KARABULUT, BAŞKANLIK VAATLERiNi AÇIKLADI
Yaklaşık iki ay önce Cumhuriyet Halk Partisi´nden Çarşamba Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mimar Altan Karabulut, adaylığının kesinleştiği haberini seçim vaatleriyle birlikte kamuoyuna duyurdu.
Tarih: 3.12.2018 15:21:14

ÇARŞAMBA HALKINA MANEVİ BORCUM VAR
Mimar Altan Karabulut Çarşamba´da parti binası önünde düzenlediği basın toplantısında kamuoyu açıklamasına herkesi selamlayarak ve bu yolda kendisini destekleyenlere teşekkür ederek başladı.
Karabulut, Çarşamba´da doğmuş, büyümüş buranın ekmeğini yemiş bir birey olarak, başta ailesi olmak üzere tüm Çarşamba halkına manevi borcu olduğunu düşündüğünü söyleyerekek “Çarşamba sokaklarında gezerken yıllar içerisinde maalesef şehircilik anlamında bir gelişme olmadığını gözlemliyor ve bu duruma üzülüyorum. İlçemizin nüfusu giderek şehirlere göç veriyor. Bunun için kendimizi kalkındıracak projeler üretmek istiyorum. Genç nüfusa iş imkanları sunmak, köylerinde, ilçelerinde kalmalarını sağlamak istiyorum. Gün geçtikçe gelişmesi, güzelleşmesi gereken Çarşamba´nın, her geçen gün daha kötüye gittiğini görüyorum. Türkiye´nin en güzel coğrafi alanlarından biri olan bu bölge, yanlış kentleşme ve yapılaşma kararlarıyla kötü bir kent haline dönüşmüştür. Bir mimar olarak bu kentin daha güzel daha yaşanabilir, gelecekteki sorunları öngörebilen ve bu sorunlara karşı önceden tedbirler alabilen bir belediyecilik anlayışıyla, bilimin ve sanatın ışığında yönetilmesini sağlamayı amaçlıyorum. Bu anlamda insandan, doğadan, kentten, bilimden yana kültürüne sahip çıkan bir anlayışla kenti yöneteceğiz. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir, daha sorunsuz bir Çarşamba bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. Güler yüzlü olacağız. Daima halkın içinde olacağız. Kimseye tepeden bakmayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz. Derdi olana derman olacağız. Engellini önündeki tüm engelleri kaldıracağız.”dedi.

“SÖZ KONUSU ÇARŞAMBA İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”
Konuşmasında hükümete de yüklenen Karabulut “Değerli Çarşambalılar, 15 yıldır Çarşamba´da yerel yönetimlerin oluşturduğu betonlaşmadan, ranttan yana zihniyete bu sefer dur diyeceğiz. Topraklarımızı değersizleştiren, elden çıkarmamızı kolaylaştıran ve köylümüzü göçe zorlayan bu anlayışa karşı sessiz kalmayacağız. “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” sözünde olduğu gibi “Söz konusu Çarşamba ise gerisi teferruattır.” Biz kazanacağız, birlikte başaracağız. Türkiye için, Cumhuriyetimiz için, Çarşamba için tüm ezilenler için, köylümüz için, başaracağız. Hiçbir siyasi görüşten hiçbir insanı ayırt etmeden, tek tek herkese projelerimizi anlatacağız. Herkesi dinleyeceğiz. Bu topraklarda herkesin mutlu refah içinde geleceğe umutla bakan bir yaşam sürmesi için hep birlikte çalışacağız. Biz tüm altyapı sorunlarını çözeceğiz. Kanalizasyon, arıtma tesisi yapacağız. Yeşil Irmağa kanalizasyon akıtmayacağız. Çöpleri işleyip dönüştüreceğiz. Tükiye´nin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. Avrupa´nın en verimli toprakları üzerinde yaşayan ama hükümetlerin yanlış tarım politikaları yüzünden geçinmekte güçlük çeken , hep üreten ama ürettiğinin karşılığını alamayan köylülerimiz, sizlere yoldaş olacağız. Ürünlerinizi biz pazarlayacağız. Tarımda sanayileşmeyi sağlayacağız. Fabrika kurulması gerekiyorsa kuracağız. Marka ürünler yapacağız. Kooperatifleşmeyi destekleyeceğiz. Seracılığa hayvancılığa destek olacağız. Soğuk hava depoları yapacağız. Hale üreticiler lehine müdahalelerde bulunacağız. Milli ekonominin temeli tarımdır. Daima üretimin ve üretenin yanında olacağız. Nerede üretmek isteyen varsa onun önündeki tüm engelleri kaldıracağız. O kişiye destek olacağız. Lokomotif olacağız. Sistemli, bilimsel ekolojik tarımı teşvik edeceğiz. Özelliklere köylere ulaşım sorununu çözeceğiz. Tüm köylere otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Köylerdeki atıl okul binalarını yeniden işlevsel hale getireceğiz. Misafirhane, köy konağı, üretim atölyeleri, kadın eğitim salonları gibi mekanlar yapacağız. “dedi.

ÖNCELİKLİ MÜCADELEMİZ, YOKSULLUĞA KARŞI OLACAK
Tek bir işsiz, kendi ayakları üzerinde duramayan Çarşambalı kalmayana kadar mücadeye devam edeceklerini belirten Karabulut, açıklamasını “Bu şehre, her şeyden önce iş, her şeyden önce aş sağlayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız. Fakirliğin, fukaralığın, yoksulluğun bu topraklarda kader olmadığını kanıtlayacağız. Birlikte başaracağız. Bu toprağı sevmekle başlar her şey. İnsanı sevmekle başlar. Çarşamba mutlu insanların yaşadığı yoksulu fakiri olmayan geçim sorununu çözmüş bir yaşam alanı olacak. Kentte ve köylerde Çarşamba kendi enerjisini kendisi sağlayacak. Daha ucuz enerji kullanacağız. Gençlerimize çocuklarımıza sosyal kültürel alanda imkanlar oluşturacağız. Sanat ve sporda eğitim desteği vereceğiz. Üstün yetenekli çocuklarımıza gençlerimize belediye olarak katkı sağlayacağız. Her mahalleden gençlik temsilcileri mahallerin istekleri ve öncelikle gençlerin sorunlarını takip etmelerini sağlayacağız. Biz çocuklarımız, aydınlık yarınlar için hem bugüne hem de geleceğe yatırım yapacağız.”sözleriyle devam ettirdi.

BU GÖREV EHLİNE TESLİM EDİLEMLİ
Başkanlık görevinin kendisine verilmesi halinde öncelikle Yeşil Irmağın her iki kenarını da kordon haline getireceğini söyleyen Karabulut basın açıklamasını “Tüm eğlence, turistik mekanlar tıpkı İzmir´de, Samsun Atakum´da olduğu gibi ırmak kenarında toplayacağız. Geniş yaya yolları, bisiklet yolları, dinlenme ve balık tutma alanları, spor alanları ve parklar yapacağız. Irmak içinde yüzer lokanta tekneler olacak. Kent merkeziyle, Civa Burnu arasında turistik üstü kapalı gezinti tekneleri olacak. Irmak boyunca Çarşamba´da iz bırakmış insanlara ait anıtlar olacak. Halkın düşüncesini, fikrini dikkate alarak çalışmalar yapacağız. Halkımızın öncelikleri belediyemizin de öncelikleri olacak. İnsanlar şehrin, yaşamın bir parçası olduğunun farkına vardığında o şehri sahiplenir. Biz halka dönük, halkla birlikte kentimizin ihtiyaçlarını belirleyeceğiz. Belediye başkanı seçildiğimde kolay ulaşılabilen, her zaman sahada olan, şeffaf, açık, insan odaklı, kültür ve sanata saygılı bir başkan olacağım. Partili partisiz ayrımı yapmadan her Çarşambalıya eşit yaklaşacağım. Çarşamba´nın fiziksel görüntüsüyle birlikte halkın yaşam kalitesini yükseltecek çalışmalar yapacağız. Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımız, iş, sağlık, eğitim, insanca yaşam olanakları sunacağız. Gençlerimize, çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza bilgi ve teknolojiye kolayca ulaşabilecekleri imkanlar sunacağız. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak, Çarşamba´ya temiz enerji sağlayacağız. Çarşamba´nın dünyada ses getiren bir kent olacağını, tarımda tarıma dayalı, sanayide, turizmde hızla gelişeceğini şimdiden görebiliyorum. Yeter ki bu görev ehline teslim edilsin.” sözleriyle bitirdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TERME LiSESi GSK U-14 LiGiNE iYi BAŞLADI
TERME LiSESi GSK U-14 LiGiNE iYi BAŞLADI
Samsun U-14 liginde mücadele eden Terme Lisesi GSK, ilk maçını farklı kazanarak gelecek için ümit verdi.
