Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı

TERME BELEDİYESİ MEZARLIKLARI BOŞ BIRAKMADI

'MEZARLIKLARI YALNIZ VE ÖKSÜZ BIRAKMAK İSTEMEDİK’

    Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme Sosyal Vefa Grubu ile birlikte, uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle arife günü boş kalan ilçe mezarlıklarını ziyaret ederek, Kuran-ı Kerim okudu.
    Korona virüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde, uygulanan ve Ramazan Bayramı sürecini kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması ilçemizde de uygulandı.
    23-26 Mayıs tarihlerinde 4 gün süren sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından, kısıtlamanın ilk gününün bayram arifesine denk gelmesi gözleri mezarlıklara çevirdi. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Terme'de de her bayram yoğunluğun yaşandığı mezarlıklar bu kez boş kaldı. Mezarlıklarda, kabir ziyaretlerine izin verilen şehit yakınları dışında kimse yer almadı.
    BAŞKAN VE YARDIMCISI DA
    KURAN OKUDU
     Bayram öncesi mezarlıkları boş bırakmak istemeyen Terme Belediyesi'nin organize ettiği etkinlikte, ilçe müftülüğünün görevlendirdiği imamlarla birlikte Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Başkan Yardımcısı Kemal Alemdar da Kuran-ı Kerim okudu.
    
    'MEZARLIKLARI 
        YALNIZ VE ÖKSÜZ
        BIRAKMAK İSTEMEDİK’
    Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından açıklama yapan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Bu yıl Korona Virüs (Covid-19) nedeniyle camilerimiz boş kaldı. Bayramda da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle büyüklerimizi ziyaret edemeyeceğiz. Ancak her şey sağlığımız için. Her bayram arifesinde mezarlıklarımız ziyaretçilerle dolup taşardı. Bu yıl mezarlıklar da boş kaldı. Biz de Terme Belediyesi olarak yakınlarının mezarlarını ziyaret edemeyenler için ilçe merkezimizdeki mezarlıkları ziyaret ederek, Kuran-ı Kerim okutalım istedik. 
    Terme Sosyal Vefa Gurubu ve Terme Belediyesi olarak gönlümüz mezarlıkları yalnız ve öksüz bırakmaya razı olmadı. Bu etkinliğe destek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.