İLÇE TARIM MÜDÜRÜ AYDIN´DAN BİR DİZİ ZİYARET

Ladik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Aydın, anız yangınlarının hububat verimini olumsuz etkilediğini söyledi.

Ladik ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Aydın, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç, Terme İş Adamları Derneğine (TİAD) bir dizi ziyarette bulundu.
Çiftçilerin hasat sonrası tarlalarındaki sap ve anızlarını yaktığına işaret eden Aydın, şöyle konuştu:
"İncelemelerde bulunan teknik personellerimiz biçerdöver operatörlerinden hasadın mümkün olduğu kadar alt kısımdan yapılmasını istedi. Şu anda arazilerimizdeki anızlar çok kısa ve tarımı zorlaştıracak durumda değil. Ayrıca yaptığımız toplantılarda, gittiğimiz köy ve mahallelerde özellikle vatandaşlarımıza anız yakmanın kar yerine zarar getirdiğini anlatıyoruz. Çünkü toprağı organik madde yönünden zenginleştiren bitki atıkları bu şekilde yok edilerek üründe verim kaybına yol açılmaktadır." dedi.
İş adamlarının ülke ekonomisine önemli katılar sunduğuna işaret eden Kul, "Kent yönetiminin en büyük yardımcısı sivil toplum örgütlerinin güçlü olması gelişimi ve kalkınmayı hızlandırmakta. Geleceğin Terme´si için yapılacak her türlü projeye destek vermekten gurur duyarız. Çünkü ilçemize karşı sorumluluklarımız var." diye konuştu.
AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ise, iş adamlarıyla istişareli ve koordineli şekilde çalışmalarının devam edeceğini belirterek, Türkiye´nin hızlı adımlarla hedefine yürümeye devam edeceği kaydetti.