Bugün, 19 Mayıs 2021 Çarşamba

TERME DE "Geleceğe Nefes” OLDU

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım 2020'de saat 11.11'de, Atatürk İlkokulu’nda fidan dikim etkinliği yapıldı.

    Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından  11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla “Geleceğe Nefes” sloganıyla 81 ilde 2 bin 23 noktada başlatılan 11 milyon fidan dikimi kampanyasına Terme'de destek verdi.
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde düzenlediği 'Geleceğe Nefes Ol' kampanyası kapsamında 
    
    TERME'DE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
    Atatürk İlköğretim Okulu’nun arka bahçesinde Terme Belediyesi tarafından oluşturulan Yaşam ve Spor alanında gerçekleşen ağaç dikme etkinliğine Terme  Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, İlçe Müftüsü Ömer Ergül, Tarım ve Orman Müdürü Tuncay Demir, Orman İşletme Şefi Ayhan Yaşar, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
    Etkinlikte, Kaymakam Zadeleroğlu ve Başkan Kılıç, öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.
    
    DOĞAYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
    Fidan dikimi etkinliğinde konuşan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Terme Belediyesi olarak yalnızca insana değil doğaya da büyük önem veriyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü’nün tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de başlattığı “Geleceğe Nefes Ol” projesine bizde öğrencilerimizle katkı sunmak için bir araya geldik. Ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmak amacıyla katkı verdiğimiz çalışmanın devamında ilerleyen yıllarda da, daha yeşil bir Türkiye ve daha yeşil bir Dilovası için katkı sunmaya devam edeceğiz.” dedi.
    
    GELECEĞE EN KIYMETLİ MİRASIMIZ
    Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ise, “Cennet yurdumuzun geleceğine nefes olmak için biz de gerek kaymakamlığımız gerekse şahsımız ile bu güzel seferberliğine iştirak ettik. Ülke genelinde bereketli topraklarımıza emanet edeceğimiz 11 milyon fidan, bizden sonra gelecek nesillere bırakabileceğimiz mirasımızın en kıymetlisi olacak.” diye konuştu.