TERME’DE KANTİNLER MERCEK ALTINDA

Terme Belediyesi zabıta ekipleri, yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasının ardından okul kantinlerine yönelik denetimlerine başladı.

  
     2019-2020 eğitim öğretim sezonunun başlamasının ardından kontrollerini sıklaştıran Terme Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde bulunan kantinlerde denetimlerini sıklaştırdı.
     
    SIKI DENETİM
    Denetimlerde yeni yönetmelikler hakkında bilgi veren ekipler, hijyen, ürünlerin son kullanma tarihleri, sağlıklı gıda maddesi satışı konusunda denetim yaparken, Sağlık Bakanlığınca satışı yasaklanan gıdalar, şeker, çikolata gibi ürünlerin ve kırmızı gruba giren gazlı içecek satışlarını kontrol etti.
     
    OKUL ÖNLERİNDE
    AŞIRI HIZ ÖNLEMİ
Ayrıca okul önlerinde aşırı hız yapılmasını önlemek için okul müdürlerinden ve ilçe milli eğitim müdürlüğünden gelen talepleri değerlendiren Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin güvenliği için okul güzergahlarında hız kasisleri yapılarak araçların hızlı geçiş yapmaları önlendi. Hbr:Nazan ŞENTEPE İŞLER