Seyfi Günaçtı´nın 4. Kitabı Çıktı DÜNDEN BUGÜNE TERMESPOR

Gazetemiz yazarlarından emekli öğretmen Seyfi Günaçtı, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ´Dünden Bugüne TERMESPOR´ isimli eserini tamamlayarak geçen hafta yayımladı.

Gazetemiz yazarlarından emekli öğretmen Seyfi Günaçtı, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ´Dünden Bugüne TERMESPOR´ isimli eserini tamamlayarak geçen hafta yayımladı.
Bir yönüyle Terme´nin son 60 yılına ışık tutacak olan eserde Termespor´un kurucuları, bugüne kadar başkanlık yapmış olanlar, formasını giyenler ve hocalık yapmış olanlara yer verilmiş. Ayrıca kuruluşundan bugüne kadar yaptığı maçlar, aldığı sonuçlar ve takım kadroları da kitapta yer alıyor. Terme´de yaşayan hemen herkes bu kitapta kendinden bir parçayı, bir yakınını ya da bir tanıdığını bulabilecektir.
Kitap hakkında görüşlerine başvurduğumuz Seyfi Günaçtı şunları söyledi:
?Bu çalışma 4 sene önce Terme Bilgi Pınarı Dergisi´ne Termespor hakkında yazı hazırlarken başladı. Termespor hakkında bilgi edinebilmek için kulüpteki bir defter dışında kayda değer bir kaynağa rastlayamadım. Bu yüzden elde ettiğim bilgilerin kaybolmasını istemedim. Bilgileri düzenleyerek bir kitap haline getirmeye karar verdim.
Kuruluşundan bugüne kadar Termespor´da başkanlık yapanların yanı sıra Termespor forması giymiş olanlardan ulaşabildiklerime yer verdim. Ebedi âleme göç etmiş olanların yakınlarına ulaşarak bilgi edinmeye çalıştım. Terme dışında olanlardan telefonla bilgi almaya gayret ettim. Buna rağmen hâlâ bilgisine ulaşamadığım kişiler olduğunu biliyorum. Kitabı okuyup da bu eksikliği görenlerin yardımını bekliyorum.
Kitabın basılmasında desteğini esirgemeyen Terme Belediye Başkanı Sayın Şenol Kul´a teşekkür ediyorum.?
Terme Bilgi Gazetesi olarak biz de yazarımızı tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında kendisine başarılar diliyoruz.
Seyfi Günaçtı´nın ´Dünden Bugüne TERMESPOR´ isimli eserini Terme´deki kitapçılarda bulabilirsiniz.