BAKANLARDAN SAMSUN’DAKİ FABRİKALARA ZİYARET

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Samsun'daki fabrikaları ziyaret etti ve çeşitli temaslarda bulundu.

    Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Samsun'daki fabrikaları ziyaret etti ve çeşitli temaslarda bulundu.
    Uçakla geldikleri Samsun-Çarşamba Havalimanından helikopterle ayrılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ilk olarak Tekkeköy'deki tersane alanına geçerek burada Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ile protokol üyeleriyle birlikte incelemelerde bulundu.

    İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİLER
    Samsun Organize Sanayi Bölgesine geçen Bakanlar ve beraberindeki heyet, burada önce Samsun'dan dünyanın önemli ağır vasıta, çekici ve dorselerine yedek parça üreten bir otomotiv yedek parça fabrikasını gezdi, ardından milli teknoloji hamleleri doğrultusunda çalışmalar yapan silah üretim tesisini ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi ve yetkililerden fabrikadaki üretimlerle ilgili bilgi aldı.

    DSİ'DE TOPLANTI
    Fabrikalarda bir dizi incelemelerde bulunan Bakanlar Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli, buradan İlkadım İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğüne geçerek yetkililerle toplantı gerçekleştirdi. Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından bakanlar ve beraberindeki heyet, DSİ 7. Bölge Müdürlüğünden ayrıldı ve Canik'te Balıkçı Barınağını ziyaret etti.
    İki bakan ziyaretlerin ardından kara yoluyla havalimanına geçerek Samsun'dan ayrıldı. Bakanların Samsun'daki tüm programları basına kapalı gerçekleşti.