"SİZLERDEN OY DEĞİL DESTEK BEKLİYORUM"

Samsun´da faaliyet gösteren Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı temsilci ve öğrencileri İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin ile bir araya geldi.

Mağduriyetlerini Tekin ile paylaşan Konservatuar Halk müziği bölüm şefi Halit Ateşli, konuşmasında mevcut kullanmış oldukları Eski Büyükşehir belediye binasının yaşam koşullarının uygun olmadığını belirtti.  Ateşli; ?Yaptığımız sanata saygı duyulmuyor Bu toplantıdaki amacımız Samsun´da konservatuara ve bizim gibi sanat icra edenlere ses olmak evet sorunlarımız fazlasıyla var önceliğimiz yer temin edilmesi burada birçok şeye maruz kalıyoruz bizlere yeni yapılan Atakum Kültür Merkezin de temin edilen yer atıl durumda hava almayan Bodrum katını bize layık gördüler sizden ricamız eğer seçilirseniz bizi unutmayın? ifadelerini kullandı.

"BU İMKÂNLARI SİZLERE SAĞLAMAK ZORUNDAYIM"
Hayati Tekin ise yaptığı konuşmasında ?Mağduriyetinizi anlıyorum. Sizlere şöyle bir imkan sunabilirim; ben kullanılmayan hatta tarla pozisyonundaki bir bahçeyi alıp sokak haline getireceğim ve bu sokaktaillçelerdeki evlerin minyatür hali sergilenecek. Dilerseniz size oradan yer temin edebilirim, seçip beğenip orada yer alma hakkına sahipsiniz. Yapacağım evler içerisinde toplum yararına dernekler ve müzeler olacağı gibi kadınlara istihdam sağlayacak el emeği göz nuru sanat atölyeleri, resim,tiyatro gibi alanlara da yer vereceğiz. Ben sizlerden oy beklemiyorum destek bekliyorum. Sizlere bunu proje olarak sunmuyorum, siz istediniz diye söz vermiyorum, bu benim öncelikli görevim. Ben bu imkanları sizlere sağlamak zorundayım. Hep birlikte bir araya gelip istişare yapacağız ve hangi mekanı istiyorsunuz hangi imkanlardan yararlanmak istiyorsunuz bunları dile getirmek sizin hakkınızdır. Sanatçı, güzel koşullar içerisinde huzur bulur ilham alır ve kendine değer verildiğini görür ise bunu karşıya yansıtır. Belirttiğiniz ve size verilen imkanlarda ruhen kendinizi hazırlayıp yansıtamamanız çok normal. Sizler bizim için önemli elit insanlarsınız, bunu birlikte planlayacağız, birlikte çözüme kavuşturacağız. Bu benim ahtım, kendime görevim, kendime vazifem ve biz bu işi beraber başaracağız? dedi. Temsilcilerin ve öğrencilerin yaşadıkları sorunları, görüş ve önerilerini belirttikleri toplantının sonunda yeni yer sözü alan temsilciler ve öğrenciler verilen sözün en kısa zamanda gerçekleştirilmesini istedi.Keyifle devam eden toplantının sonunda Konservatuar öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin´den türkü söylemesini istedi Tekin, öğrencilerin bu isteğini kırmayıp iki mısralık türkü söyledi. Hbr.samsun denge