona erecek.
FIRTINA TERME´Yi OLUMSUZ ETKiLEDi
FIRTINA TERME´Yi OLUMSUZ ETKiLEDi
Terme´de 11 Aralık Salı günü sabah saatlerinde başlayan fırtına vatandaşları olumsuz yönde etkiledi.
TERME´DE GAZ SIKIŞMASI: 1 YARALI
TERME´DE GAZ SIKIŞMASI: 1 YARALI
Terme Çay Mahallesinde bulunan bir evde tüpten sızan gaz sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi hafif yaralandı.
TERME´DE EVİ YANAN YAŞLI ADAMA  BELEDİYE BAŞKANI ŞENOL KUL SAHİP ÇIKTI
TERME´DE EVİ YANAN YAŞLI ADAMA BELEDİYE BAŞKANI ŞENOL KUL SAHİP ÇIKTI
Terme Kocaman mahallesinde evi yanan ve kış günü çaresiz durumda kalan yaşlı adama, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul sahip çıktı.
2019 SAMSUN´UN YILI OLACAK
2019 SAMSUN´UN YILI OLACAK
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün, ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun´a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919´un 100´üncü yıldönümü nedeniyle Samsun önümüzdeki yıl binlerce katılımcıyı ağırlayacak. 19 Mayıs´ın 100´üncü yıl kutlama programları belli olmaya başladı. Samsun bu yılki 19 Mayıs kutlamalarının başkenti olacak. Törenlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katılması bekleniyor.
TERME ÖĞRETMENLER KOROSU´NDAN KONSER
TERME ÖĞRETMENLER KOROSU´NDAN KONSER
Terme Öğretmenler Korusu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Belediye Kültür Merkezi´nde konser düzenledi.
AHMET SEZGİN´İN ANKARA  KONFERANSI VE İMZA GÜNÜ
AHMET SEZGİN´İN ANKARA KONFERANSI VE İMZA GÜNÜ
Eğitimci-Yazar-Şair Ahmet Sezgin; Ankara/Elmadağ Anadolu İmam-Hatip Lisesinde “Sevgi, Saygı ve Vefa” konulu bir konferans verip “Aşk Medeniyetine Yolculuk” isimli kitabını imzaladı.
KIZ iMAM HATiP´TEN ANLAMLI ZiYARET
KIZ iMAM HATiP´TEN ANLAMLI ZiYARET
Temel Kır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Terme Engelliler Derneği´ni ziyaret etti.
ÖĞRENCiLER SiNEMA iLE BULUŞTU
ÖĞRENCiLER SiNEMA iLE BULUŞTU
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü´nün katkıları ve Milli Eğitim Bakanlığı´nın iş birliğinde hayata geçirilen "Çocuklar İçin Gezen Sinema" Termeli çocuklara sinema keyfi yaşattı.
TERME´DE YATIRIM VE İSTİHDAM ZİRVESİ
TERME´DE YATIRIM VE İSTİHDAM ZİRVESİ
Terme, ´Genç İşadamları´ zirvesine ev sahipliği yaptı. TÜGİK Başkanı Erkan Güral, ´yatırım´ sinyali verirken Belediye Başkanı Şenol Kul, "Sizlerin başımız üzerinde yeri var" diyerek memnuniyetini dile getirdi.
16 GENÇ ÜRETİCİYE 480 BİN TL´LİK HİBE
16 GENÇ ÜRETİCİYE 480 BİN TL´LİK HİBE
Tarım ve Orman Bakanlığımızın yürüttüğü "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hibe Programı" kapsamında Terme´de 2018 yılında 16 üreticiye toplam 480 bin TL lik hibe desteği sağlandı.
ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI
ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, Terme Engelliler Derneği tarafından hazırlanan programda, engelliler eğlenceli bir gün geçirdi.
