KAYMAKAM PARLAK GÖREVE BAŞLADI

Terme Kaymakamı Emin Alıcı´nın Kırıkkale Vali Yardımcılığa atanması ile yerine atanan Kaymakam Mehmet Parlak Terme´deki görevine başladı.

31.08.2018 tarih ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Terme Kaymakamlığı görevine atanan Mehmet Parlak 11 Eylül Salı günü Terme´deki görevine başladı.

MEHMET PARLAK´IN ÖZGEÇMİŞİ
1981 yılında Adıyaman´da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimini müteakip KSÜ´nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Ayrıca 2012 yılında İngiltere´de bulunan Keele Üniversitesi´nde AB alanında Yüksek Lisans eğitimi gördü. Halen Ankara Üniversitesi´nde Siyaset Bilimi Anabilim Dalında Doktora eğitimini sürdürmektedir.
2003 yılında 90. Dönem Kaymakam Adayı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla; Kayseri-Sarız Kaymakamlığı, Kahramanmaraş-Ekinözü Kaymakamlığı, Niğde-Çiftlik Kaymakamlığı ve Kırıkkale-Delice Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2014 yılında Van Vali Yardımcısı olarak atanan Mehmet PARLAK, 31.08.2018 tarih ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Terme Kaymakamlığı görevine atandı. İyi derecede İngilizce bilen Mehmet PARLAK evli ve 2 çocuk babasıdır.
Bilgi Gazetesi ailesi olarak Kaymakam Mehmet Parlak ve ailesine hoş geldiniz diyor görevinde başarılar diliyoruz.