BEYKOZ ÇAYIR FESTİVALİNDE BULUŞTULAR

Beykoz Çayır Festivali kapsamında Beykoz Rizeliler, Beykoz Trabzonlular ve Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ortak yöre gecesinde buluştu. Mikail Akyıldız Başkanlığındaki Beykoz Rizeliler Derneği, İsmail Yüksek Başkanlığındaki Beykoz Trabzonlular Derne

Beykoz Çayır Festivali kapsamında Beykoz Rizeliler, Beykoz Trabzonlular ve Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ortak yöre gecesinde buluştu.
Mikail Akyıldız Başkanlığındaki Beykoz Rizeliler Derneği, İsmail Yüksek Başkanlığındaki Beykoz Trabzonlular Derneği ve Emin Yavuz Başkanlığında ki Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, düzenledikleri Karadeniz gecesinde Beykozlularla bir araya geldi.
Karadeniz gecesinin sunumunu Karadeniz Fm´de Onurun Taksisi programının sunucusu Onur Sakar gerçekleştirirken gece Kemençe virtüözü Musa Agun´un kendi icadı olan ?Çellomençe? dinletisiyle başladı. Musa Agun´a herkes tarafından bilinen klasik kemençe de eşlik ederken solist Sinan Akbulut da seslendirdiği şarkılarıyla grubu yalnız bırakmadı.
Geceye Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı´ya vekaleten Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Trabzonlular Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu, Rize Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri İrfan Serdar, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Spor Kulübü Temsilcileri ve STK´lar katıldı.
Gecenin solistleri Engin Orta ve Onay Şahin ile gece ortağı olan dernek yöneticilerinin sosyal medya hesaplarından yapılan iyi tanıtım sayesinde, genelde Karadeniz ağırlıklı nüfusa sahip olan Beykoz´da toplumun her kesiminden oluşan muhteşem bir kalabalık geceye eşlik etti.
Çellomençe dinletisinin ardından protokol konuşmalarına geçildi. Sırasıyla Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz ve Yönetimi, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız ve Yönetimi ile Beykoz Trabzonlular Derneği Bakanı İsmail Yüksek ve Yönetimi hemşerilerini selamlayarak, bu geceyi düzenledikleri için Beykoz Belediyesi´ne ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek´e teşekkür ettiler.
Dernek Başkanlarının konuşmalarının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Trabzonlular Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ve Rize Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri İrfan Serdar´da Beykozlulara hitap etti.
Konuşmaların sonunda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı´ya vekaleten Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu´na ve dernek başkanlarına Beykoz camından yapılan çay bardağı seti hediye etti. Beykoz Kaymakam vekili Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek´e Trabzonspor forması hediye edilmesinden sonra Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı İsmail Yüksek Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek´e dernek logosundan bir plaket ve son olarak da Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği adına Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Konca, ahşap ve el sanatları ustası Osman Topuz´un hazırladığı gemi maketini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek´e hediye etti.
Protokol konukları sahnede 3 derneğin de ortak olarak hazırladıkları "Biz Birlikte Güçlüyüz, Birlikte Türkiyeyiz" pankartı geceye damgasını vurdu.
Konuşmaların ardından Engin Orta´nın sahnesine geçildi. Sahne arasında Trabzonspor´un efsane oyuncularından İbrahim Yattara sahneye davet edilerek kendisine Trabzonspor Forması hediye edildi. Sahnede futbol topuyla yaptığı gösteri sonrası Doğu Karadenizliler Derneği standında dağıtılan yoğurtlarla çekiliş yapıldı ve İbrahim Yattara imzalı Trabzonspor forması ve futbol topu izleyenlere hediye edildi.
Engin Orta´nın sahnesinin ardından Karadeniz Müziğinin olmazsa olmazlarından Onay Şahin´in sahnesine geçilmeden özellikle Rize başta olmak üzere Karadeniz´in çeşitli bölgelerinde bir dönem oldukça bilinen fakat son zamanlarda unutulmaya yüz tutmuş önemli bir çalgı olan Armonika, Süleyman Sarıahmetoğlu´nun eşliğinde Beykozlulara tanıtıldı.