Seyfi Günaçtı´nın 4. Kitabı Çıktı DÜNDEN BUGÜNE TERMESPOR
Seyfi Günaçtı´nın 4. Kitabı Çıktı DÜNDEN BUGÜNE TERMESPOR
Gazetemiz yazarlarından emekli öğretmen Seyfi Günaçtı, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ´Dünden Bugüne TERMESPOR´ isimli eserini tamamlayarak geçen hafta yayımladı.
24 KASIM´DA BİR ARAYA GELDİLER
24 KASIM´DA BİR ARAYA GELDİLER
Terme Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri 24 Kasım öğretmenler günü yemeğinde buluştu.
TERMELi HEMŞEHRiMiZ ERFELEK´E ATANDI
TERMELi HEMŞEHRiMiZ ERFELEK´E ATANDI
Gerze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Seyfullah Taş Erfelek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı.
KADIN CiNAYETLERiNE iDAM iSTiYORUZ
KADIN CiNAYETLERiNE iDAM iSTiYORUZ
Samsun´da boşanmak üzere olduğu ve 1 yıldır ayrı yaşadığı kocası tarafından hastane otoparkında 25 yerinden bıçaklanarak öldürülen genç kadının cenazesi gözyaşları içerisinde Terme´de toprağa verildi. Talihsiz kadının annesi ve anneannesi kadın cinayetlerine idam cezası gelmesini istedi.
YEŞİLAY´DAN ´DUMANSIZ BİR TOPLUM´ UYARISI
YEŞİLAY´DAN ´DUMANSIZ BİR TOPLUM´ UYARISI
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Samsun İl Temsilcisi Mümin Argun, sigara tiryakilerine, “Bırakın şu zıkkımı” şeklinde çağrı yaptı.
HÜSEYİNMESCİTTE MEVLİDİ NEBİ BULUŞMASI
HÜSEYİNMESCİTTE MEVLİDİ NEBİ BULUŞMASI
Hüseyinmescit İlkokulu, Hüseyinmescit Ortaokulu, Hüseyinmescit Mahallesi muhtarı, Hüseyinmescit mahallesi imam hatipleri ve vatandaşların katılımı ile geniş katılımlı Mevlidi Nebi programı yapıldı.
"TOPRAĞA SAYGI" İÇİN YÜRÜDÜLER
"TOPRAĞA SAYGI" İÇİN YÜRÜDÜLER
TEMA Vakfı tarafından Terme´de "Toprağa saygı" yürüyüşü düzenledi
KULLANILMIŞ GİYSİLER ‘KUMBARA´YA
KULLANILMIŞ GİYSİLER ‘KUMBARA´YA
Yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atan Terme Belediyesi, kullanılmış kıyafet ve ayakkabıların geri kazanımı için şehrin çeşitli noktalarına kumbara yerleştirdi.
KARABULUT, BAŞKANLIK VAATLERiNi AÇIKLADI
KARABULUT, BAŞKANLIK VAATLERiNi AÇIKLADI
Yaklaşık iki ay önce Cumhuriyet Halk Partisi´nden Çarşamba Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mimar Altan Karabulut, adaylığının kesinleştiği haberini seçim vaatleriyle birlikte kamuoyuna duyurdu.
CUMHURİYET MTAL GELENEKSEL GIDA FUARINDA
CUMHURİYET MTAL GELENEKSEL GIDA FUARINDA
Terme Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında öğrenim gören öğrenciler, TÜYAP Gıda Fuarı´nı ziyaret etti. Okulun, 9-10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirdiği, Gıda Fuarı gezisinde, stantlar büyük bir ilgi ile gezildi.
AV. ALİ KILIÇ “İLÇEMİZ HAKKINDA  RABBİM HAYIRLISINI NASiP ETSİN”
AV. ALİ KILIÇ “İLÇEMİZ HAKKINDA RABBİM HAYIRLISINI NASiP ETSİN”
Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ali Kılıç, Terme Belediyesi Başkan aday adaylığını, parti binasında yaptığı toplantıyla açıkladı.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar