BALCI:“SEL BÖLGESİNDE 125 AİLE İLE BİREBİR GÖRÜŞME SAĞLANDI”

Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, Terme'de yaşanan sel felaketine ilişkin,"Süreç boyunca müdürlük olarak bölge insanımızın yanında olmak için gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz.

    Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, Terme'de yaşanan sel felaketine ilişkin,"Süreç boyunca müdürlük olarak bölge insanımızın yanında olmak için gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. 
    Bu süreçte ekiplerimiz 125 aile ile birebir görüşme gerçekleştirilerek psikososyal destek sağladı" dedi.
    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde 06.09.2019 Balcı: “sel bölgesinde 125 ale le brebr görüşme sağlandı” Sel felaketinden etkilenen vatandaşlara psikososyal destek sağlamak amacıyla alanda çalışmalarını sürdürüyor. Çarşamba Sosyal Hizmet Merkezinde görev yapan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) elemanlarından üç psikososyal destek ekibi oluşturularak 6 personel tarafından bölgede yaşayan ve sel felaketinden etkilenen vatandaşlara yapılan hane ziyaretlerinde öncelikli olarak geçici bakım altına alınması gereken çocuk, yaşlı ve engelliler tespit edilmeye çalışılarak ailelere destek sağlandı. Hayatını kaybeden vatandaşların aileler ile selden çok fazla etkilenen bölgelerdeki aileler üzerinde yoğun çalışmalar yürüten psikososyal destek ekibi, diğer kamu kurumları ile birlikte koordinasyon içerisinde ailelerin ihtiyaçlarını tespit ve yönlendirme çalışmalarına da devam ediyor. “125 aile ile birebir görüşme sağlandı” Afetten etkilenen vatandaşları ziyaret eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, “Süreç boyunca müdürlük olarak bölge insanımızın yanında olmak için gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Bu süreçte ekiplerimiz 125 aile ile birebir görüşme gerçekleştirilerek psikososyal destek sağladı. Buradaki amacımız, afetzedelerin moral ve motivasyonlarını olabildiğince yüksek tutmaya ve mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik destek çalışmaları gerçekleştirmek. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerim iletiyorum” dedi. 

    AİLEYE BAŞSAĞLIĞI
    Balcı son olarak sel felaketinde hayatını kaybeden Ahmet Yıldız’ın ailesine taziye ziyaret gerçekleştirerek, aileye başsağlığı diledi. Ailenin engelli çocukları için evde bakım hizmeti aldıklarını öğrenen Balcı, yardımın devam edeceğini ve herhangi bir durumda kurum olarak ailenin yanında olacakları bilgisini verdi.