KARABULUT, BAŞKANLIK VAATLERiNi AÇIKLADI
Yaklaşık iki ay önce Cumhuriyet Halk Partisi´nden Çarşamba Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mimar Altan Karabulut, adaylığının kesinleştiği haberini seçim vaatleriyle birlikte kamuoyuna duyurdu.
Tarih: 3.12.2018 15:21:14

ÇARŞAMBA HALKINA MANEVİ BORCUM VAR
Mimar Altan Karabulut Çarşamba´da parti binası önünde düzenlediği basın toplantısında kamuoyu açıklamasına herkesi selamlayarak ve bu yolda kendisini destekleyenlere teşekkür ederek başladı.
Karabulut, Çarşamba´da doğmuş, büyümüş buranın ekmeğini yemiş bir birey olarak, başta ailesi olmak üzere tüm Çarşamba halkına manevi borcu olduğunu düşündüğünü söyleyerekek “Çarşamba sokaklarında gezerken yıllar içerisinde maalesef şehircilik anlamında bir gelişme olmadığını gözlemliyor ve bu duruma üzülüyorum. İlçemizin nüfusu giderek şehirlere göç veriyor. Bunun için kendimizi kalkındıracak projeler üretmek istiyorum. Genç nüfusa iş imkanları sunmak, köylerinde, ilçelerinde kalmalarını sağlamak istiyorum. Gün geçtikçe gelişmesi, güzelleşmesi gereken Çarşamba´nın, her geçen gün daha kötüye gittiğini görüyorum. Türkiye´nin en güzel coğrafi alanlarından biri olan bu bölge, yanlış kentleşme ve yapılaşma kararlarıyla kötü bir kent haline dönüşmüştür. Bir mimar olarak bu kentin daha güzel daha yaşanabilir, gelecekteki sorunları öngörebilen ve bu sorunlara karşı önceden tedbirler alabilen bir belediyecilik anlayışıyla, bilimin ve sanatın ışığında yönetilmesini sağlamayı amaçlıyorum. Bu anlamda insandan, doğadan, kentten, bilimden yana kültürüne sahip çıkan bir anlayışla kenti yöneteceğiz. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir, daha sorunsuz bir Çarşamba bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. Güler yüzlü olacağız. Daima halkın içinde olacağız. Kimseye tepeden bakmayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz. Derdi olana derman olacağız. Engellini önündeki tüm engelleri kaldıracağız.”dedi.

“SÖZ KONUSU ÇARŞAMBA İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”
Konuşmasında hükümete de yüklenen Karabulut “Değerli Çarşambalılar, 15 yıldır Çarşamba´da yerel yönetimlerin oluşturduğu betonlaşmadan, ranttan yana zihniyete bu sefer dur diyeceğiz. Topraklarımızı değersizleştiren, elden çıkarmamızı kolaylaştıran ve köylümüzü göçe zorlayan bu anlayışa karşı sessiz kalmayacağız. “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” sözünde olduğu gibi “Söz konusu Çarşamba ise gerisi teferruattır.” Biz kazanacağız, birlikte başaracağız. Türkiye için, Cumhuriyetimiz için, Çarşamba için tüm ezilenler için, köylümüz için, başaracağız. Hiçbir siyasi görüşten hiçbir insanı ayırt etmeden, tek tek herkese projelerimizi anlatacağız. Herkesi dinleyeceğiz. Bu topraklarda herkesin mutlu refah içinde geleceğe umutla bakan bir yaşam sürmesi için hep birlikte çalışacağız. Biz tüm altyapı sorunlarını çözeceğiz. Kanalizasyon, arıtma tesisi yapacağız. Yeşil Irmağa kanalizasyon akıtmayacağız. Çöpleri işleyip dönüştüreceğiz. Tükiye´nin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. Avrupa´nın en verimli toprakları üzerinde yaşayan ama hükümetlerin yanlış tarım politikaları yüzünden geçinmekte güçlük çeken , hep üreten ama ürettiğinin karşılığını alamayan köylülerimiz, sizlere yoldaş olacağız. Ürünlerinizi biz pazarlayacağız. Tarımda sanayileşmeyi sağlayacağız. Fabrika kurulması gerekiyorsa kuracağız. Marka ürünler yapacağız. Kooperatifleşmeyi destekleyeceğiz. Seracılığa hayvancılığa destek olacağız. Soğuk hava depoları yapacağız. Hale üreticiler lehine müdahalelerde bulunacağız. Milli ekonominin temeli tarımdır. Daima üretimin ve üretenin yanında olacağız. Nerede üretmek isteyen varsa onun önündeki tüm engelleri kaldıracağız. O kişiye destek olacağız. Lokomotif olacağız. Sistemli, bilimsel ekolojik tarımı teşvik edeceğiz. Özelliklere köylere ulaşım sorununu çözeceğiz. Tüm köylere otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Köylerdeki atıl okul binalarını yeniden işlevsel hale getireceğiz. Misafirhane, köy konağı, üretim atölyeleri, kadın eğitim salonları gibi mekanlar yapacağız. “dedi.

ÖNCELİKLİ MÜCADELEMİZ, YOKSULLUĞA KARŞI OLACAK
Tek bir işsiz, kendi ayakları üzerinde duramayan Çarşambalı kalmayana kadar mücadeye devam edeceklerini belirten Karabulut, açıklamasını “Bu şehre, her şeyden önce iş, her şeyden önce aş sağlayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız. Fakirliğin, fukaralığın, yoksulluğun bu topraklarda kader olmadığını kanıtlayacağız. Birlikte başaracağız. Bu toprağı sevmekle başlar her şey. İnsanı sevmekle başlar. Çarşamba mutlu insanların yaşadığı yoksulu fakiri olmayan geçim sorununu çözmüş bir yaşam alanı olacak. Kentte ve köylerde Çarşamba kendi enerjisini kendisi sağlayacak. Daha ucuz enerji kullanacağız. Gençlerimize çocuklarımıza sosyal kültürel alanda imkanlar oluşturacağız. Sanat ve sporda eğitim desteği vereceğiz. Üstün yetenekli çocuklarımıza gençlerimize belediye olarak katkı sağlayacağız. Her mahalleden gençlik temsilcileri mahallerin istekleri ve öncelikle gençlerin sorunlarını takip etmelerini sağlayacağız. Biz çocuklarımız, aydınlık yarınlar için hem bugüne hem de geleceğe yatırım yapacağız.”sözleriyle devam ettirdi.

BU GÖREV EHLİNE TESLİM EDİLEMLİ
Başkanlık görevinin kendisine verilmesi halinde öncelikle Yeşil Irmağın her iki kenarını da kordon haline getireceğini söyleyen Karabulut basın açıklamasını “Tüm eğlence, turistik mekanlar tıpkı İzmir´de, Samsun Atakum´da olduğu gibi ırmak kenarında toplayacağız. Geniş yaya yolları, bisiklet yolları, dinlenme ve balık tutma alanları, spor alanları ve parklar yapacağız. Irmak içinde yüzer lokanta tekneler olacak. Kent merkeziyle, Civa Burnu arasında turistik üstü kapalı gezinti tekneleri olacak. Irmak boyunca Çarşamba´da iz bırakmış insanlara ait anıtlar olacak. Halkın düşüncesini, fikrini dikkate alarak çalışmalar yapacağız. Halkımızın öncelikleri belediyemizin de öncelikleri olacak. İnsanlar şehrin, yaşamın bir parçası olduğunun farkına vardığında o şehri sahiplenir. Biz halka dönük, halkla birlikte kentimizin ihtiyaçlarını belirleyeceğiz. Belediye başkanı seçildiğimde kolay ulaşılabilen, her zaman sahada olan, şeffaf, açık, insan odaklı, kültür ve sanata saygılı bir başkan olacağım. Partili partisiz ayrımı yapmadan her Çarşambalıya eşit yaklaşacağım. Çarşamba´nın fiziksel görüntüsüyle birlikte halkın yaşam kalitesini yükseltecek çalışmalar yapacağız. Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımız, iş, sağlık, eğitim, insanca yaşam olanakları sunacağız. Gençlerimize, çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza bilgi ve teknolojiye kolayca ulaşabilecekleri imkanlar sunacağız. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak, Çarşamba´ya temiz enerji sağlayacağız. Çarşamba´nın dünyada ses getiren bir kent olacağını, tarımda tarıma dayalı, sanayide, turizmde hızla gelişeceğini şimdiden görebiliyorum. Yeter ki bu görev ehline teslim edilsin.” sözleriyle bitirdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SÜREÇ YİNE UZADI
SÜREÇ YİNE UZADI
On dört Aralık´ta açıklanması beklenen ilçe belediye başkan adaylarının bütçe görüşmeleri nedeniyle Aralık´ın 20´sinden sonraya kaldığı belirtildi.
2019 HAC KAYITLARI BAŞLADI
2019 HAC KAYITLARI BAŞLADI
2019 yılı hac kayıtları başladı. 8 Aralık´ta başlayan hac kayıtları 14 Aralık´ta sona erecek.
FIRTINA TERME´Yi OLUMSUZ ETKiLEDi
FIRTINA TERME´Yi OLUMSUZ ETKiLEDi
Terme´de 11 Aralık Salı günü sabah saatlerinde başlayan fırtına vatandaşları olumsuz yönde etkiledi.
TERME´DE GAZ SIKIŞMASI: 1 YARALI
TERME´DE GAZ SIKIŞMASI: 1 YARALI
Terme Çay Mahallesinde bulunan bir evde tüpten sızan gaz sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi hafif yaralandı.
TERME´DE EVİ YANAN YAŞLI ADAMA  BELEDİYE BAŞKANI ŞENOL KUL SAHİP ÇIKTI
TERME´DE EVİ YANAN YAŞLI ADAMA BELEDİYE BAŞKANI ŞENOL KUL SAHİP ÇIKTI
Terme Kocaman mahallesinde evi yanan ve kış günü çaresiz durumda kalan yaşlı adama, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul sahip çıktı.
2019 SAMSUN´UN YILI OLACAK
2019 SAMSUN´UN YILI OLACAK
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün, ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun´a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919´un 100´üncü yıldönümü nedeniyle Samsun önümüzdeki yıl binlerce katılımcıyı ağırlayacak. 19 Mayıs´ın 100´üncü yıl kutlama programları belli olmaya başladı. Samsun bu yılki 19 Mayıs kutlamalarının başkenti olacak. Törenlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katılması bekleniyor.
TERME ÖĞRETMENLER KOROSU´NDAN KONSER
TERME ÖĞRETMENLER KOROSU´NDAN KONSER
Terme Öğretmenler Korusu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Belediye Kültür Merkezi´nde konser düzenledi.
AHMET SEZGİN´İN ANKARA  KONFERANSI VE İMZA GÜNÜ
AHMET SEZGİN´İN ANKARA KONFERANSI VE İMZA GÜNÜ
Eğitimci-Yazar-Şair Ahmet Sezgin; Ankara/Elmadağ Anadolu İmam-Hatip Lisesinde “Sevgi, Saygı ve Vefa” konulu bir konferans verip “Aşk Medeniyetine Yolculuk” isimli kitabını imzaladı.
KIZ iMAM HATiP´TEN ANLAMLI ZiYARET
KIZ iMAM HATiP´TEN ANLAMLI ZiYARET
Temel Kır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Terme Engelliler Derneği´ni ziyaret etti.
ÖĞRENCiLER SiNEMA iLE BULUŞTU
ÖĞRENCiLER SiNEMA iLE BULUŞTU
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü´nün katkıları ve Milli Eğitim Bakanlığı´nın iş birliğinde hayata geçirilen "Çocuklar İçin Gezen Sinema" Termeli çocuklara sinema keyfi yaşattı.
TERME´DE YATIRIM VE İSTİHDAM ZİRVESİ
TERME´DE YATIRIM VE İSTİHDAM ZİRVESİ
Terme, ´Genç İşadamları´ zirvesine ev sahipliği yaptı. TÜGİK Başkanı Erkan Güral, ´yatırım´ sinyali verirken Belediye Başkanı Şenol Kul, "Sizlerin başımız üzerinde yeri var" diyerek memnuniyetini dile getirdi.
16 GENÇ ÜRETİCİYE 480 BİN TL´LİK HİBE
16 GENÇ ÜRETİCİYE 480 BİN TL´LİK HİBE
Tarım ve Orman Bakanlığımızın yürüttüğü "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hibe Programı" kapsamında Terme´de 2018 yılında 16 üreticiye toplam 480 bin TL lik hibe desteği sağlandı.
ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI
ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, Terme Engelliler Derneği tarafından hazırlanan programda, engelliler eğlenceli bir gün geçirdi.
Seyfi Günaçtı´nın 4. Kitabı Çıktı DÜNDEN BUGÜNE TERMESPOR
Seyfi Günaçtı´nın 4. Kitabı Çıktı DÜNDEN BUGÜNE TERMESPOR
Gazetemiz yazarlarından emekli öğretmen Seyfi Günaçtı, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ´Dünden Bugüne TERMESPOR´ isimli eserini tamamlayarak geçen hafta yayımladı.
24 KASIM´DA BİR ARAYA GELDİLER
24 KASIM´DA BİR ARAYA GELDİLER
Terme Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri 24 Kasım öğretmenler günü yemeğinde buluştu.
TERMELi HEMŞEHRiMiZ ERFELEK´E ATANDI
TERMELi HEMŞEHRiMiZ ERFELEK´E ATANDI
Gerze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Seyfullah Taş Erfelek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı.
KADIN CiNAYETLERiNE iDAM iSTiYORUZ
KADIN CiNAYETLERiNE iDAM iSTiYORUZ
Samsun´da boşanmak üzere olduğu ve 1 yıldır ayrı yaşadığı kocası tarafından hastane otoparkında 25 yerinden bıçaklanarak öldürülen genç kadının cenazesi gözyaşları içerisinde Terme´de toprağa verildi. Talihsiz kadının annesi ve anneannesi kadın cinayetlerine idam cezası gelmesini istedi.
YEŞİLAY´DAN ´DUMANSIZ BİR TOPLUM´ UYARISI
YEŞİLAY´DAN ´DUMANSIZ BİR TOPLUM´ UYARISI
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Samsun İl Temsilcisi Mümin Argun, sigara tiryakilerine, “Bırakın şu zıkkımı” şeklinde çağrı yaptı.
HÜSEYİNMESCİTTE MEVLİDİ NEBİ BULUŞMASI
HÜSEYİNMESCİTTE MEVLİDİ NEBİ BULUŞMASI
Hüseyinmescit İlkokulu, Hüseyinmescit Ortaokulu, Hüseyinmescit Mahallesi muhtarı, Hüseyinmescit mahallesi imam hatipleri ve vatandaşların katılımı ile geniş katılımlı Mevlidi Nebi programı yapıldı.
"TOPRAĞA SAYGI" İÇİN YÜRÜDÜLER
"TOPRAĞA SAYGI" İÇİN YÜRÜDÜLER
TEMA Vakfı tarafından Terme´de "Toprağa saygı" yürüyüşü düzenledi
KULLANILMIŞ GİYSİLER ‘KUMBARA´YA
KULLANILMIŞ GİYSİLER ‘KUMBARA´YA
Yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atan Terme Belediyesi, kullanılmış kıyafet ve ayakkabıların geri kazanımı için şehrin çeşitli noktalarına kumbara yerleştirdi.
CUMHURİYET MTAL GELENEKSEL GIDA FUARINDA
CUMHURİYET MTAL GELENEKSEL GIDA FUARINDA
Terme Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında öğrenim gören öğrenciler, TÜYAP Gıda Fuarı´nı ziyaret etti. Okulun, 9-10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirdiği, Gıda Fuarı gezisinde, stantlar büyük bir ilgi ile gezildi.
AV. ALİ KILIÇ “İLÇEMİZ HAKKINDA  RABBİM HAYIRLISINI NASiP ETSİN”
AV. ALİ KILIÇ “İLÇEMİZ HAKKINDA RABBİM HAYIRLISINI NASiP ETSİN”
Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ali Kılıç, Terme Belediyesi Başkan aday adaylığını, parti binasında yaptığı toplantıyla açıkladı.
BiR ÇINARI DAHA KAYBETTiK
BiR ÇINARI DAHA KAYBETTiK
Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yetkin Karamollaoğlu´nun kayınpederi emekli öğretmen 94´lük çınar İsmail Delice hayata veda etti.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar