BAŞKAN KUL: ?GAZİLERİMİZİN VE ŞEHİT YAKINLARIMIZIN EMRİNDEYİZ?

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril ve yönetim kurulu üyesi Gaziler, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul´u makamında ziyaret etti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril ve yönetim kurulu üyesi Gaziler, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul´u makamında ziyaret etti.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, Samsunlu Gaziler Hulisi Torun, Fahri Çamur, Ramazan Çavuş, Şakir Cengiz, Muzaffer Gülbüz, Cemal Mert, Üzeyir Bulut ve Erol Bekmez ile birlikte belediye başkanı Şenol Kul´u makamında ziyaret etti. Başkan Diril, Kul´dan derneğinin bir şubesini Terme´de açmak için yer temini ve törenlerde giymek için resmi tören elbisesi talebinde bulundu.

DİRİL´DEN KUL´A TEŞEKKÜR
Ziyarette konuşan Şube Başkanı Ahmet Diril ?Vatan savunmasında canlarını vermekten çekinmeyen kahraman gazilerin gelecek nesillere bu misyonu aktarmak için en önemli yerin bir dernek lokali olduğunu düşündük. Terme´de 70´e yakın muharip gazilerimiz var. Gazilerimizin tören geçişlerinde, 19 Eylül gaziler günün de ve şehitler gününde Terme halkıyla bütünleşmesini, gelecek nesillere gazilik gibi ulvi bir kavramın aktarılmasında çok önemli bir rol olacağını düşündük. Başkanımıza bize vereceği desteklerden dolayı şimdiden teşekkür ederiz? dedi.

GAZİLERİMİZ GURURUMUZDUR
Vatan için canını hiçe saymış olan şehit ve gazilerin her zaman yanlarında olduklarını kaydeden Terme Belediye Başkan Şenol Kul, ?Bu vatan için kurşun sıkmış herkes bizim için çok kıymetlidir. Vatan toprağı için şehit olmak, gazi olmak herkese nasip olmaz. Bu milletin çocukları vatanı için gazi olmaya, şehit olmaya her zaman hazırdır. Bayrağımızın huzur içerisinde dalgalanması uğruna Gazi olan kıymetlilerimizle gurur duyuyoruz. Her zaman gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz Gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın emrindeyiz? diye konuştu.