TERME´DE KİTAP KURDU YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen ?Kitap Kurdu? yarışması, Terme Atatürk İlkokulu´nda gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde ortaokullarda öğrenim gören 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen ?Kitap Kurdu? yarışması, Terme Atatürk İlkokulunda gerçekleştirildi.
Konuyla ilgili bilgi veren TÜGVA İlçe Temsilcisi Mehmet Zahit Kasapoğlu ve Eğitim Koordinatörü Erkan Kara, Terme´den 110 öğrencinin yarışmaya katıldığını söyledi.
Türkiye sıralamasında dereceye girecek öğrencilerin nakdi olarak ödüllendirileceğini aktaran Kasapoğlu, "Yarışmamızda her öğrenciye 5´er kitap verildi. Bu kitapları okuyan öğrencilerimize yine aynı kitaplardan sorular hazırlandı ve bu kitapların her birinden 20´şer soru olmak üzere toplamda 100 soru soruldu. Yaklaşık bir saat 45 dakika süre verilerek sınav yapıldı. Sınava katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Türkiye genelinde eş zamanlı yapılan sınavın başarılı öğrencilerinin ilçemizden çıkmasını arzu ediyorum."dedi.
Yarışmaya katılan öğrencilerin istekli olmasının kendilerini mutlu ettiğini de dile getiren Kasapoğlu, "Bu yarışmalardaki asıl amaç, geleceğin nesli olacak öğrencilerimize öz güven kazandırmak, ayrıca kitap okuma alışkanlığını geliştirmektir." dedi.