CANAN UYGUN´DAN 2. ROMAN

Termeli Yazar Canan Uygun ?Saklı Düşler? isimli ilk romanının ardından ?Royhan? isimli ikinci romanıyla okuyucularıyla buluştu.

Termeli Yazar Canan Uygun ?Saklı Düşler? isimli ilk romanının ardından ?Royhan? isimli ikinci romanıyla okuyucularıyla buluştu.
Dorlion Yayınlarından çıkan romanda on yaşındaki bir çocuğun kendi iç dünyasındaki yolculuğunun yanı sıra, anne babaların çocuğun maddi ihtiyaçlarını karşılamakla görevlerini ne kadar yerine getirdikleri sorgulanıyor. Kitabın arka kapak yazısında şu ifadelere yer veriliyor:
?Bazen öyle şeyler yaşarız ki yaşadıklarımızın hayal mi gerçek mi olduğuna karar veremeyiz.
Gerçekler ne kadar gerçek, hayaller ne kadar hayaldir?
Peki, insan yalnızca hayallerle ya da yalnızca gerçeklerle yaşayabilir mi? Yaşayamaz. Çünkü hayaller ve gerçekler yapbozu tamamlayan iki önemli parçadır. İşte bu kitabın sayfalarını okurken olayların büyüsüne o kadar kapılacaksınız ki hiç farkına varmadan kendinizi hayalle gerçeğin kılıç seslerinin tam ortasında bulacaksınız.
Yazarın özgün üslubuyla kurguladığı bu dünya, sizi de içine çekecek ve kitabın nasıl bittiğinin farkına varamayacaksınız. Bu kitabı okuduktan sonra bir anne-babanın çocuğun maddi ihtiyaçlarını gidermekle görevlerini ne kadar yaptıklarını tekrar sorgulayacaksınız.
Ve Royhan?
On yaşındaki bir çocuğun yaptıklarına inanamayacaksınız.