GELECEĞi SORGULAYAN GiRiŞiMCiLER
GELECEĞi SORGULAYAN GiRiŞiMCiLER
İ.T.O. Şehit Kibar Korhan Koç Ortaokulu öğrencileri “Geleceği Sorgulayan Girişimciler” projesi kapsamında eğitime katıldı.
SANAYi SiTESi CAMiN´DE KiTAP OKUMA PROJESi
SANAYi SiTESi CAMiN´DE KiTAP OKUMA PROJESi
Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, ziyaret kapsamında öncelikle camii önünde kitap okuma etkinliği yaptı. Etkinlik sonrası camide sohbet edildi.
"BiZ VARKEN SONUÇ DEĞiŞMEZ"
"BiZ VARKEN SONUÇ DEĞiŞMEZ"
Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu´nda 7 Şubat Parşembe günü düzenlenen Samsun Okul Sporları Halk Oyunları Yarışmasına, 32 öğrenci ile katılan Ahmet Ersoy İlkokulu halk oyunları ekibi, sergilediği “Samsun Yöresi” halk oyununu gösterisi ile il birincisi oldu.
BELEDİYEDEN YENİ HİZMET
BELEDİYEDEN YENİ HİZMET
Terme Belediyesi, atıkları değerlendirmek ve yeniden ekonomiye kazandırmak amacıyla ‘Atık Toplama Merkezi´ kurdu.
HER İNSAN İÇİN BİR FİDAN
HER İNSAN İÇİN BİR FİDAN
Samsun´da her yıl 1 milyon 300 bin fidan olmak üzere, 3 yılda toplam 4 milyon fidan dikilecek. Ağaçlardan elde edilecek gelir ise yöre halkına kalacak.
HABERAKS TV´ DE KÜLTÜR PROGRAMI ESTİ
HABERAKS TV´ DE KÜLTÜR PROGRAMI ESTİ
Samsun´un kanalı Haberaks TV´ de Ayşegül Coşkuner´in sunumuyla yeni başlayan kültür programının bu hafta ki konukları Azmi Taşdan ve Mehmet Alp Güven oldu.
´ÖNCELiK HAYATIN ÖNCELiK YAYANIN´
´ÖNCELiK HAYATIN ÖNCELiK YAYANIN´
Trafikte yaya önceliği bilincini oluşturmak ve yaya geçidi kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ´Öncelik hayatın, öncelik yayanın´ kampanyası kapsamında Terme´de etkinlik düzenlendi.
SEÇiM GÜVENLiĞi TOPLANTISI YAPILDI
SEÇiM GÜVENLiĞi TOPLANTISI YAPILDI
Mahalli İdareler Seçimleri´yle ilgili Seçim Güvenliği Toplantısı, 11 Şubat Pazartesi günü Valilik Toplantı Salonu´nda, Vali Osman Kaymak´ın başkanlığında gerçekleştirildi.
TERME ZiRAAT ODASI BAŞKANI  FERDA ERGÜN GÜVEN TAZELEDİ
TERME ZiRAAT ODASI BAŞKANI FERDA ERGÜN GÜVEN TAZELEDİ
Terme Ziraat Odası olağan Genel kurulu yapıldı. Seçime iki listeyle giren Terme Ziraat Odası´nın mevcut başkanı Ferda Ergün tekrar başkan seçildi.
35 YILLIK HASRET SONA ERİYOR
35 YILLIK HASRET SONA ERİYOR
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul´un çabaları ve Termeli genç yapımcı ve oyuncu Emirhan Özcan´ın girişimleri ile uzun zamandır sinema hasreti çeken Terme´de açılacak sinema salonu halkın hizmetine girmek için hazırlanıyor.
