KARABULUT, BAŞKANLIK VAATLERiNi AÇIKLADI
Yaklaşık iki ay önce Cumhuriyet Halk Partisi´nden Çarşamba Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mimar Altan Karabulut, adaylığının kesinleştiği haberini seçim vaatleriyle birlikte kamuoyuna duyurdu.
Tarih: 3.12.2018 15:21:14

ÇARŞAMBA HALKINA MANEVİ BORCUM VAR
Mimar Altan Karabulut Çarşamba´da parti binası önünde düzenlediği basın toplantısında kamuoyu açıklamasına herkesi selamlayarak ve bu yolda kendisini destekleyenlere teşekkür ederek başladı.
Karabulut, Çarşamba´da doğmuş, büyümüş buranın ekmeğini yemiş bir birey olarak, başta ailesi olmak üzere tüm Çarşamba halkına manevi borcu olduğunu düşündüğünü söyleyerekek “Çarşamba sokaklarında gezerken yıllar içerisinde maalesef şehircilik anlamında bir gelişme olmadığını gözlemliyor ve bu duruma üzülüyorum. İlçemizin nüfusu giderek şehirlere göç veriyor. Bunun için kendimizi kalkındıracak projeler üretmek istiyorum. Genç nüfusa iş imkanları sunmak, köylerinde, ilçelerinde kalmalarını sağlamak istiyorum. Gün geçtikçe gelişmesi, güzelleşmesi gereken Çarşamba´nın, her geçen gün daha kötüye gittiğini görüyorum. Türkiye´nin en güzel coğrafi alanlarından biri olan bu bölge, yanlış kentleşme ve yapılaşma kararlarıyla kötü bir kent haline dönüşmüştür. Bir mimar olarak bu kentin daha güzel daha yaşanabilir, gelecekteki sorunları öngörebilen ve bu sorunlara karşı önceden tedbirler alabilen bir belediyecilik anlayışıyla, bilimin ve sanatın ışığında yönetilmesini sağlamayı amaçlıyorum. Bu anlamda insandan, doğadan, kentten, bilimden yana kültürüne sahip çıkan bir anlayışla kenti yöneteceğiz. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir, daha sorunsuz bir Çarşamba bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. Güler yüzlü olacağız. Daima halkın içinde olacağız. Kimseye tepeden bakmayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz. Derdi olana derman olacağız. Engellini önündeki tüm engelleri kaldıracağız.”dedi.

“SÖZ KONUSU ÇARŞAMBA İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”
Konuşmasında hükümete de yüklenen Karabulut “Değerli Çarşambalılar, 15 yıldır Çarşamba´da yerel yönetimlerin oluşturduğu betonlaşmadan, ranttan yana zihniyete bu sefer dur diyeceğiz. Topraklarımızı değersizleştiren, elden çıkarmamızı kolaylaştıran ve köylümüzü göçe zorlayan bu anlayışa karşı sessiz kalmayacağız. “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” sözünde olduğu gibi “Söz konusu Çarşamba ise gerisi teferruattır.” Biz kazanacağız, birlikte başaracağız. Türkiye için, Cumhuriyetimiz için, Çarşamba için tüm ezilenler için, köylümüz için, başaracağız. Hiçbir siyasi görüşten hiçbir insanı ayırt etmeden, tek tek herkese projelerimizi anlatacağız. Herkesi dinleyeceğiz. Bu topraklarda herkesin mutlu refah içinde geleceğe umutla bakan bir yaşam sürmesi için hep birlikte çalışacağız. Biz tüm altyapı sorunlarını çözeceğiz. Kanalizasyon, arıtma tesisi yapacağız. Yeşil Irmağa kanalizasyon akıtmayacağız. Çöpleri işleyip dönüştüreceğiz. Tükiye´nin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. Avrupa´nın en verimli toprakları üzerinde yaşayan ama hükümetlerin yanlış tarım politikaları yüzünden geçinmekte güçlük çeken , hep üreten ama ürettiğinin karşılığını alamayan köylülerimiz, sizlere yoldaş olacağız. Ürünlerinizi biz pazarlayacağız. Tarımda sanayileşmeyi sağlayacağız. Fabrika kurulması gerekiyorsa kuracağız. Marka ürünler yapacağız. Kooperatifleşmeyi destekleyeceğiz. Seracılığa hayvancılığa destek olacağız. Soğuk hava depoları yapacağız. Hale üreticiler lehine müdahalelerde bulunacağız. Milli ekonominin temeli tarımdır. Daima üretimin ve üretenin yanında olacağız. Nerede üretmek isteyen varsa onun önündeki tüm engelleri kaldıracağız. O kişiye destek olacağız. Lokomotif olacağız. Sistemli, bilimsel ekolojik tarımı teşvik edeceğiz. Özelliklere köylere ulaşım sorununu çözeceğiz. Tüm köylere otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Köylerdeki atıl okul binalarını yeniden işlevsel hale getireceğiz. Misafirhane, köy konağı, üretim atölyeleri, kadın eğitim salonları gibi mekanlar yapacağız. “dedi.

