6 DÖNÜMLÜK BAHÇEDEKİ FINDIK AĞAÇLARINI KESTİ

Düzce´de bir çiftçi fiyatların istenilen düzeyde olmadığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi´nce (TMO) üreticiden fındık alınmadığı gerekçesiyle 6 dönümlük bahçesindeki fındık ağaçlarını kesti.

Düzce´nin Musababa köyünde yaşayan ve fındık bahçesi olan Yaşar Özcan, 6 dönümlük fındık bahçesindeki fınfık ağaçlarını tepki amacıyla kesti.
Fındığın artık para yapmadığını belirten Özcan, "Fındık 12 TL, kabuğunun tonu 500 lira. Yetkililere sesleniyoruz. Bizim yapacak bir şeyimiz kalmadı. En son keseceğiz, bu dertten de kurtulacağız. Herkesin gözü aydın olsun. Yerine hiçbir şey dikmeyeceğim. Hiçbir ürün para yapmıyor. Fındığı sökenin desteklemesi de kaldırılmış. Garibin yüzü hiç gülmüyor" dedi.

´BOŞ DURSUN DAHA KARLIYIZ´
Köydeki bir fındık üreticisi de "Para yapmayan mahsule ırgatlık yapmanın anlamı yok. Para yapmadıktan sonra fındıkçılık yapmanın da bir anlamı kalmadı. Gübresi, kazması, filizi, dalı, ilaçlaması, toplaması, servisi, getirmesi, kurutması, harmanı derken gider geliri geçti. Toplam 6 dönüm fındık kestik. Artık altından çıkamıyoruz. Yerine kesinlikle mahsul ekmeyi düşünmüyoruz. Boş dursun, daha karlıyız" diye konuştu.