OKULLARDA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

9 Eylül 2019 Pazartesi günü çalan ilk ders ziliyle okullar açıldı.

  
    Yaz tatilinin ardından Terme’de yaklaşık 12 bin 35 öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başladı.
    Terme’de 9 Eylül Pazartesi günü itibariyle tüm öğrenci ve öğretmenler için 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi başladı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler ders başı yaptı.
    Tüm Türkiye’de eş zamanlı açılan 4 liseden biri olan Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni okul binası açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan telekonferans sistemi ile bağlandı. 
    Tüm öğrencilere başarılar dileyen Erdoğan; “İlçemizde kısa bir süre önce sel felaketi meydana gelmişti. Görüyorum ki, herkes yine bir arada, çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ve yeni okul binamız hayırlı olsun.” diye konuştu.
    Konuşmanın ardından kurdele kesimi gerçekleşti. 
    Vali Osman Kaymak ve beraberindeki protokol üyeleri okulu gezdi. 
    Vali Kaymak 2019-2020 eğitim öğretim dönemi ders kitaplarını öğrencilere dağıttı. 
    Öğrencilere seslenen Kaymak; “Meslek Liselerini çok önemsiyoruz. Sizler örnek teşkil edeceksiniz, başarılı olacaksınız. Sizler sahaya çıkıp meslek öğreniyorsunuz. Diğer öğrencilere örnek olmalısınız. Yeni okulunuz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
    Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme Kaymakamı Mehmet Parlak, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Parti Samsun İl Başkanı Ertan Aksu, Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
    İLK GÜNE VELİLER’DE   EŞLİK ETTİ
    Terme’de Eğitim ve Öğretim yılının ilk gününde okul öncesi ve ilkokul birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilere velileri de eşlik etti. Okula yeni başlayanların ilk günde yabancılık çekmemesi için sınıfa kadar eşlik eden velilerin de çok heyecanlı oldukları  görüldü. 
    Yeni eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak.