Bugün, 28 Ocak 2021 Perşembe

TERME'DE KADES UYGULAMASI TANITILDI

Terme'de, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Kadın Acil Destek” (KADES) uygulamasının tanıtımı yapıldı.

    Terme İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce 15 Temmuz Milli İrade ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantta kadınlara uygulamaya yönelik broşür dağıtıldı.
    Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme Cumhuriyet Başsavcısı Habibullah Keser, İlçe Emniyet Müdürü Beytullah Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Eray Dede ve daire amirlerinin katılımı ile açılan farkındalık standında, KADES uygulamasının tanıtımını sağlayan ekipler, uygulamayı kadınların cep telefonuna indirerek de gerekli bilgilendirmeler yaptı.
    Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan uygulama sayesinde aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru olan kadınların acil durumlarda akıllı telefonların konum bilgisini açarak bir tuşla 112, 155, 156 acil çağrı merkezine ulaşabileceklerini söyledi.