Bugün, 20 Eylül 2020 Pazar

BERBER VE KUAFÖRLER AÇILIŞ İÇİN HAZIRLANDI

Terme Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde açılması planlanan berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışmaları yaptı.

    Yeni tip korona virüs (covid-19) tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan bu yana faaliyetleri geçici olarak durdurulma kararı alınan berber ve kuaförler, 11 Mayıs pazartesi gününden itibaren faaliyete başladı. Terme Belediyesi de genelge ve kurallara uyarak açılacak olan berber ve kuaför salonlarını dezenfekte çalışması yaptı.
    Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın talimatıyla ilk dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirildi.
    TEDBİRLERE DİKKAT EDEREK 
    NORMALLEŞECEĞİZ
    İlçe genelinde faaliyet gösteren tüm berber ve kuaförlerde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Kılıç, “Belediye olarak, bu zorlu süreçte tedbirlerimizi üst seviyede tuttuk. Normalleşme sürecinde de üzerimize düşeni yapacağız” dedi.
    
    ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ
    Korona virüs nedeniyle sosyal ve ekonomik hayat anlamında birçok değişiklik yaşandığını ifade eden Başkan Kılıç, “Türkiye, aldığı ciddi tedbirler sayesinde korona virüs ile mücadele sürecini çok güzel bir şekilde yönetmeye devam ediyor. Vatandaşlarımızın kurallara ve uzmanların uyarılarına uyması, daha kısa sürede normal hayata döneceğimizin işaretlerini veriyor. Bu süreçte özellikle berber ve kuaförlerimiz mesleklerini çok özledi. Ekiplerimiz, onlara destek olmak amacıyla bugün itibariyle dükkanlarını dezenfekte etmeye başladı. Esnafımızın belirlenen kurallara uyarak hizmet vereceklerini biliyoruz. Bizler, dün olduğu gibi bugün de esnafımızın yanındayız. Hep birlikte bu zorlu sürecin üstesinden geliyoruz. Alınan tedbirlere uyamaya ve denetlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

    BERBER VE KUAFÖRLER 
    50 GÜN SONRA KEPENK AÇTI
    Corona virüsle mücadele kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berber, kuaför ve güzellik salonları 11 Mayıs Pazartesi günü itibariyle hizmete açıldı.
    Terme’de de gerekli önlemler alınarak hizmete açılan berber, kuaför ve güzellik salonları müşterilerine randevu sistemi ile saat 09.00 - 21.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı. 
    Terme’de 13 yıldır kuaförlük işi yapan İsa ve Musa Etli Kardeşler; İş yerimizin açılmasından dolayı mutlu bir o kadar da tedirginiz. İlk günkü yoğunluk hala devam ediyor. Berbere gelmeden önce müşterilerimize randevu veriyoruz ve randevusuz müşteri kabul etmiyoruz. Her müşteriden sonra kullandığımız aletleri dezenfekte ediyor ve bir başka müşteride öyle kullanıyoruz. Gelen müşterilerimiz yaptıracakları işleme göre maskelerini çıkarabiliyor. En fazla bir müşteri bekletebiliyoruz oda bir koltuk dolu bir koltuk boş olacak şekilde.” dediler.