Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı

TERME BELEDİYESİ’NDEN MEZARLIKLARA BAYRAM BAKIMI

"VATANDAŞLARIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUN”

    Terme Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları yaptı.
    Korona virüs salgını nedeniyle tüm ülkede olduğu gibi Terme'de de 4 gün boyunca sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle her arife ve bayram günü vatandaşlar tarafından yapılan mezarlık ziyaretleri bu bayram gerçekleştirilemedi. Ancak, Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu yıl da ilçe merkezindeki tüm mezarlıklarda temizlik ve çevre düzenlemelerini aksatmadı.
    "VATANDAŞLARIMIZIN 
    İÇİ RAHAT OLSUN”
    Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Bu yıl salgın nedeniyle olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. Her bayram gerçekleştirdiğimiz mezarlık ziyaretlerimizi sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu bayramda yapamayacağız. 
    Ancak, hemşerilerimizin yürekleri müsterih olsun. Onlar ahirete intikal etmiş yakınları için dualarını evlerinden etsinler. 
    Biz mezarlıklarımızda gerekli temizlik ve çevre düzenlemelerini her zaman olduğu gibi aksatmadan yapmaya devam ediyoruz. Bu bayram mezarlıklar bizlere emanet. İleride güzel günlerde yeniden buluşacağız" dedi.