Bugün, 22 Ekim 2021 Cuma

EMRE EFE YETGiN´DEN ?GÜMÜŞ MADALYA´

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Faaliyet Programında yer alan, müsabakalarda Emre Efe Yetgin 2. olarak büyük bir başarı elde etti.

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Faaliyet Programında yer alan, müsabakalarda Emre Efe Yetgin 2. olarak büyük bir başarı elde etti.
Gümüşhane Aydın Doğan Spor Salonunda, 22-24 Mart 2019 tarihleri arası yapılan, 24 ilden 500 sporcunun katıldığı Okullararası Gençler Türkiye Yarı Finallerinde, Terme Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına yarışan Emre Efe Yetgin, Genç Erkekler 68 kilogramda ikinci oldu.
Bu başarısıyla Yetgin, 26-28 Nisan 2019 tarihlerinde Eskişehir´de yapılacak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.
Gümüş madalya kazanan sporcu, ilçemizi ve okulunu Eskişehir´de yapılacak Türkiye Finallerine taşıdı.

KAPTAN GEMİSİNİ KURTARDI
Sporcu´nun aynı zamanda Terme Taekwondo Takımı Kaptanlığını da yaptığını ifade eden Antrenör Murat Özden ?Sporcumuz sadece başarılı değil aynı zamanda ahlaklı, terbiyeli ve son derece beyefendi bir kişiliğe sahip. Çevresine örnek olacak davranışlarıyla da takdiri hak ediyor. Bu başarısından dolayı öğrencimizi tebrik ederim?dedi.

TERME MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE TEŞEKKÜR
?İlçemize, okullarımıza hizmet etmeye ilçemizin adını duyurmaya devam ediyoruz.?diyen Özden açıklamasını ?Sadece bir yılda 2018-2019 sezonunda ortaokul ve liseler arasında il birinciliği ve yarı finaller müsabakalarında toplamda kazandığımız 23. Madalya ile kendi rekorumuzu geliştirdik. Şimdi de yıldızlar kategorisinde 3 öğrencimiz, gençler kategorisinden 1 öğrencimiz finallerde yarışacak. Öğrencilerimize finallerde üstün başarı diliyorum. En başta öğrencimize destek olan Terme Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Halil Seyrekli´ye, Terme Milli Eğitim Müdürümüz Özer Ersoy´a, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Kasapoğlu´na, Sporcumuzun Okul Müdürü Tuncay Özgenç´e ve bizlere destek olan, yanımızda olan, dualarını eksik etmeyen herkese Terme Taekwondo ailesi adına çok teşekkür ediyorum.?
sözleriyle tamamladı.