Bugün, 8 Ağustos 2020 Cumartesi

TERME AMAZON TİYATROSU YILIN İLK OYUNUNU SERGİLEDİ

Nermin Yılmaz´ın yazıp yönettiği ?Bencille Tembel? adlı çocuk oyunu Terme Belediye Kültür Merkezinde 9 Ocak Cumartesi günü sahnelendi.

Nermin Yılmaz´ın yazıp yönettiği ?Bencille Tembel? adlı çocuk oyunu Terme Belediye Kültür Merkezinde 9 Ocak Cumartesi günü sahnelendi.
Tiyatro oyununda Hüsna Kesgin, Seda Günay, Gamze Yılmaz, Hande Yılmaz ve Nermin Yılmaz rol aldı.

ESNAF ODASINDAN TİYATRO ZİYAFETİ

Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Özel Yetenek Etüt Eğitim Merkezi katkılarıyla 9 Ocak Cumartesi günü oynanan tiyatroya ilgi yoğun oldu. Bencille Tembel adlı çocuk oyununa Terme Özel Yetenek Etüt Eğitim Merkezi öğrencilerinin yanı sıra Termedeki anasınıfı öğrencileri velileri ve öğretmenleri de eşlik etti.


Büyük beğeniyle izlenen tiyatro oyunu çocukların yanı sıra veli ve öğretmenlerine de eğlenceli dakikalar yaşattı.


Tiyatroya; Terme Kaymakamı İlyas Gün, Terme Cumhuriyet Başsavcısı Çağlar Dilek, Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Barış Aktepe, öğretmen öğrenci ve veliler katıldı.
Oyunun sonunda bir konuşma yapan oyunun yazarı ve yönetmeni Nermin Yılmaz şunları söyledi:


?Gösterilen teveccühten dolayı tüm öğrencilerimiz ve seyircilerimiz ile destekleri için Belediye başkanımız Sayın Şenol Kul´a, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Barış Aktepe´ye, Özel Yetenek Etüt Merkezine, Terme Amazon tiyatrosu olarak bizleri öğrencilerle öğrencileri de bizlerle buluşturduğu ve böylesine güzel bir ortamı yaşattıkları için teşekkür ediyoruz.
Tiyatroya böylesine büyük ilgi ve sevgi gösterilmesi, bizleri mutlu ediyor. Bu tür çalışmalarımıza devam edeceğiz.? dedi.


Haber Kaynak : Terme Bilgi Gazetesi