KASKEF´TEN VALİ KAYMAK´A ZİYARET

Karadeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (KASKEF) Başkanı Merih KARGI ve Yönetim Kurulu Üyeleri Samsun Valisi Osman Kaymak´ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette; Ülkemizde ve Samsun´da sürücü eğitiminde gelinen noktalara değinen Başkan Kargı, Samsun ilinde 59 sürücü kursu bulunduğunu, sürücü eğitiminde çok iyi aşamalara gelindiğini, trafik kazalarının oluşumunda eğitim kalitesinin artmasıyla birlikte insan faktöründe ciddi azalma yaşandığını ifade etti. Eğitim ve sınav kalitesinde gerçekleşen olumlu değişimlerle Avrupa Birligi standartlarının yakalandığını dile getiren Kargı, sınav yapıcıların görevi sadece sınav yapmak olan kişilerden oluştuğunda çok daha iyi noktalara gelineceğini vurguladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak; ülkemizde maddi manevi kayıplara sebep olan trafik kazalarının önlenmesinde eğitimin çok önemli olduğunu dile getirerek, bu hususta sürücü kurslarımıza önemli görevler düştüğünü, bu amaçla önceliğin eğitim olması gerektiğini, sürücü kurslarının verdiği trafik adabı dersinin trafikte saygı anlamında çok şeyler katacağını sözlerine ekledi.