TERME TÜRK EĞİTİM SEN NAZMİ KILIÇ A EMANET

Terme Türk Eğitim Sen Temsilciliğini yürüten Alparslan YÜKSEL´İN Havza ilçesi Anadolu Lisesine müdür başyardımcısı olarak atanması sebebiyle görevi yönetim kurulu üyesi Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Nazmi KILIÇ´a teslim etti.

Terme Türk Eğitim Sen Temsilciliğini yürüten Alparslan YÜKSEL´İN Havza ilçesi Anadolu Lisesine müdür başyardımcısı olarak atanması sebebiyle görevi yönetim kurulu üyesi Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Nazmi KILIÇ´a teslim etti.
Terme Türk Eğitim Sen temsilcisi Nazmi KILIÇ birlikte görev yapacağı yönetim kurulunu oluşturarak çalışmalarına başladı. Mazeretleri sebebiyle yönetimde görev alamayacaklarını belirten İlhan AKBAK ve Halil İbrahim BAYAR yerine yeni görevlendirmeler yapıldı. Nazmi KILIÇ başkanlığında diğer yönetim kurulu üyeleri Fatih Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Şükrü Kartal, Hüseyinmescit Ortaokulu Türkçe öğretmeni Oğuzhan AYDIN, Ahmet Ersoy İlkokulu ana sınıf öğretmeni Gülay PÜRLÜ, Karadeniz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Meliha SAYGILI, Yeni Mahalle İlkokulu sınıf öğretmeni Sezai TURHAN, Fatih Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Filiz GÜNGÖR, Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Rehber öğretmeni Muammer YALDIZ olarak belirlendi.
Nazmi KILIÇ, Alparslan Yüksel´in kısa bir süre zarfında yaptığı başkanlık döneminde bir hareketlilik getirdiğini, bu dönemde aynı şekilde daha güçlü olmayı hedeflediklerini, bayrağı daha yukarıya taşımak için çaba harcayacaklarını, hedeflerinin öğretmenler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek olduğunu belirtti. Nazmi KILIÇ başkanlığında ilk toplantısını yapan yönetim kurulu üyeleri fikir alışverişinde bulunuldu ve sorumluluk alanları belirlendi. Gazetemize yaptığı kısa açıklamada şu duygularını dile getirdi.
?Üyesi olmaktan onur duyduğumuz sendikamıza üye arkadaşlarımızın haklarının savunulması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bizler Türk Eğitim Sen olarak şunun bilinmesini isteriz ki derdimiz ülkemizin geleceği çocuklarımızın ve onları yetiştirecek emektar eğitim çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarıdır. Eğitim öğretimin istenen seviyeye gelmesi için emek harcayan, önce devletim ve milletim diyen meslektaşlarımızı sevgi ve saygıyla karşılıyoruz. Bu amaç için yola çıkan değerli meslektaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz.
Sendikamız misyonunu daha etkin olarak sürdürmektedir. Ülkemizin içinden geçtiği bu önemli dönemde, milletimizin çelikleşmiş ifadesi olan ordumuzun, sınırlarımız içindeki ve sınırlar ötesindeki mücadelesine destek ve dualarımızı her daim vurguluyoruz. Türk devletinin her alanda öncü, rekabette birinci olmasının temelinin eğitim -öğretimden geçtiğini biliyor ve her daim hatırlatıyoruz. Eğitimin milli karakterinin, neden bu kadar önemli olduğunun altını çiziyoruz. Eğitim-öğretimde, milli müfredatın, milli sistemin ve liyakati öne alan insan kaynakları modelinin önemini, ayrıntılarıyla vurgulamaya devam edeceğiz. Sorumlu sendika anlayışıyla bunun takipçisi olacağız? dedi.
Bilgi gazetesi ailesi olarak yeni görevine başlayan Terme Türk Eğitim Sen Yönetim Kuruluna başarılar dileriz. Hbr: Nazan ŞENTEPE İŞLER