SAMSUN´DA CHP, CHP´YE KARŞI

31 Mart´ta yapılacak yerel seçim öncesi Samsun Terme´de ittifak yapan CHP ve İYİ Parti, meclis üyeleri listesinde anlaştı. Ancak CHP´li bazı yöneticiler listedeki CHP´lilere itiraz etti.

Samsun Terme´de yaşanan meclis üyeliği yarışı Türkiye´de örneği bulunmayan bir şekilde gerçekleşiyor. CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi´nin anlaştığı meclis üyelerinin bulunduğu listedeki CHP´lilere, Terme CHP örgütünden itiraz geldi.
CHP İl başkanlığının da tartışmalara katıldığı öğrenilirken, CHP içinden gelen CHP´lilere yapılan itirazlara birçok partili kazan kaldırdı. İyi Parti´de de listelerin oluşturulmasında sıkıntılar yaşanıyor.

İL YÖNETİCİLERİ KILIÇDAROĞLU´NDAN RANDEVU ALDI İDDİASI
Kaynaklardan edinilen bilgilere göre, bazı CHP Samsun il yöneticileri Terme´de çok büyük bir yanılgı ve çok büyük bir hata olduğu görüşünü bildirdi.
İsmini vermek istemeyen bazı partililer, ?Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu´ndan yarın için randevu aldık. Konuyu genel merkez seviyesinde gündeme getireceğiz. Eski tarz siyaset CHP´nin kronik sorunudur. Terme´de birçok fedakarlıkla ortak aday çıkarttık. Bunu sabote ettirmeceğiz? diyerek görüşlerini paylaştı.

?SEÇİMİ NE HALE GETİRDİLER!?
Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren CHP´liler, Terme İlçe Başkanlığı ve yönetimi topa tuttu.
?Bu hatayı her seçimde yapıyoruz. Bu parti nasıl ileri gitsin? Millet ittifakında buluştuğumuz isimler İYİ Parti ve Saadet Partisi tabanı ve yöneticileri tarafından kabul ediliyor fakat Terme´nin en köklü ve en eski CHP´li iki ailesinin genç mensupları Terme CHP yönetimi tarafından kabul edilmiyor. Seçimi ne hale getirdiler? şeklinde tepki gösterdiler.