EYT MAĞDURLARI HAKLARINI iSTiYOR
EYT MAĞDURLARI HAKLARINI iSTiYOR
Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), seslerini duyurmak için yurdun dört bir yanında çeşitli eylemler düzenlemeye devam ediyor. Bu mağdurlar arasında yer alan Termeli vatandaşlardan bazıları da “ Bu soruna bir çözüm bulunulmasını istiyoruz.”diyerek ortak tepkilerini dile getirdi.
5 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
5 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Samsun´da 15-16 Şubat tarihlerinde yapılacak ´Teknoloji Buluşmaları Fuarı´na 5 bin ziyaretçi bekleniyor.
CAMi BULUŞMASI GÖNÜLLERi FETHETTi
CAMi BULUŞMASI GÖNÜLLERi FETHETTi
Sanayi Sitesi Camiinde, 1 Şubat Cuma sabahı gerçekleştirilen cami cemaat buluşması gönülleri fethetti.
iŞYERiMDE KUR´AN ÖĞRENİYORUM
iŞYERiMDE KUR´AN ÖĞRENİYORUM
Terme Sanayi Sitesi Camii din görevlileri, “İş yerimde Kur´an öğreniyorum” kampanyası başlattı.
TERME BiLGi GAZETESi iSTANBUL BAHÇELiEVLER´DE
TERME BiLGi GAZETESi iSTANBUL BAHÇELiEVLER´DE
İstanbul Bahçelievler Emlak Konut İlkokulu ile ilgili haberimiz ilgi uyandırdı.
SEPETTEKi MISRALAR BELGESELi ARDINDAN
SEPETTEKi MISRALAR BELGESELi ARDINDAN
Gazetemiz şairlerinden Azmi Taşdan´ın hayatını konu alan Sepetteki Mısralar belgeselinin yönetmeni Mehmet Alp Güven, Azmi Taşdan ile gazetemizde bir araya gelerek belgesel üzerine sohbet etti.
´TERME´YE 3 AŞAMALI HiZMET GELECEK´
´TERME´YE 3 AŞAMALI HiZMET GELECEK´
AK Parti Terme Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, 82 mahalle muhtarı ve Terme halkı ile birlikte Terme´ye hizmet vereceklerini söyledi.
“KAN VER HAYAT KURTAR”
“KAN VER HAYAT KURTAR”
Genç Termeliler Taraftar Grubu, “Kan Ver Hayat Kurtar” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.
TAEKWONDOCULAR KUŞAK SINAVINDA
TAEKWONDOCULAR KUŞAK SINAVINDA
Terme Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Taekwondo Takımı 41 sporcunun katılımı ile 2019 yılı 1. dönem kuşak terfi sınavını başarı ile tamamladı. Bir sporcu için en büyük gurur başkaları tarafından seyredilmek ve beğenilmektir.Yeni başlayan sporcular için bu fırsatta genelde kemer terfi sınavlarında ortaya çıkar.
ALTIN MADALYALAR TERME´NiN
ALTIN MADALYALAR TERME´NiN
Terme Kartal Spor Kulübü, 1-3 Şubat tarihleri arası, Samsun Atatürk Spor Salonu´nda yapılan Türkiye Muay Thai Şampiyonası seçmelerine 12 sporcuyla katıldı.
MHP 17 iLÇEDE ÜYELERi DiNLEDi
MHP 17 iLÇEDE ÜYELERi DiNLEDi
MHP Samsun İl Başkanlığı, 17 ilçede 31 Mart yerel seçimlerinin değerlendiril-mesi yapıldı. Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al, "Meclis üyeliklerini, ittifak ve seçim stratejilerimizi masaya yatırdık" dedi.
“GELECEK SEÇiMLER iÇiN DEĞiL  GELECEK NESiLLER iÇiN ÇALIŞTIK”
“GELECEK SEÇiMLER iÇiN DEĞiL GELECEK NESiLLER iÇiN ÇALIŞTIK”
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçenin mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Görev süresi boyunca gösterdikleri uyumlu çalışmalardan dolayı muhtarlara teşekkür eden başkan Kul, “Hep birlikte, gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalıştık” dedi.
TERME MiLiÇ´TE KIŞ GÜNÜ DENiZ KEYFi
TERME MiLiÇ´TE KIŞ GÜNÜ DENiZ KEYFi
Terme Miliç plajında gezinti yapan çocuklar havanın sıcaklığının da etkisiyle dayanamayıp denize girdi.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar