“GiRiŞiMCiLERiMiZiN YANINDA OLACAĞIZ”
Seçime sayılı haftalar kala, seçim turlarını hızlandıran Ak Parti Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç, vatandaşlarla buluşarak seçim çalışmaları hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Bu hafta seçim ziyaretleri kapsamında Ali Kılıç, Terme Genç İş Adamları Derneği, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve üyeleri, Evci Mahallesi, Karasu ve Miliç Mevkii ile Gökçeağaç Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Tarih: 12.3.2019 13:37:21

TERME´NİN GENÇ GİRİŞİMCİLERE İHTİYACI VAR
Terme Genç İş Adamları Derneği ile sabah kahvaltısında buluşan Ak Parti Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç “Dernek ve STK´lar ile el ele vererek, istişarelerle Termemize ivme kazandıracağız.”dedi.
Terme´nin genç girişimcilere ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Kılıç “Terme için istihdam projesi olan bütün girişimcimizin yanındayız. Bizim projelerimiz Terme´ye refah getirecek ve halkımızın tepkisini çekmeyecek projelerdir. Terme´de bir iş bir proje yapılacaksa halkımıza sorularak fikir alarak yapacağız. Eğer biz Terme için bir istihdam sahası yapmazsak kendimi başarılı bir belediye başkanı saymayacağım. Biz sorunları öteleyen değil, sorunları yerinde çözen bir anlayış içindeyiz. Turizm açısından da Termemizi geliştireceğiz. Terme, denizle tam anlamıyla buluşacak.”dedi.
Konuşmasında sık sık birlik ve beraberlik mesajları veren Kılıç, kararlılık içerisinde ortak akıl anlayışıyla istişare yaparak kalkınılacağını söyledi.
Toplantıya, Dernek Başkanı Mustafa Çelebi ve dernek üyeleri ile Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Ar ve MHP İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel katıldı.

TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARET
Terme Ticaret ve Sanayi Odası´nda, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, oda üyeleri ve iş adamları ile bir araya gelen Ak Parti Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç, “Terme´nin kabuğunu kırmasına ihtiyacı var.” diyerek yatırımcılara seslendi.
Terme´ye yatırım yapmak isteyen iş adamlarını, Termeye istihdam yapmaya davet eden Kılıç, Ticaret Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi´den sorunları dinlerken yeni dönemde Terme´nin kendileriyle bir üst lige çıkacağını söyledi.
Konuşmanın devamında “Birlikten güç doğar.” diyen Kılıç “İlçemiz ile ilgili her türlü düşünceye açığız. Projelerimizin sürekli takipçisi olacağız. Turizm bölgeleri düzenlenerek canlı hale gelecek. Terme´de organize sanayi bölgesi projesi hayata geçirilecek. Terme´ye hizmet ve istihdam sağlayacak olan her projeye destek olacağız.”dedi.

DEMİRCAN: ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK
Evci Mahallesinin Karasu ve Miliç Mevkii sakinleriyle bir araya gelen
eski Sağlık Bakanı şuan ki Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Ak Parti Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç, birlik ve beraberlik vurgusu yaptıkları ziyaretlerinde, milletimizin önümüzdeki süreçte, engelleri aşarak daha çok hizmet göreceğini ifade ettiler.
Vatandaşlarla sohbet edip sorunları yerinde dinleyerek açıklamalar yapan Ahmet Demircan “ Vatandaşlarımız rahat olsun. Artık eski Türkiye yok. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğa´nın bu ülkeye kattıkları belli ve katacak olduğu projeler de çok. Yeter ki biz bir olalım. Üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok.”dedi.

HER MAHALLE İÇİN BELEDİYEDE ARŞİV OLACAK
Terme Gökçeağaç Mahallesi´ne yaptığı ziyarette, her bir mahalle için belediyede bir arşiv oluşturulacağını ifade eden Ali Kılıç “Yol ve sudan ibaret olmamak üzere askere ve yeni üniversiteye gidecek gençlerin tespitiyle ceplerine ilk harçlığı biz koyacağız. Bu arşivde ayrıca durumu olmayan yoksul ailelerin tespit edilerek yardım edilecek. Muhtarlarımızın yaptığı bu arşiv raporlarıyla, yerinde çözümü kolaylaştıracağız.”dedi.
Vatandaşların hizmetin en iyisine layık olduğunu da söyleyen Kılıç “Düzgün bir planlama yaparak bu sorunlar çözülecek. Herkes bilsin ki başkan olduğumda hak ve hakikatten, adaletten ayrılmayacağım. Bütün mahallelerimize aynı seviyede yaklaşacağız.”dedi.
Ziyarette, bölgenin sorunları dinlenildi. ve gerekli adımlar atılmak üzere mahalle sakinlerine söz verildi.
Ziyarette Kılıç´a, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel ile Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Ar da eşlik etti. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ
Su,sağlık için hayati önem taşıyor. Su içerdiği sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfat gibi vücut için önemli olan mineraller içeriyor. Su, insan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaç olarak gösteriliyor. Çünkü kanın %83´ü, kemiklerin %22´si, beynin ve kasların %75´i sudan oluşuyor. Ter, tükürük, idrar gibi vücut sıvılarının üretimi, atıkların atılması, suda eriyen besinlerin emilimi, eklemlerin ve gözün kayganlaşması, vücut ısının düzenlenmesi su ile mümkün oluyor.
"İLÇE MİNİBÜS SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ"
"İLÇE MİNİBÜS SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ"
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, 17 ilçeden kent merkezine gelen minibüslerin artık şehir içine girebileceğini belirterek, "Her vatandaşımızın sesini duymak, onları düşünmek zorundayız. Eski Bafra Garajı´nın bulunduğu yere akıllı terminal yaparak minibüs toplanma merkezini oluşturacağız." dedi.
EN MUTLU ÜLKELER BELLİ OLDU
EN MUTLU ÜLKELER BELLİ OLDU
Birleşmiş Milletlerin (BM) yayımladığı Dünya Mutluluk Raporu, dünyadaki en mutlu ülkelerin, en zengin ekonomiler değil güçlü sosyal devlet ve kurumsal desteği bulunan ülkeler olduğunu ortaya koydu.
"SİZLERDEN OY DEĞİL DESTEK BEKLİYORUM"
"SİZLERDEN OY DEĞİL DESTEK BEKLİYORUM"
Samsun´da faaliyet gösteren Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı temsilci ve öğrencileri İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin ile bir araya geldi.
USTA´DAN SEÇMENLERE ÇAĞRI
USTA´DAN SEÇMENLERE ÇAĞRI
Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan USTA, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Samsun´dan tek bağımsız aday olmasına ve pusulanın sonunda yer alan bağımsız aday bölümünün siyasi partilerden bir şerit ile ayrılmasına rağmen kendisine yarım sütun ayrılmasına yaptığı itirazların Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ret edildiğini ve konuyla alaka Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunduğunu duyurdu.
İLKADIM KENTSEL DÖNÜŞÜMLE NEFES ALACAK
İLKADIM KENTSEL DÖNÜŞÜMLE NEFES ALACAK
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, İlkadım ilçesinde kangren haline dönüşen sorunların Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın himayelerinde gerçekleşecek kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çözüme kavuşacağını söyledi.
YAZAR AHMET SEZGİN, İKİZCE´Yİ COŞTURDU
YAZAR AHMET SEZGİN, İKİZCE´Yİ COŞTURDU
Eğitimci-Yazar Ahmet Sezgin; 15 Mart Cuma günü Ordu/ İkizce Anadolu Lisesinde öğrencilere "Mehmet Akif´i ve İstiklal Marşımızı Anlamak" konulu bir konferans verirken İkizce Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla bütün ortaokul öğretmenlerine de "Aşk Medeniyetine Yolculuk" konulu bir konferans verdi.
250 ADET ÇAM TOPRAKLA BULUŞTU
250 ADET ÇAM TOPRAKLA BULUŞTU
Terme Amazon Kültür ve Dayanışma Derneği ve Terme Belediyesi işbirliği ile Yalı Mahallesi sahili ağaçlandırıldı.
ATATÜRK iLKOKULU ŞEHiTLERi TANITIYOR
ATATÜRK iLKOKULU ŞEHiTLERi TANITIYOR
Atatürk İlkokulu öğrencileri Şehitler Günü münasebetiyle bu yıl da ilçemizdeki şehit bir polis ve bir asker mezarını ziyaret etti.
YATIRIMCIYA YARDIMCI OLACAĞIZ!
YATIRIMCIYA YARDIMCI OLACAĞIZ!
Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdüren Millet İttifakı CHP Çarşamba Belediye Başkan Adayı Altan Karabulut, Kızılay, Dr. Ata Giritli ve Stadyum Caddesi´ni ziyaret etti.
USTA TERME SKM´Yİ AÇTI
USTA TERME SKM´Yİ AÇTI
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, "Bölücü değil bütünleştirici olmak için bağımsız aday oldum" dedi.
TERME´NiN SON KALAYCISIYDI
TERME´NiN SON KALAYCISIYDI
Terme´de mesleğinin son temsilcisi olan kalay ustası Mehmet Balcı son yolcuğuna uğurlandı.
PAKiSTAN iLE iŞ GÖRÜŞMESi YAPILDI
PAKiSTAN iLE iŞ GÖRÜŞMESi YAPILDI
Yaşar Makina Sanayi ile iş anlaşması için Terme´ye gelen Pakistanlı iş adamları Terme Ticaret ve Sanayi odasında ağırlandı
TAM 104 YIL ÖNCE ATALARIMIZ ÇANAKKALE´DE TARiH YAZDI!
TAM 104 YIL ÖNCE ATALARIMIZ ÇANAKKALE´DE TARiH YAZDI!
"18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 104. yıl dönümünde, geri dönmeyi düşünmeyen kahramanlarımızı minnetle andık.
MİNİKLER YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ
MİNİKLER YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ
28 takımlı Samsun U-12 Liginde yer alan iki Terme takımı; Terme Lisesi GSK ile Terme Futbol Kulübü, çeyrek finalde rakiplerini yenerek son 4 takım arasına kalmayı başardılar.
TAEKWONDONUN ALTIN ÇOCUKLARI
TAEKWONDONUN ALTIN ÇOCUKLARI
Anadolu Yıldızlar Ligi grup müsabakalarına katılan Terme Taekwondo´nun 3 sprocusu turnuvayı Altın madalyalarla tamamladı
CUMHURİYET MTAL SATRANÇ TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU
CUMHURİYET MTAL SATRANÇ TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU
Samsun Terme Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Asiye Coşkun, Müberra Demir, Şeker Nur Çayan ve Kevser Alemdar´dan oluşan satranç takımı, 2018-2019 Samsun Okul Sporları Satranç Takım Turnuvasında, Genç kızlar kategorisinde zorlu rakipleriyle çıktığı bütün maçları kazanarak Samsun il birincisi oldu.
" MİLLET BAHÇESİ SAMSUN´UN VİZYONU OLACAK"
" MİLLET BAHÇESİ SAMSUN´UN VİZYONU OLACAK"
Samsun´da yapım ihalesi Şubat ayında gerçekleşen Millet Bahçesi hakkında bilgi veren Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Türkiye´de artık şehirlerin dokusunun doğayla bir bütün haline getirilmesi yönünde ciddi çalışmalar başlatıldığın, Millet Bahçeleri´nin de bu yönde en önemli vizyon projeleri olduğunu söyledi.
GENÇLERİMİZ VAZGEÇİLMEZ, ONLARDA YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLACAK
GENÇLERİMİZ VAZGEÇİLMEZ, ONLARDA YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLACAK
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Gençlerle Demokrasi Buluşması´na da gençlerin sorularını cevapladı.
HEDEFİMİZ MUTLU İNSAN, MUTLU ŞEHİR BAĞI KURMAK
HEDEFİMİZ MUTLU İNSAN, MUTLU ŞEHİR BAĞI KURMAK
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "İnsanlarımızın hayatını zorlaştıran trafik ve otopark sorununu kademeli olarak muhakkak çözeceğiz. Nerede bir sorun varsa, vatandaşımız bundan şikayet ediyorsa çözüm noktası biz olacağız.Kente dinamizm katacak projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz." dedi.
BAŞKAN KUL, SON MECLİS TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI!
BAŞKAN KUL, SON MECLİS TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI!
31 Mart´ta görev süresi dolacak olan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, son Belediye Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada, görev süresi boyunca tüm belediye meclisi üyeleriyle beraber başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.
TERME´NİN EVLADI MURAT ŞEN  ANAYASA MAHKEMESİ  GENEL SEKRETERİ OLDU
TERME´NİN EVLADI MURAT ŞEN ANAYASA MAHKEMESİ GENEL SEKRETERİ OLDU
Terme´nin evladı, Anayasa Mahkemesi Komisyonlar başraportörü Murat Şen, 22 Şubat 2019 tarihinde Anayasa Mahkemesi genel sekreteri olarak görevlendirildi. Terme Bilgi Gazetesi olarak Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Murat Şen´e yeni görevinde başarılar dileriz.
TERME TSO iLE TERME TB´DEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
TERME TSO iLE TERME TB´DEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
21 Ocak´ta yapılan TOBB Türkiye Ekonomi Şurası´nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunması üzerine, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iki hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladı. Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
TERME MYO´DA 8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
TERME MYO´DA 8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri, Terme MYO´da kutlandı.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar