Bugün, 8 Ağustos 2020 Cumartesi

ANITKABİR KOMUTANLIĞI KENDİNE GELMELİDİR

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz Anıtkabire çocuk oyun parkı yapılmasının Mustafa Kemal Atatürk´ün hatırısına yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, ´´Cumhuriyetimizin kurucusu, memleketimizin kurtarıcısı büyük önder Atatürk´ün daimi istirahatgahı Anıtkabir´e, çocuk oyun parkı yapılması suretiyle atamızın hatırasına saldırı yapılmıştır. Bu saldırıyı hazmedecek değiliz. Anıtkabir, bir mezar olduğu kadar, aynı zamanda büyük bir tarih mirasıdır. Orada, tarih yazan büyük bir devlet adamı yatmaktadır. Bu tarih mirasına ve Atatürk´ün aziz hatırasına yönelik bu saygısızlığı yapanlar, bunun hesabını mutlaka verecekler. 

          Bu durum artık bardağı taşıran son damladır. Ülkeyi rantiyeye çeviren, değerli arazileri bu rantiyelere peşkeş çeken anlayıştan sonra; adeta bir alışveriş merkezinin bahçesiymiş gibi, avlusuna çocuk oyun parkı yapmak suretiyle şimdi de büyük önder Atatürk´ün hatırasına savaş açılmış demektir. Orası bir oyun parkı değil ve biz çocuklarımızı Anıtkabir´e, oyun oynasınlar diye değil, Ulu Önder Atatürk´ün manevi huzuruna götürüyoruz. Anıtkabir Komutanlığı, Atatürk´ün askeri olduğunu unutmamalı, derhal kendine gelmeli ve bu yanlıştan dönmelidir. 
         Bu saygısızlık ortadan kaldırılmalı,o oyun parkı derhal o mahalden sökülüp atılmalı, bu hadsizliğe son verilmelidir.´´ dedi.