ÖNCELİKLİ MÜCADELEMİZ, YOKSULLUĞA KARŞI OLACAK
Tek bir işsiz, kendi ayakları üzerinde duramayan Çarşambalı kalmayana kadar mücadeye devam edeceklerini belirten Karabulut, açıklamasını “Bu şehre, her şeyden önce iş, her şeyden önce aş sağlayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız. Fakirliğin, fukaralığın, yoksulluğun bu topraklarda kader olmadığını kanıtlayacağız. Birlikte başaracağız. Bu toprağı sevmekle başlar her şey. İnsanı sevmekle başlar. Çarşamba mutlu insanların yaşadığı yoksulu fakiri olmayan geçim sorununu çözmüş bir yaşam alanı olacak. Kentte ve köylerde Çarşamba kendi enerjisini kendisi sağlayacak. Daha ucuz enerji kullanacağız. Gençlerimize çocuklarımıza sosyal kültürel alanda imkanlar oluşturacağız. Sanat ve sporda eğitim desteği vereceğiz. Üstün yetenekli çocuklarımıza gençlerimize belediye olarak katkı sağlayacağız. Her mahalleden gençlik temsilcileri mahallerin istekleri ve öncelikle gençlerin sorunlarını takip etmelerini sağlayacağız. Biz çocuklarımız, aydınlık yarınlar için hem bugüne hem de geleceğe yatırım yapacağız.”sözleriyle devam ettirdi.

BU GÖREV EHLİNE TESLİM EDİLEMLİ
Başkanlık görevinin kendisine verilmesi halinde öncelikle Yeşil Irmağın her iki kenarını da kordon haline getireceğini söyleyen Karabulut basın açıklamasını “Tüm eğlence, turistik mekanlar tıpkı İzmir´de, Samsun Atakum´da olduğu gibi ırmak kenarında toplayacağız. Geniş yaya yolları, bisiklet yolları, dinlenme ve balık tutma alanları, spor alanları ve parklar yapacağız. Irmak içinde yüzer lokanta tekneler olacak. Kent merkeziyle, Civa Burnu arasında turistik üstü kapalı gezinti tekneleri olacak. Irmak boyunca Çarşamba´da iz bırakmış insanlara ait anıtlar olacak. Halkın düşüncesini, fikrini dikkate alarak çalışmalar yapacağız. Halkımızın öncelikleri belediyemizin de öncelikleri olacak. İnsanlar şehrin, yaşamın bir parçası olduğunun farkına vardığında o şehri sahiplenir. Biz halka dönük, halkla birlikte kentimizin ihtiyaçlarını belirleyeceğiz. Belediye başkanı seçildiğimde kolay ulaşılabilen, her zaman sahada olan, şeffaf, açık, insan odaklı, kültür ve sanata saygılı bir başkan olacağım. Partili partisiz ayrımı yapmadan her Çarşambalıya eşit yaklaşacağım. Çarşamba´nın fiziksel görüntüsüyle birlikte halkın yaşam kalitesini yükseltecek çalışmalar yapacağız. Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımız, iş, sağlık, eğitim, insanca yaşam olanakları sunacağız. Gençlerimize, çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza bilgi ve teknolojiye kolayca ulaşabilecekleri imkanlar sunacağız. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak, Çarşamba´ya temiz enerji sağlayacağız. Çarşamba´nın dünyada ses getiren bir kent olacağını, tarımda tarıma dayalı, sanayide, turizmde hızla gelişeceğini şimdiden görebiliyorum. Yeter ki bu görev ehline teslim edilsin.” sözleriyle bitirdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DENİZLERDE AV YASAĞI BAŞLADI
DENİZLERDE AV YASAĞI BAŞLADI
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, su ürünleri kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, deniz ve iç sularımızdaki su ürünlerinin kalite ve stoklarının korunması amacıyla Denizlerde ve İç Sularda Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 4/1 Numaralı Tebliğ ile su ürünleri avcılığına getirilen genel yasakların 15 Nisan´da başladığını bildirdi.
Terme Amazon Kültür ve Dayanışma Derneğinden KONSER PROGRAMI
Terme Amazon Kültür ve Dayanışma Derneğinden KONSER PROGRAMI
Terme Amazon Kültür ve Dayanışma Derneği´nin (TAKDER) 21 Nisan 2019 Pazar günü düzenleyeceği konser programı hazırlıkları başladı.
BERAT KANDiLi iDRAK EDiLECEK
BERAT KANDiLi iDRAK EDiLECEK
Mübarek üç ayların 3. kandili olan Berat Kandilini, 19 Nisan Cuma gecesi idrak edeceğiz.
POLİS TEŞKİLATININ 174. YIL COŞKUSU
POLİS TEŞKİLATININ 174. YIL COŞKUSU
Türk Polis Teşkilatının 174. yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, ilk olarak 5 Nisan Cuma günü, öğle namazı öncesi tüm şehitlerimiz için Hz. Hamza Camiinde, Mevlid-i şerif okutuldu.
YAZARIMIZDAN ÇARŞAMBA KONFERANSLARI
YAZARIMIZDAN ÇARŞAMBA KONFERANSLARI
Eğitimci-Şair-Yazar Ahmet Sezgin; Çarşamba İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla Çarşamba Anadolu Lisesi ile Çarşamba Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine 12 Nisan Cuma günü "Şahsiyet ve Ahlak Eğitimi" konulu 2 konferans verdi.
UĞUR OKULLARI ÜNYE KAMPÜSÜ  TERME TANITIM OFİSİ AÇILDI
UĞUR OKULLARI ÜNYE KAMPÜSÜ TERME TANITIM OFİSİ AÇILDI
STEM ve Erken STEM Laboratuvarı, Sınava Hazırlık Merkezi, konferans salonu, kapalı spor salonu ve geniş bahçe alanıyla okul öncesinden lise son sınıfa kadar eğitim veren Uğur Okulları Ünye Kampüsü, bu yıl Fen lisesini de bünyesine ekledi. Uğur Okulları Ünye Kampüsü bölgeden gelen yoğun talep üzerine Terme´de de bir tanıtım ofisi açtı.
TERME TSO´DAN TERME BELEDiYE  BAŞKANI ALi KILIÇ´A ZiYARET
TERME TSO´DAN TERME BELEDiYE BAŞKANI ALi KILIÇ´A ZiYARET
Terme Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis Üyeleri Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç´ı makamında ziyaret ederek görevlerinde başarı dileğinde bulundu.
SAMSUN´DA TURiZM HAFTASI KUTLANIYOR
SAMSUN´DA TURiZM HAFTASI KUTLANIYOR
15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilen törende, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu.
SUYA SABUNA DOKUNUN
SUYA SABUNA DOKUNUN
Terme Darüşşifa MTAL sağlıkla ilgili projeler yapmaya devam ediyor.
LiSELiLER 20 YILDIR BiRARADA
LiSELiLER 20 YILDIR BiRARADA
Terme Lisesi´nin 1978-79 yılı mezunları 20 yıl önce, bir kaç arkadaşla başladıkları buluşmalarına bu gün de devam ediyor.
KUMCAĞIZ İLKOKULUNDA ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILDI
KUMCAĞIZ İLKOKULUNDA ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILDI
İlçemiz okullarından Kumcağız İlkokulu Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyonu Tasarım ve Beceri Atölyelerinin Açılması kapsamında okullarından Zeka Oyunları Sınıfı oluşturarak sınıfın açılışı için bir de tören düzenledi.
13. ULUSLAR ARASI MEB  ROBOT YARIŞLARINA KATILDILAR
13. ULUSLAR ARASI MEB ROBOT YARIŞLARINA KATILDILAR
Samsun Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot yarışmalarına Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi de yarışmacı olarak katıldı.
CUMHUR VE SEMA MUTLULUĞA ´EVET´ DEDiLER
CUMHUR VE SEMA MUTLULUĞA ´EVET´ DEDiLER
İlçemizin tanınmış ailelerinden Salim ve Naime Uzun´un oğulları, Terme Futbol Kulübü Hocası ve Terme Belediyesi çalışanı Nuh Cumhur Uzun ile Samsun´lu Selahattin ve Mahbube Özler´in kızları Sema Özler, hafta sonu yapılan düğünle dünyaevine girdiler.
MESLEK LiSESi TANITIM GÜNLERi
MESLEK LiSESi TANITIM GÜNLERi
Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, 16-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Meslek Lisesi Tanıtım Günleri düzenlenecek.
ORMAN HAFTASI KUTLANDI
ORMAN HAFTASI KUTLANDI
Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Gezi Tanıtma ve Çevre Kulubü Rehber öğretmenleri Sümeyra Karalı ve Sema Yıldız önderliğinde, kulüp öğrencileri ve diğer öğrenciler ile birlikte, Terme Gölardı Orman İşletme Şefliği katkıları ile fidan dikimi gerçekleştirdi.
 “TÜM DÜNYAYA HAYKIRMAK İSTİYORUZ”
“TÜM DÜNYAYA HAYKIRMAK İSTİYORUZ”
Samsun Valisi Osman Kaymak, ´Bağımsızlığa atılan ilk adımın 100. yılı olması münasebetiyle milli birlik ve beraberliğimizin tüm dünyaya haykırmak istiyoruz.´ dedi.
  TERME DARÜŞŞİFA ENGELLERİ KALDIRIYOR
TERME DARÜŞŞİFA ENGELLERİ KALDIRIYOR
Terme Darüşşifa MTAL sağlıkla ilgili projeler yapmaya devam ediyor.
AMACIMIZ KALICI HiZMETLER YAPMAK
AMACIMIZ KALICI HiZMETLER YAPMAK
Terme İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan belediye başkanı Ali Kılıç, makamında tebrikleri kabul etmeye başladı.
ÜLKÜ OCAKLARI BAŞBUĞU UNUTMADI
ÜLKÜ OCAKLARI BAŞBUĞU UNUTMADI
Terme Ülkü Ocakları, rahmetli başbuğ Alparslan Türkeş´i ölüm yıldönümünde okunan kuranı kerim ve dualarla andı.
55. KÜTÜPHANE HAFTASI TERME´DE KUTLANDI
55. KÜTÜPHANE HAFTASI TERME´DE KUTLANDI
Terme 100. Yıl İlçe Halk Kütüphanesinde, 55. Kütüphane Haftası kutlaması, 25-31 Mart tarihinde düzenlenen kütüphane haftası, ilçe halk kütüphanesinde, farklı okulların katılımı ile gerçekleşti.
HACI ADAYLARINA EĞiTiM SEMiNERi
HACI ADAYLARINA EĞiTiM SEMiNERi
Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 Yılı Hac Organizasyonunda, hacı adaylarının daha bilinçli ve bilgili olarak kutsal yolculuğa gitmesi için, Terme Müftülüğü´nce Hac Eğitim Seminerleri düzenledi.
TERME´DE KILIÇ DÖNEMİ BAŞLADI
TERME´DE KILIÇ DÖNEMİ BAŞLADI
31 Mart yerel seçimlerinde, AK Parti Cumhur İttifakı´ndan ´Belediye Başkanı´ seçilen Ali Kılıç, mazbatasını alarak göreve başladı.
POLiS HAFTASI KUTLANIYOR
POLiS HAFTASI KUTLANIYOR
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Terme´de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
UZLAŞTIRMADA ÖRNEK DAVRANIŞ
UZLAŞTIRMADA ÖRNEK DAVRANIŞ
Terme Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Tehdit´ suçu nedeniyle yürütülen soruşturma dosyasını suçun uzlaşma kapsamında kalması nedeniyle uzlaştırma bürosuna gönderdi.
Dergi
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar