EV HANIMLARINA FAiZSiZ DESTEK

Ev hanımlarına devletten müjde geldi. Buna göre KOSGEB tarafından ev hanımlarına 15 bin TL destek verilecek.

Ev hanımlarına kendi işlerini kurabilmeleri için KOSGEB kapsamında 15 bin TL´ye kadar faizsiz kredi veriliyor. KOSGEB kapsamında gerçekleştirilen bu proje ile birçok ev hanımı hem hayallerini gerçekleştiriyor hem de ev bütçesine katkıda bulunuyor.

DESTEK BAŞVURULARI
KOSGEB ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ortak çalışması kapsamında 15 bin TL´lik ödemeler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda 15 bin TL kredi için başvuru yapacak olan ev hanımları projeleri ile başvurularını yapacaklardır. Girişimciliğe ilişkin bir projesi bulunmayan ev hanımları başvurularını yapacaklardır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfların yapılacak başvurular için projelerin incelenmesi kapsamında bir komisyon kurulacak. Kurulacak komisyon projesi ile başvuru yapan ev hanımlarının girişimcilik örneklerini inceleyecek. Söz konusu proje eğer komisyon tarafından onay alırsa ev hanımlarına ödeme yapılacak.

GERİ ÖDEMEDE 8 YIL VADE İMKANI
Ev hanımlarına destek verilmesine ilişkin bu projeye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da destek veriyor. Ancak ev hanımlarına verilen bu destek karşılıksız olarak verilmiyor. Ödenen paranın ev hanımları tarafından geri ödemesi olacaktır. Buna göre geri ödemeler 2 yıl ötelenebilir ve 8 yıla kadar vadeli olabilir. ´Gelir Getirici Projeler´ adı altında sunulan desteğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da destek veriyor.