KARNELER ALINDI YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi 18 Ocak Cuma günü sona erdi. Terme´de 12 bin 300 öğrenci karne aldı. Öğrenci için yarıyıl tatili başladı.

Terme´de yarıyıl tatili için son ders zili 18 Ocak 2019 cuma günü çaldı. İlçede 3800 lise, 4000 ortaokul, 4300 ilk ve anasınıfı olmak üzere toplam 12 bin 300 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Her okul kendi bünyesinde törenler düzenlerken, öğrenci ve velilerinde heyecanlı olduğu gözlendi. Öğretmenler öğrencilerine yarıyıl tatilini nasıl değerlendirmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

BU HEYECANI SİZLERLE YÜREKTEN YAŞIYORUM
Öğrencilerin karne heyecanını kendisinin de yürekten yaşadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy ?Bugün, emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde üzücü notlar olabilir. Sizlerin konuyla ilgili gerekli çıkarımları yaparak, düzenli ve planlı bir çalışmayla bunları telafi edeceğinize inanıyorum. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük sermayelerindendir. Bu sermayeye sahip olduğunuzu ve başarı yolunda bunu en iyi şekilde kullanacağınızı, istediğiniz zaman büyük işler başarabileceğinizi biliyorum. Bir dönem içindeki çalışmalarını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor, başarılarının hayatları boyunca devamını diliyorum. Değerli Meslektaşlarımın da birinci dönem boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalar ve göstermiş oldukları gayretlerden dolayı her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum, hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum. Değerli velilerimizden de beklentilerimiz öğrencilerinizin karnelerin de, karşılaştığınız durum ne olursa olsun çocuklarınıza duyduğumuz güveni ve desteği esirgemeyip sürdürmektir. Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.?dedi.

DERSBAŞI 4 ŞUBAT´TA
Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte yaklaşık 1 milyon öğretmen de dinlenme fırsatı buldu.
18 Ocak´ta yarıyıl tatiline başlayan öğrenciler, 4 Şubat´ta tekrar sınıflardaki yerlerini alacak.