BÜYÜK BİR OSB OLUŞTURMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Samsun´da büyük bir organize sanayi bölgesi (OSB) oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
Tarih: 29.1.2019 13:07:17

Samsun TSO yeni yılın ilk meclis toplantısı, TSO Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirildi. Davut Altan Meclis Toplantı Salonundaki toplantıda Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, üyelere faaliyetler hakkında bilgi verdi. Mecliste ayrıca Samsun TSO´nun 2018 yılı çalışma faaliyetleri oy birliğiyle ibra edildi.

İŞVERENE ASGARi ÜCRET DESTEĞi YENiDEN BAŞLATILDI VE MiKTARI ARTIRILDI
Meclisin açılış konuşmasını yapan Murzioğlu, oda üyelerinden gelen talepler doğrultusunda ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği vasıtasıyla ekonomiye ve işletmelere güç kazandıracak pek çok faaliyetin uygulamaya alınmasını sağladıklarını ve pek çoğunun da takipçisi olduğunu söyledi. Gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi veren Murzioğlu, "Kısa çalışma ödeneği, girişimlerimiz sonucu mevzuat değişti ve işler hale geldi. 3+3 ay süreli olan kısa çalışma ödeneği için işveren İŞKUR´a müracaat etmesi gerekmektedir. SGK prim borçları hakkında primleriniz zamanında ödeyen mükelleflere 60 ay vade sağlandı. İşverene asgari ücret desteği yeniden başlatıldı ve miktarı artırıldı.1 Ocak´tan itibaren aylık 150 lira olarak 12 ay verilecek. Tasfiye ve devir sözleşmeleri için kamuyla iş yapanlar için, kanun tasarısı TBMM´de halen beklemekte. Ticari alacak sigortasında 1 Ocak tarihi itibariyle devlet destekli ticari alacak sigortası uygulaması başladı. KDV ve ÖTV indirimi yapıldı. İç piyasaya destek olmak amacı ile 2018 yılında başlatılan 4 sektörde (beyaz eşya, konut, otomobil, mobilya) başlatılan vergi indirimi 2019´un ilk 3 ayı için yeniden uzatıldı. Kredi yapılandırması konusunda KOBİ kredileri de dahil edildi ve şu ana kadar 118 milyar liralık kredi yapılandırıldı. Ayrıca tarımsal krediler de dahil edildi. Talep ettik, takip ettik ve yasalaştırdık. KOBİ değer kredisinde mikro ve küçük ölçekli üyelerimiz için aylık yüzde 1,54 faizle 6 ay ödemesiz, 36 ay taksitle ve yüzde 80 Kredi Garanti Fonu teminatıyla kredi verilmesi uygulamasını çıkarttık. Konut kredi faizlerinde taleplerimiz ve girişimlerimiz sonucu Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve İş Bankası yüzde 0,98 ile kampanya başlattı” diye konuştu.
TOBB´un ara sıra yaptığı Türkiye Ekonomik Şurası´nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdinde 7 bakan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı´nın katılımıyla geçen hafta gerçekleştirdiklerini aktaran Murzioğlu, "Burada Cumhurbaşkanımız illerin ne kadar istihdam yapacağını konusunu bizlere söyledi. Ben de, bizim bin dönümlük tersane alanımız var atıl durumda. Buranın endüstri alanına çevrilmesi söz konusu. Orada TİGEM arazisi içerisinde 2 bin 400 dönümlük te tarım dışı bir arazi var. Buranın birleştirilerek organize sanayi yapılmasını Cumhurbaşkanımıza söyledim. Cumhurbaşkanımız da ´bizim olan arazilerimizi verelim´ dedi. Biz tarım arazisi istemiyoruz. Tarım arazisi olmayan yeri istiyoruz. Endüstri bölgesi değil. Organize sanayi bölgesi istiyoruz. Eğer bu olursa istihdamı 2 katına çıkaracağımızı söyledim. Biz Samsun´da büyük bir organize sanayi alanını oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz" şeklinde konuştu.

ÜYELERE TEŞEKKÜR ETTi
Murzioğlu´nun konuşmasının ardından Samsun TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, 2018 yılı gelir gider bütçesi hakkında sunum yaptı. Sunumun ardından gündem maddeleri arasında yer alan yönetim kurulunun ibrası oylandı. Samsun TSO Yönetim Kurulunun 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdikleri çalışma faaliyetleri meclis üyelerinin oy birliğiyle ibra edildi. Oylamanın ardından Murzioğlu meclis üyelerine teşekkür etti. Hbr:SamsunArena
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TERME LiSESi GSK U-14 LiGiNE iYi BAŞLADI
TERME LiSESi GSK U-14 LiGiNE iYi BAŞLADI
Samsun U-14 liginde mücadele eden Terme Lisesi GSK, ilk maçını farklı kazanarak gelecek için ümit verdi.
GELECEĞi SORGULAYAN GiRiŞiMCiLER
GELECEĞi SORGULAYAN GiRiŞiMCiLER
İ.T.O. Şehit Kibar Korhan Koç Ortaokulu öğrencileri “Geleceği Sorgulayan Girişimciler” projesi kapsamında eğitime katıldı.
SANAYi SiTESi CAMiN´DE KiTAP OKUMA PROJESi
SANAYi SiTESi CAMiN´DE KiTAP OKUMA PROJESi
Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, ziyaret kapsamında öncelikle camii önünde kitap okuma etkinliği yaptı. Etkinlik sonrası camide sohbet edildi.
"BiZ VARKEN SONUÇ DEĞiŞMEZ"
"BiZ VARKEN SONUÇ DEĞiŞMEZ"
Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu´nda 7 Şubat Parşembe günü düzenlenen Samsun Okul Sporları Halk Oyunları Yarışmasına, 32 öğrenci ile katılan Ahmet Ersoy İlkokulu halk oyunları ekibi, sergilediği “Samsun Yöresi” halk oyununu gösterisi ile il birincisi oldu.
BELEDİYEDEN YENİ HİZMET
BELEDİYEDEN YENİ HİZMET
Terme Belediyesi, atıkları değerlendirmek ve yeniden ekonomiye kazandırmak amacıyla ‘Atık Toplama Merkezi´ kurdu.
HER İNSAN İÇİN BİR FİDAN
HER İNSAN İÇİN BİR FİDAN
Samsun´da her yıl 1 milyon 300 bin fidan olmak üzere, 3 yılda toplam 4 milyon fidan dikilecek. Ağaçlardan elde edilecek gelir ise yöre halkına kalacak.
HABERAKS TV´ DE KÜLTÜR PROGRAMI ESTİ
HABERAKS TV´ DE KÜLTÜR PROGRAMI ESTİ
Samsun´un kanalı Haberaks TV´ de Ayşegül Coşkuner´in sunumuyla yeni başlayan kültür programının bu hafta ki konukları Azmi Taşdan ve Mehmet Alp Güven oldu.
´ÖNCELiK HAYATIN ÖNCELiK YAYANIN´
´ÖNCELiK HAYATIN ÖNCELiK YAYANIN´
Trafikte yaya önceliği bilincini oluşturmak ve yaya geçidi kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ´Öncelik hayatın, öncelik yayanın´ kampanyası kapsamında Terme´de etkinlik düzenlendi.
SEÇiM GÜVENLiĞi TOPLANTISI YAPILDI
SEÇiM GÜVENLiĞi TOPLANTISI YAPILDI
Mahalli İdareler Seçimleri´yle ilgili Seçim Güvenliği Toplantısı, 11 Şubat Pazartesi günü Valilik Toplantı Salonu´nda, Vali Osman Kaymak´ın başkanlığında gerçekleştirildi.
TERME ZiRAAT ODASI BAŞKANI  FERDA ERGÜN GÜVEN TAZELEDİ
TERME ZiRAAT ODASI BAŞKANI FERDA ERGÜN GÜVEN TAZELEDİ
Terme Ziraat Odası olağan Genel kurulu yapıldı. Seçime iki listeyle giren Terme Ziraat Odası´nın mevcut başkanı Ferda Ergün tekrar başkan seçildi.
35 YILLIK HASRET SONA ERİYOR
35 YILLIK HASRET SONA ERİYOR
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul´un çabaları ve Termeli genç yapımcı ve oyuncu Emirhan Özcan´ın girişimleri ile uzun zamandır sinema hasreti çeken Terme´de açılacak sinema salonu halkın hizmetine girmek için hazırlanıyor.
EYT MAĞDURLARI HAKLARINI iSTiYOR
EYT MAĞDURLARI HAKLARINI iSTiYOR
Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), seslerini duyurmak için yurdun dört bir yanında çeşitli eylemler düzenlemeye devam ediyor. Bu mağdurlar arasında yer alan Termeli vatandaşlardan bazıları da “ Bu soruna bir çözüm bulunulmasını istiyoruz.”diyerek ortak tepkilerini dile getirdi.
5 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
5 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Samsun´da 15-16 Şubat tarihlerinde yapılacak ´Teknoloji Buluşmaları Fuarı´na 5 bin ziyaretçi bekleniyor.
CAMi BULUŞMASI GÖNÜLLERi FETHETTi
CAMi BULUŞMASI GÖNÜLLERi FETHETTi
Sanayi Sitesi Camiinde, 1 Şubat Cuma sabahı gerçekleştirilen cami cemaat buluşması gönülleri fethetti.
iŞYERiMDE KUR´AN ÖĞRENİYORUM
iŞYERiMDE KUR´AN ÖĞRENİYORUM
Terme Sanayi Sitesi Camii din görevlileri, “İş yerimde Kur´an öğreniyorum” kampanyası başlattı.
TERME BiLGi GAZETESi iSTANBUL BAHÇELiEVLER´DE
TERME BiLGi GAZETESi iSTANBUL BAHÇELiEVLER´DE
İstanbul Bahçelievler Emlak Konut İlkokulu ile ilgili haberimiz ilgi uyandırdı.
SEPETTEKi MISRALAR BELGESELi ARDINDAN
SEPETTEKi MISRALAR BELGESELi ARDINDAN
Gazetemiz şairlerinden Azmi Taşdan´ın hayatını konu alan Sepetteki Mısralar belgeselinin yönetmeni Mehmet Alp Güven, Azmi Taşdan ile gazetemizde bir araya gelerek belgesel üzerine sohbet etti.
´TERME´YE 3 AŞAMALI HiZMET GELECEK´
´TERME´YE 3 AŞAMALI HiZMET GELECEK´
AK Parti Terme Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, 82 mahalle muhtarı ve Terme halkı ile birlikte Terme´ye hizmet vereceklerini söyledi.
“KAN VER HAYAT KURTAR”
“KAN VER HAYAT KURTAR”
Genç Termeliler Taraftar Grubu, “Kan Ver Hayat Kurtar” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.
TAEKWONDOCULAR KUŞAK SINAVINDA
TAEKWONDOCULAR KUŞAK SINAVINDA
Terme Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Taekwondo Takımı 41 sporcunun katılımı ile 2019 yılı 1. dönem kuşak terfi sınavını başarı ile tamamladı. Bir sporcu için en büyük gurur başkaları tarafından seyredilmek ve beğenilmektir.Yeni başlayan sporcular için bu fırsatta genelde kemer terfi sınavlarında ortaya çıkar.
ALTIN MADALYALAR TERME´NiN
ALTIN MADALYALAR TERME´NiN
Terme Kartal Spor Kulübü, 1-3 Şubat tarihleri arası, Samsun Atatürk Spor Salonu´nda yapılan Türkiye Muay Thai Şampiyonası seçmelerine 12 sporcuyla katıldı.
MHP 17 iLÇEDE ÜYELERi DiNLEDi
MHP 17 iLÇEDE ÜYELERi DiNLEDi
MHP Samsun İl Başkanlığı, 17 ilçede 31 Mart yerel seçimlerinin değerlendiril-mesi yapıldı. Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al, "Meclis üyeliklerini, ittifak ve seçim stratejilerimizi masaya yatırdık" dedi.
“GELECEK SEÇiMLER iÇiN DEĞiL  GELECEK NESiLLER iÇiN ÇALIŞTIK”
“GELECEK SEÇiMLER iÇiN DEĞiL GELECEK NESiLLER iÇiN ÇALIŞTIK”
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçenin mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Görev süresi boyunca gösterdikleri uyumlu çalışmalardan dolayı muhtarlara teşekkür eden başkan Kul, “Hep birlikte, gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalıştık” dedi.
TERME MiLiÇ´TE KIŞ GÜNÜ DENiZ KEYFi
TERME MiLiÇ´TE KIŞ GÜNÜ DENiZ KEYFi
Terme Miliç plajında gezinti yapan çocuklar havanın sıcaklığının da etkisiyle dayanamayıp denize girdi.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar