AMAZON DERNEĞİ GENÇLEŞİYOR

Amazon Termeliler Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurul toplantısı, divan başkanı Zafer Güler´in başkanlığında gerçekleştirildi.

Amazon Termeliler Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurul toplantısı, divan başkanı Zafer Güler´in başkanlığında gerçekleştirildi.
Terme Ticaret Borsası toplantı salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, ilk olarak derneğin kurucusu merhum Mustafa Güler anıldı.
2016-2018 yılları faaliyet raporlarının değerlendirilmesiyle devam eden kongre, 4. maddenin görüşülerek onaylanmasıyla devam etti. Toplantıda ayrıca Terme´nin turizmine yönelik kültürel faaliyetleri de görüşüldü.
Faaliyetlerinin daha aktif olması için gençleşme yoluna gidildiği dernekte tek liste ile seçime geçildi ve Gölyazı eski Belediye başkanı-Terme Belediye Meclis Üyesi İsa Baş Amazon Termeliler Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı seçildi.
Yönetim kurulu asil ve yedek üyelerin ve denetim kurulu asil ve yedek üyelerin seçimlerinin yapıldığı dernekte yönetim şu şekilde: Gölyazı Eski Belediye Başkanı- Dutluk Mahalle Muhtarı Cemil Dürümlü ve iş adamı Alparslan Sabuncu ikinci başkan; emekli esnaf odası sekreteri Meliha Uzun sekreter; mali müşavir Mehmet Aksuoğlu muhasip. Dernek üyeleri ise, Kadir Köksal, Alperen Kaya, Hasan Özdemir, Dilek Karapıçak, Ali Rıza Ultav ile Mahzar Yüksel.
Kongre dilek ve temenniler ile son buldu.
Haber: Nazan Şentepe İşler