ZABITA AMİRİ YAYLA´YA ONUR BELGESİ

Sabah gazetesinin ?15 Temmuz, Tarihi Değiştiren Tarih? adı ile ülke genelinde, 15 Temmuz´un ikinci yılı münasebetiyle başlattığı; Fotoğraf, Video, Şiir ve Düzyazı yarışmasında, Terme Belediyesi Zabıta Amiri Yaşar Yayla, Onur Belgesi almaya hak kazandı. Es

Sabah gazetesinin ?15 Temmuz, Tarihi Değiştiren Tarih? adı ile ülke genelinde, 15 Temmuz´un ikinci yılı münasebetiyle başlattığı; Fotoğraf, Video, Şiir ve Düzyazı yarışmasında, Terme Belediyesi Zabıta Amiri Yaşar Yayla, Onur Belgesi almaya hak kazandı. Eser gönderiminin 1 Mayıs´ta başlayarak, 30 Haziran´a kadar sürdüğü yarışmaya, Zabıta Amiri Yayla ?15 Temmuz Destanı? adlı şiiriyle başvurdu.
Yarışmaya büyük bir heyecan ile katıldığını belirten Yayla, yazmış olduğu şiirden şöyle bahsetti: ?Türk milletinin cesaretini, kahramanlığını, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üzerinde tuttuğunu; kadınıyla ve erkeğiyle tankların önüne yatıp, bu vatanın bölünüp parçalanamayacağını bütün dünyaya gösterdiğini belirtmek istedim. Şiirimi namını duyurarak, son noktayı koyan şerefli ve asil bu millette, şehitlere ve gazilerimize armağan ediyorum.? diyen Yayla sözlerine şu şekilde devam etti: Türk milletinin tek bir vatanı vardır, o da bütün dünya devletlerinin üzerinde gözü olan cennet vatanımız Türkiye´dir. Yüce Allah vatanı uğruna canını seve seve veren ve gözünü kırpmadan canını verecek bu millete bir daha 15 Temmuzları göstermesin. Allah´ım bu Müslüman Türk milletini vatansız, bayraksız ve ezansız bırakmasın?diyerek, sözlerinin sonunda şehitlere rahmet, gazilere sağlık ve hayırlı ömürler diledi.

İşte ödül alan o şiir;

15 Temmuz Destanı 


Dalgalanır şanlı bayrak
Cennettir bize bu bayrak
Dökülse de tek tek yaprak
Bölünmeyecek Türkiyem

Başka bir vatanımız yok
Boş laflara karnımız tok
Verilecek dersimiz çok
Bölünmeyecek Türkiyem

Rengin şehitlerin kanı
Kolay almadık vatanı
Bilin kefensiz yatanı
Bölünmeyecek Türkiyem

Dünya namımızı duydu
Son noktayı millet koydu
Alçakların sonu buydu
Bölünmeyecek Türkiyem

Gelin hep kardeşl olalım
Bu vatanı koruyalım,
Kalleşten hesap soralım
Bölünmeyecek Türkiyem
Mertliktir bizim şanımız
Her gün aksa da kanımız
Haktır bizim yardımcımız
Bölünmeyecek Türkiyem

Kalleşlik nedir bilmeyiz
Çünkü biz Türk milletiyiz
Fatihlerin izindeyiz
Bölünmeyecek Türkiyem
Yaşar Yayla sözüm bitmez
Şehitler gözümden gitmez
Müslüman Türke güç yetmez
Bölünmeyecek Türkiyem.