Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı

DENİZE DÜŞEN OTOMOBİLDEKİ 2 KİŞİ, KAYIKLA KURTARILDI

Terme'de denize düşen otomobilin üzerine çıkan 2 kişi, kayıkla kurtarıldı. Araç ise 5 saat süren çalışmanın ardından traktörle çekilip, kıyıya çıkarıldı.

    Terme'de denize düşen otomobilin üzerine çıkan 2 kişi, kayıkla kurtarıldı. Araç ise 5 saat süren çalışmanın ardından traktörle çekilip, kıyıya çıkarıldı. 
    Olay, Terme Yalı Mahallesinde  saat: 23.00  sıralarında meydana geldi. 
    Sahilde seyir eden 61 VP 717 plakalı araç kontrolü kaybederek suya kapıldı ve denize battı. Araçta bulunan A.B. ve S.O. aracın üzerine çıkarak yardım istedi. Sesleri duyan balıkçı A.Ş., jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdikten sonra kayıkla geldiği otomobilin yanından 2 kişiyi alarak, kıyıya çıkardı. 
    Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından sürücü ve arkadaşı, ambulansla Terme Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.
     Kazayla ilgili Terme Jandarma Komutanlığı ekiplerince soruşturma başlatıldı. 
        
    TRAKTÖRLE ÇEKİLDİ
    Öte yandan balıkçı T.A. (17), suya dalarak, otomobilin çeki demirine halat bağladı. 2 kayıkla birden çekilmeye çalışılan otomobil, yeterli gelmemesi üzerine sudan çıkarılamadı. Otomobil, başka mahalle sakini tarafından traktörle çekilerek, 5 saat sonra kıyıya çıkarıldı.
    Olayı anlatan balıkçı A.Ş., "Ben kayığımın yanına gelmiştim. Bir bağırtı duyunca buraya geldim. Suya batmış aracın üstünde 2 kişi oturuyorlardı, ben alıp, ambulansa verdim. Aracı ancak çıkarabildik. Ben kayığımla denedim ama olmadı, şimdi arkadaş traktör getirdi. Onunla çıkarabildik" dedi.