ONBiNLERE HiTAP ETTi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun´da gerçekleştirdiği mitingde 10 binlere hitap etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun´da Cumhuriyet Meydanı´nı dolduran 10 binlere hitap etti. Erdoğan 24 Haziran Seçimleri, Samsun ve Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

SAMSUN´DAN REKOR BEKLİYORUM
Samsun bizim aşkımız, gözbebeğimiz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ´´Muhteşemsin Samsun. Nasıl Samsun bizi seviyorsa, biz de Samsun´u öyle seviyoruz. Hz. Mevlana´nın ifadesiyle ´ruhumuzla seviyoruz´. Samsun bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. En büyük destekçilerimizden biri oldu. Samsunlular seçimlerde rekor kırdı. Önümüzde çok kritik bir seçim var. Biz Samsun´dan 24 Haziran´da yine rekor bekliyoruz. Son 16 yılda Samsun bize sahip çıkmışsa, bizler de Samsun´a hizmet edeceğiz.? dedi.

SAMSUN´A ŞEHİR HASTANESİ
KAZANDIRACAĞIZ
Samsun´a son 16 yılda 27 katrilyon yatırım yaptıklarını söylen Erdoğan, ´´Eğitimde 4,579 adet yeni derslik inşa ettik. 73 trilyon eğitim bursu verdik. Şehrimizde ikinci devlet üniversitesini faaliyete geçiriyoruz. Kapasitesi yüksek öğrenim yurtları açtık. 35 bin seyirci kapasiteli Samsun Stadyumu, 5 bin seyirci kapasiteli Bafra Stadı olmak üzere iki stadı şehrimize kazandırdık. Şehrimizi spor salonları, yüzme havuzları, atletizm pistleri, kayak merkeziyle donattık. Samsun eski stadını yaklaşık 102 bin metrekarelik alanı, millet bahçesine dönüştürüyoruz. 900 yataklı şehir hastanesini de Samsun´a kazandıracağız.?dedi.

ER YA DA GEÇ BİZ KAZANACAĞIZ
Samsun Çarşamba Havalimanı´nın 90 milyon yolcu kapasiteden 2023´te 150 milyon yolcu kapasitesine çıkacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:
´´Terör bataklarını kurutmak için operasyonlarımız sürecek. 15 yıldır bu mücadeleyi verirken siz Afrin´e girmek doğru değil dediniz. Girdik mi? Şuan itibariyle Afrin´de 4 bini aşkın teröristi etkisiz hale getirdik. Kandil´e operasyonlarımız sürüyor. İlk operasyonda 20 uçak kaldırdık. İkinci operasyonda bu örgütlerin lider kadrolarını vurduk. 24 Haziran sonrası Afrin´i geri almaktan bahseden alçaklara o günleri asla göstermeyeceğiz. Ben bütün partilere gönül verenlere sesleniyorum. Gelin dikkatli olalım. Biz şu anda milletimizin beka davasında mücadeleyi sürdürüyoruz. Bu mücadelede sizin lider kadrolarınızın bir mücadelesi yok. Bizim mücadelemiz var. Er ya da geç biz kazanacağız. Biz milletimizden başka kimseden icazet almıyoruz. Şuanda Münbiç´te operasyonlar başladı. Şu anda devriye gezme olayı başladı. Niye? İş bilenin kılıç kuşananın? şeklinde konuştu.

SAMSUN´UN OVALARINDA BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMAYACAK
Samsun´da 9 bin konut projesini son 16 yılda hayata geçirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ´´En yakın zamanda kentsel dönüşüm problemine de çözüm bulacağız. Samsun, Çarşamba, Terme, havalimanı bağlantı yolu, Havza ve Vezirköprü yollarının kalan kısmı bu yıl içinde tamamlanacak. Samsun- Amasya- Çorum- Kırıkkale hızlı tren proje çalışmaları sürüyor. Samsun´u hızlı trenle iç anadoluya bağlamış olacağız. İlçe yollarını yapacağız. 120 trilyon maliyeti olan terminal binasının proje çalışmaları devam ediyor. Samsun´a balıkçı barınakları ve tersane limanı yaptık. Samsun´da son 16 yılda 8 baraj inşa ettik. Bütün bunları sizler için yaptık. Geçen yıl hizmete aldığımız 19 Mayıs Barajı´yla ilçelerimize içme suyu sağlayacağız. İçme suyu arıtma tesisi inşaat çalışmalarına da başladık. Salıpazarı Barajı ile, Terme, Çarşamba, Ayvalık ilçelerine memba kalitesinde içme suyu taşıyacağız. Zirai arazileri sulamaya açtık. Taşkın ve sel baskınlarına da çözüm buluyoruz. Dere ıslah çalışmalarımız sürüyor. Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü ovalarını sit alanı yaptık. Bu ovalarda bir çivi bile çakılmayacak. Sadece tarımsal faaliyet yapılacak´´ dedi.

KORKAKLAR ZAFER ANITI DİKEMEZ
Emeklilerimize bin lira Ramazan Bayramı, bin lira Kurban Bayramı ikramiyesi verdiklerini söyleyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı ?Bunun yanında polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimiz için %22´lik net bir iyileşme sağladık. Taşeron sorununu çözdük. İstismar araçlarını ortadan kaldırdık. Milyonlarca vatandaşı sıkıntıya düşüren imar ve iskan sorununu imar barışıyla çözdük. Bu konuda sorunu olan vatandaşlarımız bu fırsatı kullansın. Bu milleti kimse aldatamayacak. Bu millet cevabı her zaman sandıkta verdi. Oylarımızı kullanarak, sandıklara sahip çıkarak ülkemizin ve milletimizin geleceğini kurtardık. Gerektiğinde 15 Temmuz´daki gibi meydanlara çıktık. 24 Haziran´da Cumhur İttifakı´na verilen her oy, istikbalimizin garantisi olacaktır. Yeni Türkiye´nin inşaası için bir milat olacaktır. Ülkemizin sendelemesini bekleyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Herkesi sandığa davet edin. Bu seçimler en yüksek katılımlı seçimler olmak durumunda. Ülkemiz dünya tarihine bir kez daha adını yazdıracak. Gün sandığa damga vurma günü." Hbr:Samsun Haber