“KREDİ BORÇLARI ERTELENMELİ”

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Salıpazarı ve Terme’de çiftçinin, Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borcunun ertelenmesi gerektiğini söyledi.

     
    Geçtiğimiz günlerde bölgede işverenlerin SGK’ya olan prim borçlarının ertelendiği duyurulmuştu. Usta, sosyal medya aracılığıyla paylaştığı mesajda, bu adımın çiftçi borçlarının yoğun olarak ödeneceği ekim ayı öncesinde, bir an önce atılması gerektiğini aksi halde çiftçilerin tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacağını söyledi. Usta’nın açıklaması şu şekilde:

    ÇİFTÇİNİN ZİRAAT BANKASI VE    TARIM KREDİ KOOPERATİFİ   BORÇLARI DA ERTELENMELİ
    Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde meydana gelen, maddi zarara sebep olan sel felaketi nedeniyle işverenlerin SGK prim borçları ertelenmiştir. 
    Fakat çiftçimizin, Ziraat Bankasına, Tarım-Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili herhangi bir adım atılmamıştır.

    TARLALAR SATILMADAN    BİR AN ÖNCE ADIM ATILMALI
    Hükümetten bu yönde bir adım gelmemesi durumunda; çiftçilerimiz, bu borçlarını ödemek için tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacaktır. Çiftçimiz, özellikle ekim ayı öncesi, yetkililerden müjdeli haber beklemektedir. Bu adımın bir an önce atılmasını talep ediyoruz.