HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde basın açıklaması yapan CHP Terme İlçe Başkanı Hasan Bekgöz, ?15 Temmuz 2016 gecesi yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye´nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.?dedi.

CHP Terme İlçe Başkanı Hasan Bekgöz, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde basın açıklamasında bulundu.
15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçtiğini hatırlatan Bekgöz ?Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesi yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye´nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.
Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarması için fırsatına dönüştürülmemiş sonraki süreçte TBMM´yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmesine karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönül esaslı bir adım atılmamıştır.
Askeri yada sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.
Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımız ile 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar gazilerimize sağlık ve esenlik dileriz.?dedi.