MEZUN OLDUĞU OKULUNU UNUTMADI

Fatih Anadolu Lisesi´nden 2011 yılında mezun olan Hakkı Uğur Günaydın, vaadini yerine getirdi ve mezun olduğu okula kitap bağışında bulundu.

Fatih Anadolu Lisesi´nden 2011 yılında mezun olan Hakkı Uğur Günaydın, vaadini yerine getirdi ve mezun olduğu okula kitap bağışında bulundu.
H. Uğur Günaydın, geçen sene Ankara´da Polis Eğitim Merkezi´nde kurs gördü ve bir ay önce komiser yardımcısı olarak devlet hizmetine atandı. Görev almadan önce, ?Bu kursu başarı ile tamamlar ve devlet memurluğuna atanırsam, hem kendi okuluma hem de komşu okul Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi´ne 500´er liralık kitap bağışında bulunacağım? diye vaatte bulundu. Eylül ayı başında komiser yardımcısı olarak atanınca, tanıdığı bir kitapçıyı arayarak, adı geçen okullara belirtilen miktarda kitap vermesini söyledi. Müdürler de kitaplarını seçtiler.
Bir izin gününü fırsat bilerek Terme´ye gelen H. Uğur Günaydın geçen hafta okulunu ziyaret etti. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Seyfi Günaçtı´nın da hazır bulunduğu ziyarette, Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Türkan ?Öncelikle bir eski mezunumuzun bu düşüncesini önemsiyorum. İkinci olarak yaptığı bağışın kültüre ve okumaya yönelik olması, davranışını daha da anlamlı kılıyor. Kendisine teşekkür ediyorum? diyerek H. Uğur Günaydın´a bir teşekkür belgesi takdim etti.
Uğur Günaydın da, ?Okul döneminde insan eğitimin önemini kavrayamıyor. Okul bitip topluma karışınca kafasına ´dank´ ediyor. Öğrenciler keşke daha önce anlayabilseler ve öğretmenlerini dinleseler? dedi.
Hbr: Nazan ŞENTEPE İŞLER