MEHMET AKİF´TE ?MEHMET AKİF KÖŞESİ? AÇILDI

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi´nde yaptırılan "Mehmet Akif Köşesi ve Kitaplığı"nın açılışı, Terme Kaymakamı Mehmet Parlak ile İlçe Millî Eğitim Müdürü Özer Ersoy tarafından 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi´nde yaptırılan "Mehmet Akif Köşesi ve Kitaplığı"nın açılışı, Terme Kaymakamı Mehmet Parlak ile İlçe Millî Eğitim Müdürü Özer Ersoy tarafından 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Mehmet Akif Köşesi´nde Mehmet Akif Ersoy´un biyografisine, "İstiklâl Marşı" ve "Çanakkale Şehitlerine" isimli şiirlerine, çeşitli beyitlerine yer verilmiş. Ayrıca köşede Mehmet Akif başta olmak üzere İstiklal Marşı´mızı kabul eden Büyük Millet Meclisi, Millî Marşı´mızın yazıldığı Taceddin Dergâhı, Mehmet Akif´in yazılarını yazdığı Sebilü´r-Reşad dergisi ve Mehmet Akif´in 7 şiir kitabını içine alan "Safahat" isimli kitabın çeşitli fotoğrafları dikkat çekmekte. Mehmet Akif Köşesi´nin sağ ve sol taraflarıyla alt kısmında da ?Mehmet Akif Kitaplığı? sergilenmiş.
"Mehmet Akif Köşesi ve Kitaplığı"nın açılış kurdelesini kesen Terme Kaymakamı Mehmet Parlak ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy: "Mehmet Akif Köşesi ve Kitaplığı, örnek bir köşe olmuş. Bu güzel projeye emek veren öğretmenleri tebrik eder, hayırlı olmasını Allah´tan niyaz ederiz.? dediler.
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Ahmet Sezgin: ?Mehmet Akif Kitaplığı´na alıp sergilediğimiz Mehmet Akif´e ait kitaplarla onun hakkında yazılan kitaplar, öğrencilerimizin İstiklâl Marşı şairimizi daha iyi tanıyıp anlamalarına ve örnek almalarına katkı sağlar inşallah.
Mehmet Akif Köşesi ve Kitaplığı için büyük emek veren çok sevgili kardeşim, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emrullah Şavlığ´a, bizlere her türlü desteği veren okul müdürümüz Uğur Uyar Hocama, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Atınç Kasapoğlu Hocama; açılışımıza iştirak ederek bizi onurlandıran Terme Kaymakamı Mehmet Parlak´a, Stajyer Kaymakam Beye, İlçe Millî Eğitim Müdürü Özer Ersoy Hocama, Şube Müdürü Murat Aydın Hocama, müdür yardımcımız Uğur Uğur Hocama, değerli öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim. 6 yıllık hayalimize bizi kavuşturan Rabbime şükürler olsun.? dedi.